Rahim filmi(hsg) çekenlerin paylaşım alanı

Ben dün katlandım bu işkenceye. İşlem sırasında çok canım yandı, yalvardım bırakın beni istemiyorum çekmeyin dedim dinletemedim. Film çekildikten sonra kanamam başladı. Hastaneden eve tek başıma geldim. Saat 4 gibi çıkmıştım 7 gibi korkunç bir ağrı başladı. Yatarken sağa sola hareket edemiyorum, dün gece sabaha kadar ağrıdan ağladım, tuvalete gittiğimde bayılacak gibi oldum. Nerdeyse 24 saat geçti hala sancım var. amacım kimseyi korkutmak değil. ama bu bir tek bana mı oldu hissinden kurtulmam gerekiyor. O yüzden sitelerdeki yorumlara bakayım dedim. Bazıları güllük gülistanlık hiç bişey yokmuş gibi anlatmış o zaman kendimi daha kötü hissettim. Normalde ağrı eşiğim yüksektir ve dayanıklı bir insanım ama ben HSG nin ortaçağ avrupasından kalma bir işkence metodu olduğuna kanaat getirdim. Ben araştırmadan gittim çok pişmanım, kendi bedenimizle ilgili sorumluluğu doktorlara bırakmamak gerektiğini öğrendim. Eğer anestezi yapılabiliyorsa yapılmalıydı, defalarca sordum nasıl bir işlem, bana ne yapacaksınız diye; hiç bir şey söylemediler, hiç acımıycak, 5 dakikalık bir işlem vs deyip resmen çocuk kandırır gibi kandırdılar. Uygulamayı açıkça anlatıp, alternatiflere benim karar vermeme izin verilmeliydi. Hasta olarak bizim haklarımız yok mu? Ömrüm boyunca bir daha HSG çektirmem, çekilmesi şart olursa da anesteziyi şart koşarım, hastaneye yalnız gitmem ve işinin ehli insanlar olmasına özen gösteririm. Ben bunu çok acı tecrübe ettim. İnş. sizler böyle bir tecrübe yaşamazsınız.

yukarı da yazılanlara kelimesi kelimesine katılıyorum. gerçekten işkenceden başka bir şey değildi. benden sonra 10 kişi girdi ve hepside çığlıktan hastaneyi ayağa kaldırdı böyle oldugunu bilsem anestesisiz asla yaptırmazdım. böyle acılı bir işlem nasıl uyutulmadan yapılır ki. acı kelimesi bile az evet 3 dk sürüyor ama dayanılmaz 3 dakika. eve geldikten sonrada korkunctu. yerınızden hareket edemıyorsunuz iç organlarınız parcalanmış gibi bir acı ve olduğunuz yerde hareket edemiyorsunuz. basitti diyenlere aldandım bildiğin kabustu işte. özel pahalı diye devlette çektirenler haberiniz olsun 2000 lira versem daha ıyıydı. rahım yırtılmadıysa ıyı. öyle lekelenme falan değil bildiğin kanamam var. kendime gelince doktora kontrole gideceğim.

ben ankara etlik zübeyde hanımda yaptırdım. girişe konulan alette bile cok kabaydılar . asla gitmeyin . korkmak istemem ama gercekte bu . benı yanılttılar siz yanılmayın

yukarı da yazılanlara kelimesi kelimesine katılıyorum. gerçekten işkenceden başka bir şey değildi. benden sonra 10 kişi girdi ve hepside çığlıktan hastaneyi ayağa kaldırdı böyle oldugunu bilsem anestesisiz asla yaptırmazdım. böyle acılı bir işlem nasıl uyutulmadan yapılır ki. acı kelimesi bile az evet 3 dk sürüyor ama dayanılmaz 3 dakika. eve geldikten sonrada korkunctu. yerınızden hareket edemıyorsunuz iç organlarınız parcalanmış gibi bir acı ve olduğunuz yerde hareket edemiyorsunuz. basitti diyenlere aldandım bildiğin kabustu işte. özel pahalı diye devlette çektirenler haberiniz olsun 2000 lira versem daha ıyıydı. rahım yırtılmadıysa ıyı. öyle lekelenme falan değil bildiğin kanamam var. kendime gelince doktora kontrole gideceğim.

ben ankara etlik zübeyde hanımda yaptırdım. girişe konulan alette bile cok kabaydılar . asla gitmeyin . korkmak istemem ama gercekte bu . benı yanılttılar siz yanılmayın

Ben de iki defa çektirdim. Yukarda anlattığım gibi ilkinde canım acımadı ama ikincisinde canım çok yandı. Aynı doktor olmasına rağmen. Ki benim doktorum çok titiz davrandı ama yinede olan oldu. Acı eşiğiyle alakalı bir durum sanıyordum. Meğer kanallarım ve tüplerim kapalıymış. Allah bir daha o işlemi yaptırmayı nasip etmesin

