RAHİMDE PERDE AMELİYATI SONRASI GEBELİK

• Konbuyu başlatan Umudumsun06
  • Başlangıç tarihi
U

Umudumsun06

Forum Okuru
RAHİMDE PERDE AMELİYATI SONRASI GEBELİK
Kolay gelsin HANIMLAR size sorum şu bundan 10 yıl önce 5 yıllık bir evliliğim vardı bitti ama çocuğum olmadı o zamanlar bir çok doktora gittim ama hiç bir nedeni yok olmaması için dediler.Neyse fazla uzatmayayım 7 aylık evliyim ama neredeyse 6 aydır aynı evi paylaşıyoruz ( Resmi nikahım şubat da idi ) yaşımız ileri olduğundan ve daha önceki evliliğimden çocuk olmadığı için doktora başvurdum bana gerekçe olarak endimetrium tanısı konuldu ( Rahim ağzı kanseri ) ve patalojiye gönderilmek üzere parça alındı ve çok şükür ki temiz çıktı.Neyse geçen ay doktora tekrar gittim ve artık çocuğumun olması için başvurdum bütün tetkikleri yaptırdım ve sonuç septum ( Yani rahim içi perde ) ameliyatımı 20/09/2017 itibariyle oldum.Korunmayı bıraktık .Bu arada verilen 10 günlük cinsel ilişkisi yasaktı yasaklara uyduk ) Bu ayki regl 09.10.2017 yani ameliyat öncesi tarihimle aynı acaba hamilelik söz konusu olabilirmi ? ( bu ay ki regl tarihimden bu yana sanki regl olacakmışım gibi kasık ağrım bel ağrım göğüs hassasiyetim var ve halende devam ediyor...sürekli az dahi olsa baş ağrısı damak tadımda ( dil üstünde ) sanki demir tadı var

Merhaba, rahim de perde infertiliteye sebep olan rahatsızlıklardan biridir. Bu bir rahim anomalisidir . Kısırlığa yada düşüğe neden olabilmektedir. Rahim perdesi ameliyatı sonrası gebe kalmak mümkündür. Septomlarınız gebelik olasılığını akla getirmektedir. Mensiniz gerçekleşmediyse gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

Geri