Saçtan Bit Nasıl Temizlenir?

Nutralen alın kafanıza surun yanında ınce tarak verılıyor onlla yarım saat tarayın 8 saat bekletıp yıkanın kesın cozumm!!

arkadaşlar bende bitlendim ama çözüm yollarını bilyorum.ilk olarak ilaçta ziyade kafanızdaki sirkeleri ayıklıyıcak bir birey bulmanız gerekir.sonra gaz yağı yada traş köpüğünü saçınıza iyice yedirin.sonra sık tarakla tayın.bunların yanı sıra ilaçta kullanın ben DURA NYT diye bir ilaç kullanıyorum.bitleri öldürerek döküyor.eğer saçlarınızı çok seviyosanız kestirmenize gerek yok.eğer saçınızdaki sirkeleri ayıklıyıcak biri yoksa isterseniz tüm ilaçları kullanın fayda etmez.hindistancevizi yağıda işe yarıyormuş kullanmadım ama duydum.birde eğer kafanızda bitler varsa bunu ailenize bildirin.saç boyatmak kesin çözüm değildir birde eşyalarınızı (yastık ,çarşaf,vb.) en az 5o derecede yıkayın.benimde psikolajim bozuldu ama sabretmye çalışıyorum :( :( :/

azerbaycandan selamlar

ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy canini sikma insallah cabucak temizlenir basindan Azerbaycandan selamlar

En iyi bit ilacının adını bilen varsa benimle paylaşırmısınız

inanırmısınız şuanda ağlıyorum. kızım sabah okula gidecek ve ben akşam 8 den gece 12 ye kadar bit ayıkladım sirke topladım. gün boyunca başka hiçbirşey düşünemez oldum onların nasıl hareket ettiklerini görünce miğdem bulandı evde birşeylere dokunurken o görüntü geliyor gözümün önüne. tam 1 aydır uğraşıyorum. nevresimleri günlük değiştirip yıkıyorum.kızımının saçıcı artık sadece bit şampuanıyla yıkar oldum gaz yağı sürdüm. olmuyor 5 yaşındaki küçücük yavrumun saçlarını boyadım oda olmuyor.hergün saatlerce sirke topluyorum ama 1 tane bile sirke kalsa ondan bit oluyor bitten sirke bu nasıl berbat bir döngüdür. herkes farklı ilaç ismi söylüyor. artık ne yapacağımı bilemiyorum en iyisi doktora götüreyim. lütfen en iyi ilacın adını bilen varsa benimle paylaşmanızı rica ediyorum

güzel aylar

Ayyy sanırım saçımda bit var sürekli kaşınıo yha netcem ben anneme desem kızar nie bulaştırdın die babamda dalga geçer:D:D
Nese bari ablama diimde onla başlayalım tedaviye
Pffss kimden bulaştıki bana
bide zaten beyaz beyaz şeyler var saçımda o mu ki bit :S:S[/Qo
bende öyle oldum ama onun için tarakaldım dd

ya arkadşlar aslında gidip eczaneye sorsanzz bit ilacı diee onlar zatenn veriolarr böyle hem fısfıslı hemde tarağı falan yannda veriolarr valla ben öğleliinn saat 12de başıma sürdüm akşam beşe kadar eşarp örttm saçıma 5e kadar bekledmm sonra annemin sayesnde saçımı yıkadmm ve şimdi görseniz pırıl pırıl parlio saçlarmm güneşte ve artkk çokk rahatmm

serap

arkdaşlar şumuş bumuş deyin ama bite en iii zeytin yağı geliyor saç diplerine çalın 1 saat bekleyin saçınız eğer kaşınırsa bilinki faydalanıyor 1 ssat sonta ince taraklla tarayın bit,ölüsirke, kepek dökülüyor mtlaka deneyin ... umarım ii gelir geçmiş olsun

saçımda bit var ve kendimden utanıyorum...anneme,babama söyleyemedim utancımdan :'(

bana da bit bulaşmıştı.ilk ilaç aldık.saçımı yıkadım.ondan sonra bitler öldü.sirkeler ilaçla asla geçmiyor.sirkeleri tek tek tırnaklarınızla sıkı bir şekilde almanız gerekir.sonra sirkeler de gider.sonra daha dikkatli olmanız gerekir.saçı kaşınan kişilere yaklaşmayın ya da sizin kafanızı bir başkasının kafasına yaklaştırmayın.eğer saçınızda bit değil pire varsa evi ilaçlamanız gerekir.

Geri