Reklam ve Afiş senaryosu örnekleri

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Reklam ve Afiş senaryosu örnekleri
reklam senaryoları örnekleri reklam senaryosu örneği senaryosu örnekleri nedir senaryo
bana acil turkçeyle ilgili el yapımı bir afiş ve reklam senaryosu gerekiyor.. yardım edebilir misiniz ??

Sevgili misafir, araştırmalarım sonucu bulduğum makaleyi paylaşıyorum umarım işine yarar.

reklam-senaryosu-11e.jpg

NANELİ ŞEKER

Oldukça gergin bir şirket toplantısı gerçekleşiyordur.Yönetim kurulu üyeleri birbirlerine bağırıp çağırıyor,kağıtlar havada uçuşuyırdur.Yönetim kurulu başkanı atmosferden çok bunalmış saçını avuçlarının arasına sıkıyordur.Ceketinin cebinden naneli şeker çıkartır,çiğnemeye başlar.Toplantı tüm şiddetiyle devam etmektedir.Adam bu yoğun gürültüden o kadar sıkılmıştırki ,gözlerini kapar ,derin bir of çekerek üfler.Bir anda etraf sessizleşir.Adam bir anda gelen sessizliğin şaşkınlığıyla gözlerini açar ve hayretler içinde kalır.Yönetim kurulu üyeleri buz tutmuş vaziyette kalmıştır.
Adam cebindeki naneli şeker ambalajını yavaşça çıkarır ve bakar.Kamera ambalajdaki yazıya doğru yakınlaşır.

Serinletici etki,kapalı alanlarda çiğnemeyiniz

SPOR AYAKKABI

iki çocuk bir apartman kapısının onunde yuzleri içeriye bakacak şekilde yanyana koşu pozisyonu almıştır.ikiside gözlerini kısıp karşıya bakmaktadır.içlerinden saymaya başlar;”3…2…1”
ikiside var gücüyle koşmaya başlar.bir çocuk asansore binerken diger çocuk merdivenlerden koşmaya başlar.kamera birkaç saniyede bir müzikle aynı anda iki çocuguda sırayla görüntüler.bir süre sonra merdivenlerden koşan çocuk durur.oldukça yorulmuştur.’ben kazandım” diye bagırıp durur.asansore bakar kat kısmında 9 yazmaktadır.merdivenlerden aşagıya bakar.çocugun 6. katta asansorden yeni indigini görürüz.”ben kazandım” diye bagırmaya başlar.merdivenden koşan çocuk alay edercesine güler MARKASININ LOGOSU EKRANA GELİR.SLOGAN İSE;”SEN SADECE KOŞ”

BANKA REKLAMI

saclar dagılmış bir bilgisayar masası gece saatin bilmem kacı sadece masaya ve bilgisyar ekranına yetecek kadar ışık var masa ustunde abur cubur yiycek artıkları ve harıl harıl bilgisayar basında bir adam msn de yazısmakta bir taraftan bir taraftan da hızlı bir sekilde bilgisayar kodları ile bogusmakta….
artık bayatlamış kolasından bir kac fırt daha cektikten sonra sevinc naraları atarak arkadasına sonunda basardıgını yazıyor.

msn:
1. hacker: hey sonunda bankayı kırdım tum hesapları senin sisteme aktarmaya basladım
2. hacker: takip ediyorum su an aktarılan para bize yetecek kadar var.
1. hacker: tamam yarın sabaha zengin olarak uyanacagız. Aklıma bir soru takıldı ama
2. hacker: nedir*
1. hacker: bu paraları nerde biriktircegizki?
2. hacker: X BANKASINDA TABİKİ o bankayı kim soyabilirki?

x bankası herkezin rahatlıkla güvendigi tek adres…

PLAZMA TV

gecenin geç saati, tüm ışıkları kapatıp dev plazmasında korku filmi izlemektedir adam. kamera önce televizyonu gösterir. filmde, elinde el feneriyle kurbanını arıyan katil vardır. sonra elindeki çereziyle heyecanla filmi izeyen adam görünür bir iki saniye.
ikinci karede evin dışı görünür. bir araba yaklaşır ve durur. içinden adamın eşi olsa gerek, bir kadın iner. arabasındaki çantaları alır ve eve doğru yönelir. bir iki adım atmışken evin salonunda el feneriyle dolaşan birini görür. bi anlık duraklamanın ardından hemen arabasına biner, gizlenir ve polisi arar.
üçüncü karede, polisler evin etrafını çevirmişlerdir. evin dış kapısı açılır ve içerden polislerin eşliğinde elleri kelepçeli adam çıkar. kadın şaşkınlıktan donakalmıştır. polisler kadının yanından adamı polis arabasına bindirirler.

Her sey disardan goruldugu gibi degildir-gercegi gormek icin …..marka…… plazma

CEP TELEFONU

Aksiyon içeren bir fon müziği ile bir dağdaki mağanın önünde otlayan kuzular,koyunlar gösterilir.

Mağaranın içinde çoban oturmuş yemek pişirmeye çalışıyordur.

Fakat bir de görür ki tuz kalmamış kavanozu alır fırlatır.

Sonra yattığı yatağın altına eğilir ve bir küçük kibrit kutusu alır.Kibriti yakar bir çubuğa sarılı bez parçasına gazyağını döker tutuşturur.

2. sahnede ise iki beyaz güvrcinlerin ağzında bir cep telefonu belirir.Çoban kuşlarla konuşur ve “eyi eyi anladıkta bu nasıl çalışıyor?

Kuşlar kanatlarını çırparak telefonun tuşlarına dokunurlar.Bu arada koyunlar meler cep telefonundaki ses şöyle der”Şuan aradığınız kasaba ulaşamıyorsunuz .Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

3.sahnede çoban güvercinleri esir etmiş iplerle bağlamıştır.Bir dahaki sefere bana ulaşamayacağım telefon getirirseniz sizi kurtlara yem ederim.

Ardından Kaliteli bir telefonun flash yazısı reklamı çıkar

AKİON

“cep telefonları ile tüm dertlerinizi giderin”

Geri