Sağlık Soru Bölümü Açılmıştır.

mrhb doktor bey benim 6 aylık oğlum var grip öksürük ateş den dolayı doktora götürdüm oğlumun sürekli doktoru o bize azro diye antibiyotik verdi 200mg 5 ml diye 8 kilo oğlum kilosuna göre veriyorum nette yasaklandı falan dio bende tedirgin oldum bi sakıncası varmı bide oğlummunn bezini aldığımda pipisinin geldiği yer pembemsi olmuş kan gibi sonra bezini değiştirdim bi süre sonra baktım yine öyle ama çok azıcık bişey bidaha değiştirdim gelmemiş korkuyorum acaba nie öyle geldiki çok soru sordum belki ama bişey daha sorucam size benim eltimin oğlu su çiçeği çıkardı ve oğlumla yan yana geldiler su çiçeği çıkarda kurumaya yönelik bişey olmas dediler ama ben doktorumuza sordum muhakkak geçmiştir dedi 15 gün içinde başlar çıkartmaya dedi doğrumu bu geçmişmidir tşk ederim şimdiden size

merhaba doktor bey benimde bi sorum olacak bugün doktora gittim 8 hafta 3 günlük hamileyim dr uterusun çiftgözlü dedi bu bebeğim için zararlı olabilirmi bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim,teşekkür ederim...

19+2 hamileyim midem değil genzim çok yanıyor ve sabahları ağzım aşırı derece kuru oluyor su içiyorum ama yinede gün boyu böyle neden :(

mrhb doktor bey benim 6 aylık oğlum var grip öksürük ateş den dolayı doktora götürdüm oğlumun sürekli doktoru o bize azro diye antibiyotik verdi 200mg 5 ml diye 8 kilo oğlum kilosuna göre veriyorum nette yasaklandı falan dio bende tedirgin oldum bi sakıncası varmı bide oğlummunn bezini aldığımda pipisinin geldiği yer pembemsi olmuş kan gibi sonra bezini değiştirdim bi süre sonra baktım yine öyle ama çok azıcık bişey bidaha değiştirdim gelmemiş korkuyorum acaba nie öyle geldiki çok soru sordum belki ama bişey daha sorucam size benim eltimin oğlu su çiçeği çıkardı ve oğlumla yan yana geldiler su çiçeği çıkarda kurumaya yönelik bişey olmas dediler ama ben doktorumuza sordum muhakkak geçmiştir dedi 15 gün içinde başlar çıkartmaya dedi doğrumu bu geçmişmidir tşk ederim şimdiden size

Sayın dileksemih
ben azro'nun yasaklanmasına dair bir duyum almadım ara ara kontrollerden geçiyor ilaçlar barkod olaylarından dolayı ceza alabiliyorlar ama azitromisin uzun zamandır tıpta olan bir antibiyotik yasaklanma durumu oluşmadı.
ikinci olarak pipisinden beze geçen pembemsi akıntı tarif etmişsiniz bu idrar yollarından da geliyor olabilir pipisinin ucu deri enfeksiyonu kapmışsa ondan da olabilir bunu kesinleştirecek tahlil idrar tahlilidir yoğun ve sürekli olmayan bir semptom olduğu için bu durum, rahat olmanızı tavsiye ederim. ama idrar tahlili öneririm
üçüncü sorunuz için de su çiçeği döküntüleri başladıktan 7-10 gün içinde bulaştırıcılığı olur. ve evet doküntülen sönmeye başlamışsa bulaştırıcılık kaybolmuş demektir. ama bulaştırıcılığın bitmesini net olarak gösteren bir bulgu yok döküntüler tamamen kaybolana kadar tedbirli olmayı öneririm

merhaba doktor bey benimde bi sorum olacak bugün doktora gittim 8 hafta 3 günlük hamileyim dr uterusun çiftgözlü dedi bu bebeğim için zararlı olabilirmi bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim,teşekkür ederim...

Sayın hale
çift gözlü uterus doğumsal bir bozukluktur. ve geç dönem düşük ya da erken doğum riski taşır. sıkı ve düzenli takip olduğu sürece endişe etmeyin fakat tedbiri elden bırakmayın.
bir defa daha belirtmek isterim BU TİP RAHİM DURUMUNA SAHİP OLAN HERKES ERKEN DOĞUM YAPACAK DİYE BİRŞEY SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. BU DURUM SADECE RİSKİ ARTTIRIR.

19+2 hamileyim midem değil genzim çok yanıyor ve sabahları ağzım aşırı derece kuru oluyor su içiyorum ama yinede gün boyu böyle neden :(

Sayın ilknurgül
kış aylarında olduğumuz için burun tıkanıklıkları, gribal enfeksiyonlar ya da farenjit enfeksiyonları özellikle uyurken ağızdan nefes almanıza ve geniz yanmalarına ağız kuruluklarına sebebiyet verebilir.
boğazda yanma değil ama ağız kuruluğu şeker yükselmelerinde de görülebilen bir semptomdur. o yüzden kan şeker seviyenizi bilmek önemli bu durumda. eğer şeker seviyeniz normalse doğal yollardan bitki çaylarından öncelikli olarak faydalanın (tabi günde iki bardağı aşmamak şartıyla).. su içmeniz çok doğru bir davranış bol suyu eksik etmeyin..

