Sabun mu şampuan mı saça zarar verir?

BeyazMelek

Daimi Üye
Sabun mu şampuan mı saça zarar verir?
Bu konu; sabun mu şampuan mı saça zarar verir hakkında bilgi vermektedir.
Evde yapabileceğiniz doğal bakımlarla saçlarımızı daha parlak ve daha güzel göstermeyi hangimiz istemeyiz ki? Ancak doğru bildiğimiz yanlışlar bazen isteklerimizden bizi çok uzaklara atmaya yeter de artar bile... Saçlarımızın daha temiz olacağı fikriyle sabunlara sarılmak mı yoksa şampuan kullanmak mı daha doğru bir seçim olur diye düşünüyorsanız buyurun en güzel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

sabun-23f.jpg

Saç temizliğinde yurdumuzda halen yaygın bir şekilde kullanılan sabun kimyasal yapısı bakımından alkali bir maddedir ve saç temizliği için önerilmemektedir. Alkali özellikteki maddeler pH değeri olarak baziktir ve cildin pH değerinden çok farklı olduklarından saç derisini kurutma, hatta tahriş edebilme özelliğine sahiptir.
Ayrıca saçları yumuşatan hiç bir madde içermediğinden saçlarımızı sertleştirir, saçımızın üzerinde mat bir film tabakası bırakarak saçımızı matlaştırır.
Saçlarınızı temizlemek için saç tipinize uygun bir şampuan kullanmanız tavsiye edilir.

Ben sabundan vazgeçemiyorum diyorsanızda size güzel bir tavsiye verelim.Duşa girdiğinizde derin bir temizlik için ilk seferde sabun ikinci seferde yoğun nemlendirici bir şampuan ile saçınızı köpürtün son olarakta saç kremi ile saçınızı kremleyip duştan çıkın.Oldukça başarılı bir ikili ha.Siz ne dersiniz ?

Canım şampuan kullanıyorum saclarım doküluyor bide sabun sürersem kel kalırım hele krem süremiyorum bile şampuandan şaşmayacaksın saç tipine uygun şampuanlar kullanacaksın mesela benim sacım kuru

- - - Updated - - -

ŞİMDİLERDE ERKEKLERE ÖZEL ŞAMPUANLAR REKLAMKLARDA Kİ BUDA SAC DURUMUNA GÖRE CIKIYOR NERDE KALDI SABUN

Geri