Sağlıklı Yaşama Merhaba

tombalak_tosbağa

Yeni Üye
Üye
Sağlıklı Yaşama Merhaba
Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım.yupis İki haftadan beri diyet yapıyorum. Daha sadece 1 kilo verdim. Ama bağırsaklarım inanılmaz çalışıyor.İnanıyorum ki yavaş da olsa kilo vermem düzene binecek.Ben şu an 101 kiloyum :( Kendimden utanıyorum resmen. Ama bir yandan da daha önce hiç olmadığı kadar güveniyorum kendime. Çünkü karar verdim. Yaptıklarım şunlar:

1.Günde sadece 2 dilim kepekli ekmek hakkım var. Bunun bir dilimini kahvaltıda tüketiyorum. Kalan bir dilimi de ikiye bölerek ara öğünlerde yarım kase yoğurda yarım dilim koyarak tüketiyorum. (Sabah ve öğle sonrası ara öğünlerde)

2.Her yemekten yiyorum ama azıcık, tadını ala ala. Zaten midem de küçüldü iki haftadır. İstesem de çok yiyemiyorum.Hamur işi, yağlı, şekerli yiyecekleri, asiti içecekleri çıkardım hayatımdan.

3.Her yemekten önce koca bir bardak su içiyorum, gerçekten çok işe yarıyor, tok tutuyor. Akşam yemeği öncesindeki suyuma ise elma sirkesi ve bal karıştırıp içiyorum, şu mucize iksir. :oppucuk:Sadece akşam içiyorum mideme zarar vermemek için.

4.Form, mate ve yeşilçay içiyorum mutlaka.

5.Her gün bir saate yakın dans ediyorum evde :cheer2: Hem eğleniyorum hem terliyorum. Bol bol yürüyorum her gün. Bir bahane bulup mutlaka dışarı çıkıyorum ve bilerek yolumu uzatıyorum :)

6.Kendimi asla kek börek hayalleri kuracak kadar aç bırakmıyorum.Bağırsakları çalıştıran meyveler tüketiyorum. Armut, kuru kayısı falan.

7.Kendime hem uzak hem de yakın hedefler koydum. Mesela uzak hedefim 65 kilo olmak. Yakın hedefimse 98 kilo.Ödüller vaat ediyorum kendime :) Eşime de sordum istediğim kiloya gelince sen ne ödül vereceksin diye. Gardrobunu yeni baştan dizecek kadar giysi almam için kredi açacakmış bana :)) Süper değil mi?

8.Zayıf insanları gözlemliyorum sık sık. Ne yapıyorlar da böyle incecik kalabiliyorlar diye. En çok dikkat ettiğim özellikleri şu. Haldır huldur değil ağır ağır yiyorlar.Yemeğin içindeki soğanın kaç milimetreküp olduğunu hesap ede ede. :) Böyle ağır ağır yiyince tabi beyne doyma sinyali gönderilene kadar (20dk.) bizler üçüncü tabağı yediğimizde onlar sadace 1 tabak yemiş oluyorlar. Sonra çok hareketliler. İşte böyle inceliyorum onları. Gerçekten işime çok yaradı.

Evlendiğimde 75 kiloydum.Etim sıkı olduğu için ince görünüyordum. Şimdi 65 olmak hedefim. Egzersize yatkın bir vücudum var, sarkmayacağımdan eminim çünkü bu kadar kilolu olmama rağmen hala bacaklarım ve kollarım çok sert. Bu avantajım var. Bir de kızlar, kendime diyet günlüğü oluşturdum. Her gün yazıyorum. Yediklerimi,yaptıklarımı, duygularımı, hayallerimi. İleride olur da sıkılırsam, bu motivasyon dolu günlerimi yazdığım defterime müracaat edebilirim. Hem de ne güzel bir anı olur ilerde. İnşallah hedefime ulaşırım.Gerçekten yürekten istiyorum bu sefer. Bu diyet maceramda yalnız olmamak için yazdım, kilolarımız hep beraber veririz inşallah. Hepinize tekrar merhaba:şerefe:

inşallah başarırsın canım bende 30 kilo verdim şu an 54 kiloyum son 4 kilom kaldı 7-8 aydır veremiyorum..çünkü bir yap bir boz yapıyorummmm....son kilolar insanı epey yoruyorrrrrrrrrrrr..

Geri