Sağlık Soru Bölümü Açılmıştır.

mrb,bende geçen ay dr gittim (4 aydır bebek olmayınca ),prolaktin hormonum 47 lerde çıktı.dr dostinex isimli ilacı verdi 1 ay sonra kontrole gidicem.ayrıca pko olduğumu söyledi oysa adet düzensizliğim yok sadece 4-5 aydır reglim koyu kahve siyah gibi geliyo ve kanın başlaması 4.günü buluyor.bu norma mi ? vee regl bittikten 10 gün sonrada 1-2 gün açık kahve akıntım geliyordu.bu pko dan mı?

mrb,bende geçen ay dr gittim (4 aydır bebek olmayınca ),prolaktin hormonum 47 lerde çıktı.dr dostinex isimli ilacı verdi 1 ay sonra kontrole gidicem.ayrıca pko olduğumu söyledi oysa adet düzensizliğim yok sadece 4-5 aydır reglim koyu kahve siyah gibi geliyo ve kanın başlaması 4.günü buluyor.bu norma mi ? vee regl bittikten 10 gün sonrada 1-2 gün açık kahve akıntım geliyordu.bu pko dan mı?

prolaktin normal değerleri 10-25 arasıdır 47 çıkması anlamlı açıkçası. tomografi ve mr incelemeleriyle hipofiz bezine bakılması ve prolaktinoma durumu açısından araştırılması gerekir. pko adet düzensizliği ile beraber ultrasonda kistik bulguların bulunduğu bir hastalıktır. siz düzensiz değil demişsiniz ama sonrasında koyu gelen kan adet dönemi dışında gelen kanama düzensizliği gösterir. düzensizlikler her zaman günlerin gecikmesi ile olmaz kanama düzensizlikleri de adet düzensizliği sınıflamasındadır.
pko her üç kadında bir hatta daha fazla görülen bir rahatsızlık tedavisi de rahat doktorunuzun tedavisini aksatmazsanız inanıyorum ki kurtulursunuz.

regl 6.günü yaptırdıgım kandeyeri 544.01 3haftalık kalp atışları oluşmamış tek kese gözüktü kandeyerine göre çoğul gebelik olabilirmi teşekkürler

regl 6.günü yaptırdıgım kandeyeri 544.01 3haftalık kalp atışları oluşmamış tek kese gözüktü kandeyerine göre çoğul gebelik olabilirmi teşekkürler

yani hem gecikme tarihiniz hem de beta hcg değeriniz 3 haftayı yansıtıyor. çoğul gebelik düşünmem bu durumda. tabi ne derece nasıl yükseldiği de önemli.. yapılan devamlı testlerde normalden hızlı bir yükseliş varsa o zaman çoğul gebelikten bahsedilebilinir

merhaba.. ya ben bugun doktora gittim. benim sinüzitlerm aşırı fazla topuğumun üstüne basınca bile çook kafam zonkluyo. sağa sola çeviremiiyorum kafamı. alerjin var dedi. ilaç verdi ilaçlar dışında baska ne yapmalıyım vey ne yapmamalıyım. şimdiden çok tesekkürler allah razı olsunnnn :)

slm bana yardım edecegınızı sanıyorum.sımdı ben OCAKta duusk yaptım ya kanamam 15.inde basladı.sonra ŞUBAT ın 21.inde adet gordum.MARTın 20.sinde sız ce bnm yumurtlama tarıhım nezaman .internetten hesaplayıcalara baktım hepsı aynı sonucu gostermıyor

İyi günler.. Ben geçen hafta rahatsızlandım sancı ile doktora gittim karın zarı yırtılmış kis yırtmış yani, peki bu durumda bebek sahibi olur muyum? bu normal mi

merhaba.. ya ben bugun doktora gittim. benim sinüzitlerm aşırı fazla topuğumun üstüne basınca bile çook kafam zonkluyo. sağa sola çeviremiiyorum kafamı. alerjin var dedi. ilaç verdi ilaçlar dışında baska ne yapmalıyım vey ne yapmamalıyım. şimdiden çok tesekkürler allah razı olsunnnn :)

sinuzit için öncelikle burun boşluklarındaki sinus kanallarını açmak gerek. anti allerjik tedavi ilk seçenek. senin evde uygulayabileceğin maydonoz suyunu kaynatıp buharını yüzünü yakmadan başına havlu koyarak burun deliklerine doldurman. sinameke otu var derler ama o da rahatsız edici derecede söktürebilir eğer dozunu ayarlayamazsan. tuzlu su da ayrı bir seçenek. ne yapmaman konusunda ilk önce başını sıcak tutacaksın rüzgara direkt olarak maruz bırakmayacaksın. sonra allerjik durumun varsa.. ne allerji yaratıyorsa ondan uzak duracaksın

Geri