Safranbolu'ya nasıl gidilir ?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

safranboluya nasıl gidilir,safranbolu nereye bağlı,safranboluda kalınacak yerler,safranboluda görülecek turisitik yerler


safranbolu-21.jpg


Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu, otantik evleri, konakları ve taş sokaklarıyla sizleri tarihin içine yolculuğa davet ediyor. Karabük iline bağlı bir ilçe Safranbolu, yaz kış, her hafta sonu düzenlenen turlarla, turizm yönünden günden güne gelişiyor.
Batı Karadeniz’in en güzel kasabası olarak bilinen ilçe de konaklama seçenekleri tamamen otel, konak ve pansiyon üzerine kuruludur. Eski hanlarda kalmanın keyfini yaşarken, cumbalı, sofalı konaklarda tatilinizi geçirirken Osmanlı kültürüne de tanıklık edeceksiniz.
Ne Yapılır?
İçinde 2000’in üzerinde eski ev bulunan bölgede, gün boyunca gezip, eski zamanlara gidip, farklı duygular yaşamanız, burasının size kazandırdıkları arasındadır. Nostalji burada yaşanır. Yapmadan dönmemenizi önerdiğimiz aktiviteler;
Turizme kazandırılan eski evlerde konaklayın
Lokumundan tadın
Eski çarşıları gezin
Hıdırlık Tepesi ve Cinci Han Hamamı’nı gezin
Konaklama Fiyatları
Otel seçeneğinin çok fazla olması, fiyatların da çok yüksek kılmıyor. Uygun bir tesiste gecelik 70 TL’ye kalabileceğiniz gibi şirin pansiyonlarda da 50 TL’ye konaklayabilirsiniz. Buralara gelmişken biz size eski bir konakta kalmanızı tavsiye ederiz tabi ancak Safranbolu’da önemli olan içeride değil, dışarıda vakit geçirmektir.
Turlar
Batı Karadeniz turu adı altında yılın hemen hemen her dönemi, onlarca tur firması Safranbolu’ya tur düzenler. Özellikle yakın olan Bartın’ın Amasra ilçesiyle aynı destinasyonda geziler yapılmaktadır. Yüzde 90’ı 1 gece 2 günlük seyahatlerdir. Cuma gecesi yola çıkılır, Cumartesi sabahı gezi başlar, o gece kalınır, Pazar günü öğlende dönüşe geçilip, gece herkes evine varır.
Ulaşım
İlçeye İstanbul – Ankara TEM otoyoluyla rahatlıkla ulaşılabiliyor. Yol üzerinde Gerede gişelerinden çıktıktan 85 km sonra Karabük’ün bu güzel ve eşsiz kasabasına ulaşabilirsiniz. Bazı illere olan mesafeleri :
İstanbul : 405 km
Ankara : 225 km
İzmir : 740 km
Bursa : 410 km
Samsun : 410 km
 
Üst