Rottweiler Cinsi ve Özellikleri

Rottweiler Cinsi ve Özellikleri
rottweiller özellikleri rottweiler özellikleri rottweiler cinsleri cinsi

Kökeni antik çağlara kadar dayanır. Romalılar avcılık, bekçilik ve taşıyıcılık için kullanırlardı. Çok eskiden hayvancılıkla uğraşanlarla kasaplar, hayvanlarını pazara veya mezbahaya köpeklerin yardımı ile götürürdü. Rottweiler kasap köpekleri o zamanlardan beri kullanılarak, aynı görüntüsüyle günümüze geldi. Bugün hayvan sürülerinde kullanılmıyorlar ama ev, bekçi ve polis köpeği olarak kabul gördüler. Sahibine bağlı olan Rottweiler yabancılara karşı saldırgandır. Bu nedenle iyi eğitilmesi gerekir.

İri ve güçlü gövdeleri vardır. Renkleri siyah üzerine kahverengi lekelerden oluşur. Burnu çok gelişmiştir. Kısa, üçgen ve sarkık kulakları ve koyu kahverengi gözleri vardır. Tüyleri sert, kısa ve kalındır. Omuz yüksekliği erkeklerde 61-68 cm. 50 kg., dişilerde 55-63 cm. 42 kg.dır.
 
H

hakan1568

Forum Okuru
Rottweiler cinsi baskın bir ırk olduğu için güzel bir itaat eğitiminin yanı sıra sosyalleştirilmesi de gereken de bir köpek cinsidir bu yüzden ilk köpeğinizin bu ırk olmamasında fayda vardır. Yavruyken alıp büyütmek daha sağlıklıdır. Evde besleyeceksek kimin lider olduğunu köpeğe iyi anlatmamız gerekir yoksa dışarıda veya ev içinde saldırgan tavırlar gösterip sahibini dinlemez. Saldırgan bir köpek gibi görünse de sahibinin verdiği eğitimle oldukça uysal bir köpekte olmaları mümkündür.


İnce tüyleri yüzünden özellikle yavruyken soğuk havalarda fazla dışarıya çıkarılmamalıdır. Oldukça hareketli ve oyuncu olduğu için dışarıda oynatılması köpeğin ev ortamında stres yapmamasına yardımcı olur.
Sahibine son derece bağlı, eğitilmesi kolay ve mükemmel bir yardımcı arıyorsanız Rottweiler kesinlikle doğru tercih.
 
Üst