Reiki'nin Dereceleri

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
reiki sembolleri uzağa reiki gönderme özel ilişkilerde özel ilişkilerde ne demek
Reiki 1

Reiki birinci derece inisiyasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Kişinin üstteki 3 çakrası ile ellerdeki çakraları Reiki 'ye uyumlanarak ellerin şifa niyetiyle bir varlığa dokunulması ile yüksek bir enerjinin o varlığa aktarılması sağlanır.
Reiki I temelde fiziksel düzeyde şifa uygulamaları içindir.

Öğrenciler kendilerine, başkalarına, yemeklere,hayvan ve bitkilere enerji verebilirler. Sorunlu olabilecek bölgeleri hissedebilmek için bedeni tarama yöntemi öğrenilir.
Reiki I ilerideki tüm seviyelerin temelidir ve en sıklıkla kullanılan dokunarak şifanın öğrenildiği düzeydir.

Reiki 2

Reiki ikinci derecede üç kutsal sembol ve bunların kullanımı öğrenilir. Bu semboller Güç sembolü, Duygusal-Zihinsel Sembol ve Uzağa Reiki Gönderme Sembolüdür

Reiki 2 inisiyasyonu-ayarlanması kişinin şifa için aktardığı enerjiyi artırır ve öğrenciler öğrendikleri semboller aracılığı ile uzaktan şifa gönderme ile zihinsel ve duygusal şifa yöntemlerini öğrenirler.

Ek yöntemlerin kullanımı bu düzeyin inisiyasyonu sırasında öğrencinin uyumlandığı Reiki sembollerinin çizilmesiyle mümkün olur.

Reiki 3

İleri Reiki Eğitimi (Advanced Reiki Training-ART)

Bu aşamada öğrenci Master sembolüne inisiye olur ve Reiki sembolleri ile yapılan ek şifa çalışmalarına dair bilgiler öğretilir.
Bu derece, geleneksel Reiki sisteminin bir parçası değildir. Bu derecede öğretilen yöntemler Reiki Öğretmeni William Rand tarafından, yoğun şifa etkileri kanıtlandıktan sonra, Reiki Master olmaya hazırlığın bir parçası olarak veya öğretmenlik yapmak niyetinde olmayıp yalnızca şifa yeteneklerini artırmak isteyenler için eğitim sürecine eklenmiştir.

Öğretmenlik (Reiki Master)

Bir Reiki Master olmak ve sistemi öğretmeye başlamak Reiki Master için önemli bir adım ve sorumluluktur. Bu yola açılmak isteyen öğrencilerin kendilerinin temizlenip şifa bulmaları için her gün düzenli Reiki uyguluyor olmalarının gerektiğine inanıyorum. Önceki tüm seviyelerde yeterli deneyime sahip olmaları ve şifaya gerçekten güçlü bir duygu ve sebatla bağlanmaları gerekir.
Zor vakalar ya da beklenmedik tepkiler karşısında tecrübe kazanmalıdırlar. Reiki Master/Öğretmenlik eğitimi, Reiki Terapistinin diğer kişileri tüm Reiki derecelerine inisiye etmesine hazırlar ve sınıf yönetme, yazılı malzeme oluşturma, dersi öğretme ve öğretmen-öğrenci ilişkileri konularında yol gösterir.
 
Münzevi

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Öğrencilerin meditasyon,çakra dengeleme, uzaktan kendilerine Reiki gönderme gibi günlük çalışmalarını yaparak ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmaları gerekmektedir. Yani sadece inisiye olmak kesinlikle yeterli değildir.
Tekrar teşekkür ederim....
 
GüneşVeAy

GüneşVeAy

Aktif Üye
Üye
Bunlar yıllar alabilecek süreçlerdir kısa sürmesini beklememek lazımdır ücret karşılığı öğretilenreikilerde maalesef 6 ay içinde tüm bilgiler yüklenmeye çalışılır bunun sonucu kişi birşeyler eksik şekilde dengeleyemeden öğrenir.. master olmak için 3 yılımı harcadım fakat buna değer reikinin değerinin kısa sürede anlaşılması dileğiyle
 
Üst