Merhaba, ben 3 gün önce hsg cektirdim. Sabahtan film cektirene kadar karın ağrısından ve heyecandan öldüm öldüm dirildim. Amaaaaa bu kadar basit olacağını inanın bilmiyordum. İnsanlar resmen abartmışlar. Hiç ama hiç acımadı desem inanın yalan olmaz. Bu kadar kolay olacağını bilseydim bu kadar süre beklemezdim. Doktorum tüplerinde tıkanıklık yada yapışıklık varsa bile açıldı dedi. İnşallah en kısa sürede hamile kalabilirim. Hsg çektirmekten gercekten korkmayin. İslem cok kısa sürüyor. Muayne aleti takılıyor, rahim içi temizlenip ilaç veriliyor ve işlem bitiyor. Anesteziye ekstra verilen paraya yazık.

Merhaba, ben 3 gün önce hsg cektirdim. Sabahtan film cektirene kadar karın ağrısından ve heyecandan öldüm öldüm dirildim. Amaaaaa bu kadar basit olacağını inanın bilmiyordum. İnsanlar resmen abartmışlar. Hiç ama hiç acımadı desem inanın yalan olmaz. Bu kadar kolay olacağını bilseydim bu kadar süre beklemezdim. Doktorum tüplerinde tıkanıklık yada yapışıklık varsa bile açıldı dedi. İnşallah en kısa sürede hamile kalabilirim. Hsg çektirmekten gercekten korkmayin. İslem cok kısa sürüyor. Muayne aleti takılıyor, rahim içi temizlenip ilaç veriliyor ve işlem bitiyor. Anesteziye ekstra verilen paraya yazık.

İnsanlar abartmamış canım herkesin acı eşiği durumu farklı.Sende sıkıntı yok canın yanmamış.Kanallar ve tüpler tıkalıysa rahimde yapışıklık varsa rahim filmi anandan emdiğin sütü burnundan getiriyor başka tabir bulamıyorum .

BU ÇEKİMDE KİŞİNİN BÜNYESİNE GÖRE DEĞİŞİYOR AMA NORMAL JİNEKOLOK MUANESİNİ OLABİLEN HERKEZ HSG ÇEKİMİNİN DE AYNI OLDUĞUNU BİLMELİ.BEN BURSA BURTOM DA ÇEKTİRDİM HAKAN BEY E SAĞOLSUN ÇOK İLGİLİ ALAKALI BİR DR. HERHANGİ BİR AĞRIMDA OLMADI FAZLA. VE ÇEKİLDİKTEN BİR SAAT İÇERİSİNDEDE SONUÇLARIMI ALDIM BENDEN 550 LİRA ÜCRET ALINDI. DİĞER HASTANELERDE DE ARAŞTIRDIM.900 DEN AŞAĞIYA OLMADIĞINI BİLİYORUM.TAVSİYE EDERİM.ZATEN ANESTEZİYEDE PEK SICAK BAKMIYORLAR DR.LAR BURCU HNM DEDİĞİ GİBİ EKSTRA 200 TL ÖDEMEYE İNANIN DEĞMEZ.KORKMAYA HİÇ GEREK YOK..

ya işte herkesin acı eşiği farklı . Acı verip vermemek doktorun elinde değil. kanallar tüpler kapalı olursa yapışıklık varsa ağrı olması yüksek ihtimal

benim kuzenimde rahim filmi çekti . çekim esnasında bayağı ağrısı olmuş. rahminde perde ve yapışıklık varmış . demekki rahminde sorun olanlar ağrı çekebiliyor. ama bazı yerlerde lokal anestezi yapıldığını duydum acaba bu doğrumu ? lokal anestezi ile rahim filmi çektiren varmı?

kızlar bende avrupa şafak hastanesine gittim geçen ay ne yazikki bu ayda bebek olmadı adet oldum 12aydir yok bebek her ay bir umut neyse ordaki gittiğim doktor adetin en kuvvetli döneminden5.veya10gunu arasi film çekerim dedi rahim filmi hiç bayılma çok kolay bir işlem dedi bu hastaneye giden varmı yazarsaniz sevinirim lutfen

merhaba ben rahim filmi çekildim ocağın 8 de adet olmadım hamile kalmış olabilirmiyim beyza hanım?

Merhaba , rahim filmi çekimi sonrası bir çok bayan gebe kalmıştır. Sizin adetinizin gecikmesi de ilk akla gebeliği getiriyor. Bunu teyit etmek için hcg testi yapmanızı sonuca görede hekime görünmenizi tavsiye ediyorum.

Geri