Regl kanaması kaç gün sürer rengi nasıldır ?

Regl kanaması kaç gün sürer rengi nasıldır ?
Regl kanaması kaç gün sürer, bu yerleşme kanamasının rengi nasıl oluyor kahverengi mi canlı mı regl kanamasını yerleşme kanaması ile ayıran en önemli özellikleri merak ediyorum daha önceden test yaptım ve hamile değilsin dedi adet oldum ama bhcg testi de yaptım halen hamileliğimin olma ihtimali nedir nasıl anlayacağım bu arada benim kanamam toplamda 5 6 gün sürer aynen 5 gün kadar sürdü yardımcı olur sanız sevinirim tşk.
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yerleşme kanamasının rengi soluk pembe ya da soluk kahverengi şekilde toplamda üç saat ile en fazla 3 gün süre ile gelir iken,

Regl kanamasının rengi daha capcanlı kırmızımsı bir kan renginde olup 5-10 gün arasında değişiklik arzeden günlerde olur en büyük belirginliği bunlardır diyebiliriz. Regl kanamasını zaten her ay görüyorsunuz ama yerleşme kanaması dediğimiz gibi gerçekleşmektedir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Yerleşme kanaması döllenen yumurtanın rahime yuvalanması sonucu oluşur. Açık pembe -kahverengi renkte ve birkaç damladan ibarettir. Bir pedi adet kanaması gibi doldurmaz Adet kanaması gibi yoğun olmaz. Miktar değerlendirilerek adat kanaması ile arasındaki fark çok bariz anlaşılabilir. Adet kanması 3-7 gün sürer 5 gün süren bir kanamanız olmuş. Bu durumda gebelik söz konusu değildir. Gebelik kuşkunuzu gidermek adına tekrar test yapabilirsiniz.
 
Üst