Enis bey merhaba :) yine ben ve yine benim sorularım :D:D benim bir sorunum var.

15 aylık evliyim 5 aydır bebek istiyoruz fakat bende daha öncesinden polikistik over vardı yani yumurtalık kisti buna bağlı olarak 4 yıl doğum kontrol hapı kullandım yaz 24+4 3 ay önceki muayenemde pkomun gerilediğini söledi doktorm yanlız yumurta azlığı olduğunu ama 6 ay içerisinde kendiliğimden hamile kalabileceğimi pkonun gebeliğime engel olmadığını söledi. ben normalde regli olamıyorum ya çok geç oluyorum yada ilaçla oluyorum bu son dönemde yine öle oldu acaba polikistik overim ilacımı bıraktığım için tekrar harekete geçmiş olabilir mi? birde ben yumurta için bol bol incir yiyorum bu ne kadar doğru yani işe yarar mı ? 6 içerisinde bebeğim olmazsa yumurta takibi yapılacak hormonlarım temiz hormonlarımda hiçbir sorun yok çok şükür ama ben pkolu olupta yıllarca çocuk sahibi olamayan insanlar duydum açıkcası korkularım var. pko için soğan kürü sizce ne kadar doğru olur. ben birde bu ay ovülasyon testi aldım ki yumurtalarım varmı yokmu diye bakalım ne kadar işe yarayacak sizden cevap bekliyorum.

çok soru sordum ama bir şey daha var :D:D ben gece uykumda çok aşırı terliyorum bu evimiz soğuk olduğunda da aynı bir yerde gece terlemelerinin kalp hastası olabileceğini okumuştum sizce bu doğrumu :S yada ben geceleri neden bu kadar çok terliyorum :S

Enis bey merhaba :) yine ben ve yine benim sorularım :D:D benim bir sorunum var.

15 aylık evliyim 5 aydır bebek istiyoruz fakat bende daha öncesinden polikistik over vardı yani yumurtalık kisti buna bağlı olarak 4 yıl doğum kontrol hapı kullandım yaz 24+4 3 ay önceki muayenemde pkomun gerilediğini söledi doktorm yanlız yumurta azlığı olduğunu ama 6 ay içerisinde kendiliğimden hamile kalabileceğimi pkonun gebeliğime engel olmadığını söledi. ben normalde regli olamıyorum ya çok geç oluyorum yada ilaçla oluyorum bu son dönemde yine öle oldu acaba polikistik overim ilacımı bıraktığım için tekrar harekete geçmiş olabilir mi? birde ben yumurta için bol bol incir yiyorum bu ne kadar doğru yani işe yarar mı ? 6 içerisinde bebeğim olmazsa yumurta takibi yapılacak hormonlarım temiz hormonlarımda hiçbir sorun yok çok şükür ama ben pkolu olupta yıllarca çocuk sahibi olamayan insanlar duydum açıkcası korkularım var. pko için soğan kürü sizce ne kadar doğru olur. ben birde bu ay ovülasyon testi aldım ki yumurtalarım varmı yokmu diye bakalım ne kadar işe yarayacak sizden cevap bekliyorum.

çok soru sordum ama bir şey daha var :D:D ben gece uykumda çok aşırı terliyorum bu evimiz soğuk olduğunda da aynı bir yerde gece terlemelerinin kalp hastası olabileceğini okumuştum sizce bu doğrumu :S yada ben geceleri neden bu kadar çok terliyorum :S

şimdi over kistlerinin birkaç çeşidi var ama polikistik over kısırlık riski taşımaz. çikolata kisti gibi ciddi durumlar taşıyabilir. overlerde yumurtaların azalması mevcut demişsiniz bunun hakkında biraz konuşmak isterim. yumurta sayıları kadınlar ergenliğe eriştiklerinde yani ilk adet gördüklerinde yaklaşık 400 bin kadardır. bu bir reservdir yani depo. bu deponun sayısı artmaz. ama bir kadın bütün doğurganlık dönemi boyunca yani ergenlikten menopoza kadar 400-500 yumurtasını ancak kullanır. o yüzden yumurta sayılarının azalmasını çok sıkıntı yapmayın kendinize. polikistik over tekrarlayabilen bi rahatsızlıktır. düzenli kontrol olursanız büyük bir sorun teşkil etmez ki yeniden söyliyim gebelik için bir engel değildir. yumurtalar vücudun diğer önemli uzuvları gibi glukoza ve e vitaminine ihtiyaç duyar o yüzden incir güzel bir seçim.

