Regl oldum ama belirti yaşıyorum

• Konbuyu başlatan Murderfieldd
  • Başlangıç tarihi
M

Murderfieldd

Forum Okuru
Regl oldum ama belirti yaşıyorum
Merhaba arkadaşlar benim de bir sorum var. Eşimle son ilişkimin üzerine zamanında ve normal iki adet gördüm ikinci adetimin üstünden nerdeyse iki hafta geçti iki gündür göğüslerimde regl öncesinde olduğu gibi bir ağrı, kasığımda da ağrı ve biraz şişkinlik var. Hareket ederken kasığımdaki ağrıyı da hissedebiliyorum nedense sertleşti, yine de hamilelikten şüphelendim ve az önce test yaptım ama negatif çıktı. Neden bu belirtileri görüyorum yardım olabilir misiniz? Reglime de iki haftaya yakın zaman var

Merhaba, eşinizle birlikteliğinizin üzerine 2 defa mensiniz gerçekleşmiş. Bu durum da gebelik söz konusu değil. Şayet bu son iki mensten sonra tekrar korunmasız birliktelik yaşadıysanız gebelik söz konusu olabilir. Fakat bunu değerlendirmek için de erken.Henüz beklenen döngünüze 2 hafta var. Muhtemelen ovülasyonunuz gerçekleşmiş kasık ağrınız bu yüzden .Gögüs hassasiyeti de tüketilen içiceklerle ilgilidir veya tıbbı bir durumun nedeni olabilir. Bu sorunuzun cevabı çok geniştir. Gebelik kuşkunuz için ; Beklenen mensiniz de en az 2-3 günlük gecikme olursa test yapın.Ancak test yaparak gebe olup olmadığınız hakkın da bilgi edinebilirsiniz.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediğim zamandan sonra tekrar birliktelik yaşamadık, dün ve bugün iki test yaptım negatif çıktı. Beni bu kadar kuşkulandıran göğüs çevremde ve kasık bölgemdeki şişkinlik ve ağrılar oldu. Kasık çevreme elimle hafifçe bastırdığımda bile keskin bir ağrı oluşuyor, internetten araştırdığımda gebelikten başka bir şey de yazmıyor, bu yüzden kafam baya karıştı açıkçası.

Rica ederim ..Havalar sıcak vücudun her bölgesi ısıdan farklı şekilde etkileniyor ve ödemler oluşabiliyor. Bu süreçte tüketilen sıvılar gögüslerin şişmesine neden olabilir. Bunun dışında rahim kaynaklı bir problem kasık ve gögüs ağrısına neden olabilir. Durumunuzun gebelikle ilgisi yok. Zira testleriniz negatif.

Geri