Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Resimli Kuru Köfte Tarifi (Eklmekli Köfte)(Denenmiştir)
kuru köfte nasıl yapılır
kuru köfte, kuru köfte tarifi, kuru köfte tarifleri, kuru köfte nasıl yapılır, kuru köfte yapılışı, ile ilgili bilgiler burada meleklerim.

Köfte sevmeyen var mıdır bilmiyorum. Et yemeyenler bile genellikle köfte yerler.

Şahsen ben bayılırım. Özellikle kuru köfteye. Yaptığım zaman evdekiler parmaklarıyla beraber yer ayıptır söylemesi. :) Geçenlerde bu köfteden yapmıştım ve aklıma hemen resim çekmek geldi. Tabi ki sizlerle paylaşmak ve tarifini vermek için. Benim meleklerim bu lezzetten mahrum kalmasın diye.

Gerçi bilmeyen yok gibidir ama bilmeyenler için işte benim kuru köfte tarifim. Ekmekli köfte diye de geçiyor. Önce benim yaptığım köfteden bir manzara.

P090711_17.31_[01]-3bb.jpg

Immmm leziz duruyor değil mi ? :) Şimdi de tarife geçelim.

MALZEMELER:

500 gr. kıyma,
yarım demet ince kıyılmış maydanoz,
Yarım su bardağı su,
1 su bardağı kurutulmuş ve çekilmiş bayat ekmek,
1 tane rendelenmiş yada çekilmiş soğan,
1 çay kaşığı karabiber,
1 çay kaşığı kimyon,
1 çay kaşığı kırmızı biber,
1 çay kaşığı tuz,
1 çay kaşığı kekik,
3-4 kaşık sıvı yağ,

HAZIRLANIŞI:

Bütün malzemeleri karıştırıp güzelce yoğurun.(Listedeki su ekmek içini ıslatmak için gerekli). İyice özleştirdikten sonra

istediğiniz şekillerde yapın. Teflon tavaya sıvı yağı koyup yakmadan ısıtın ve köftelerinizin 2 yanı kızarana dek pişirin. Sonra ister

ekmek arası, ister dürüm şeklinde, ister patates ve ketcapla yada soslu ve pilav eşilğinde afiyetle yiyin...

Afiyet olsun!

Geri