ovulasyon testinde yanlış bir sonuç çıksa bile ben rahatça konuşabilirim ki yumurtalarınız gebe olmanıza engel taşımayacak kadar mevcuttur rahat olun.

aşırı terlemeye gelince kalp hastalıkları ya da birkaç kötü hastalıkta "b semptomları" diye semptomlar var bunlar birkaç şikayetin birleşmesinden oluşan şeyler.. bunların içinde 3-4 defa iç çamaşırı değiştirecek kadar gece terlemesi, 3 ay içinde vücut kilosunun %10dan fazla kilo kaybı, ve 38in üzerinde seyreden ateş.. bunlardan ikisinin varlığı ciddi bi durum düşünmemize yol açar. sadece terleme ile kalp hastalığına ulaşmayın.. unutmayın bilgisizlik değildir insanı tehlikeye sokan, yarım ve yanlış bilgidir..

aşırı terlemenin birçok sebebi olabilir yatak odasının havasından geçirilen basit bir gribal enfeksiyona kadar.. o yüzden başka bir sıkıntı varsa birleştirebilecek onu da bilmekte fayda var..

geçmiş olsun yeniden

şimdi over kistlerinin birkaç çeşidi var ama polikistik over kısırlık riski taşımaz. çikolata kisti gibi ciddi durumlar taşıyabilir. overlerde yumurtaların azalması mevcut demişsiniz bunun hakkında biraz konuşmak isterim. yumurta sayıları kadınlar ergenliğe eriştiklerinde yani ilk adet gördüklerinde yaklaşık 400 bin kadardır. bu bir reservdir yani depo. bu deponun sayısı artmaz. ama bir kadın bütün doğurganlık dönemi boyunca yani ergenlikten menopoza kadar 400-500 yumurtasını ancak kullanır. o yüzden yumurta sayılarının azalmasını çok sıkıntı yapmayın kendinize. polikistik over tekrarlayabilen bi rahatsızlıktır. düzenli kontrol olursanız büyük bir sorun teşkil etmez ki yeniden söyliyim gebelik için bir engel değildir. yumurtalar vücudun diğer önemli uzuvları gibi glukoza ve e vitaminine ihtiyaç duyar o yüzden incir güzel bir seçim.

ovulasyon testinde yanlış bir sonuç çıksa bile ben rahatça konuşabilirim ki yumurtalarınız gebe olmanıza engel taşımayacak kadar mevcuttur rahat olun.

aşırı terlemeye gelince kalp hastalıkları ya da birkaç kötü hastalıkta "b semptomları" diye semptomlar var bunlar birkaç şikayetin birleşmesinden oluşan şeyler.. bunların içinde 3-4 defa iç çamaşırı değiştirecek kadar gece terlemesi, 3 ay içinde vücut kilosunun dan fazla kilo kaybı, ve 38in üzerinde seyreden ateş.. bunlardan ikisinin varlığı ciddi bi durum düşünmemize yol açar. sadece terleme ile kalp hastalığına ulaşmayın.. unutmayın bilgisizlik değildir insanı tehlikeye sokan, yarım ve yanlış bilgidir..

aşırı terlemenin birçok sebebi olabilir yatak odasının havasından geçirilen basit bir gribal enfeksiyona kadar.. o yüzden başka bir sıkıntı varsa birleştirebilecek onu da bilmekte fayda var..

geçmiş olsun yeniden

sitemize iyi geldiniz vallahi :)

cevabınız için çok teşekkür ederim umudumu kaybetmemiştim gebelik konusunda ama yazdıklarınızı okuyunca daha da bir umutlandım çok çok teşekkür ederim :)

bende evlendiğim ilk ayda çikolata kisti çıkmıştı ancak onunla ilgili sonraki muayenelerimde hiç bişey sölemediler. ayrıca benim çok geç regli oluşum yeni bir kistin habercisi olabilir mi ? bu durumda gebe olup olmadığımı yada her ay reglim geciktiğinde acaba diyorum ama hep testlerde negatif çıkıyor yinede regli olamıyorum ancak ilaç alarak regli oluyorum :tsk:

şöleki aslında bende kendim den şüphe eder oldum sol göğsüm de bazen çok ağrı oluyo özellikle dikkat ediyorum sızlama şeklinde başlıyo ve ağrıyo kontrol ediyorum acaba kitle falan mı var diye ama bişeye ulaşamıyorum tabii muayene olmadım bir hekim tarafından hastalık hastası da olmayayım diyorum ama aynı zamanda da korkuyorum mesela bir merdiven çıksam yada bir koşsam yokuş çıksam sol göğsümünün ağrıdığını hissediyorum resmen o an nefessiz kalıyorum duruyorum sol göğsümü tutuyorum hattaa şuan bile sol göğsüme bastırdığımda bile acıyo birde terlemeleri duyunca resmen acaba demekten kendimi alamadım:tsk:

Geri