Saçlarınızı güzelleştirme hileleri

meleğim_rüzgarım

Yeni Üye
Üye
Saçlarınızı güzelleştirme hileleri
Saçınızı her gün yıkamaktan sıkıldınız mı? Saç yıkandıktan bir gün sonra da güzel görünebilir. Nasıl mı?
Saç yıkamak zincirleme reaksiyona benzer; şampuan, nemlendirici, fön, parlaklık veren serum... Eh, tüm bunlar da sabahları minimum 45 dakikayı gözden çıkarmanız demektir. Bu arada unutmayın, saç yıkandıktan bir gün sonra daha güzel görünür. Görünmüyor mu? O halde işte başvurmanız gereken hileler...

• Saçınızı daha dün sabah yıkamıştınız, ama sigara ve yemek kokuları üzerine yapışıp kaldı. Merak etmeyin, sizi şampuanlama derdinden kurtaracak çok özel ürünler var. Bir tüyo daha; saçınızın sadece görünen kısımlarını ve kaküllerinizi yıkayıp kurutursanız, saçınızın tümü kısa yoldan temiz görünür.

• Haftada iki kez kuaförde fön çektirmek; çalışan kadın için tam bir kurtarıcıdır. Saçlarınızın kirlenme süresine bağlı olarak, en az iki gün boyunca "Saçım bugün nasıl görünüyor?" stresi yaşamadan evden fırlayabilirsiniz.

• Saçlarınız elektriklendiyse ve artık dalgaları görünmez hale geldiyse, görünen bölümlerine bir spreyle su sıkın, sonra da kıvırıp tokayla tutturun. Evden çıkmak üzereyken açtığınızda, buklelerinizin daha düzgün olduğunu göreceksiniz.

• Saçlarınız tamamen kontrolden çıktı, ama sıcak maşayla, fön çekmekle uğraşacak vaktiniz yok! Nemlendirici özelliğe sahip durulanmayan bir ürün sürdükten sonra sıkı bir topuz yapın. Tam evden çıkarken açın ve elinizle düzeltin.

• Saçınızı ayırdığınız yönü değiştirmeniz, saçınızın daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlar.

• At kuyruğunun gücünü küçümsemeyin. Saçınızı şık bir saç tokasıyla atkuyruğu yapıp, saniyeler içinde evden fırlamaya hazır olabilirsiniz. Bu arada, sezonun saç trendlerini de göz ardı etmeyin. Son derece düzgün toplanmış saçlar out, hafif dağınık atkuyruğu in. Dikkat etmeniz gereken iki şey var; saçınızı arkadan, tam ortadan toplayın ve üst kısmını biraz gevşek bırakın.

Ce: Saçlarınızı güzelleştirme hileleri

emegine saglik canimm,guzel paylasimdi

maleseff benim gibi yağlı saçlara hiçbiri çözüm değil..2 gün sadece 2günden sonraki 3.gün yağlı bir saça sahibim..yıkamaktan başka çarem yok..bende çareyi bu soğuk havalarda lavaboda egip yıkamakta buluyorum..yoksa 3.günden sonra çok dökülme oluyor..bende 3.günün sabahı lavaboda egip yıkıyorum..yaz ayı hergün duş aldığımdan sorun olmuyor..ama kış ayı ve boynumda yaşadığım problemden dolayı..sık banyoya giremiyorum..ne yapalım benimde çözümüm böyle:D

aynı sorun bende de var gülü 2. gün yağlanıyor hemen saçlarım ve yağlıyken daha çok dökülüyor saçlarım:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri