Şakak germe ameliyatı sonrası iyileşme

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şakak Germe Estetiği ilerleyen yaşla birlikte özellikle 40’lı yaşlardan sonra şakak bölgesinin estetik görünümünde deformasyonlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Şakak derisi gevşer ve sarkmalar oluşur. Bu da kaş ve gözün dış bölgelerine baskı yaparak aşağı düşmesine yol açar. Yani şakak bölgesinde oluşacak estetik sorunlar, göz çevresi estetiğini de direkt olumsuz etkilemektedir. İlerleyen yaşlarda genç görünümlü, sıkı ve gergin şakaklar için uygulanan yöntem şakak germe estetiğidir.3-jpg.56106 Şakak germe ameliyatı sonrası iyileşme Melekler Mekanı ForumŞakak estetiğini bozan faktörler

Şakak bölgesinin yaşlanmasına ve cilt kalitesinin bozulmasına etki eden faktörler şunlardır:
Yer çekimi
Yaşın ilerlemesi
Cilt yapısının özellikleri
Sigara kullanımı
Hareketsiz ve stresli yaşam
Aşırı rüzgar ve güneşe maruz kalma
Dengesiz ve sağlıksız beslenme
Mimiklerin yoğun olarak kullanılması
Şakak germe ameliyatı

Şakak germe ameliyatı pratik, etkili sonuçlar veren risksiz bir günübirlik cerrahi işlemdir. Genellikle lokal anestezi altında yapılan bu operasyon 30 dakika ila 60 dakikada tamamlanır. Şakakların saç bölgesinde açılan mini kesilerden girilerek şakak derisi yukarı doğru çekilir. Fazla deri çıkarılarak kesiler özel malzemeyle dikilir. Şakak germe ameliyatıyla birlikte kaşların da yukarı kaldırılması uygulaması estetik açıdan bir ihtiyaç, bir bütünlük arz eder. Genç ve gergin şakaklar, kişiyi olduğundan daha genç gösterirken, kaşlara yapılan estetik müdahale bu şakak estetiğini pekiştirir. Şakak estetiği genellikle göz çevresi estetiği kapsamında değerlendirilen uygulamalardan biridir. Şakaktaki deformasyona göz kapağı bozulması eşlik ediyorsa şakak estetiği ve kaş estetiğine göz kapağı estetiği de eklenmelidir. Şakak, kaş ve göz kapağı estetiğini bir güzellik üçgeni olarak düşünebiliriz.

Şakak germe ameliyatı sonrası iyileşme dönemi

Hasta, ameliyatı günü taburcu edilir.
İyileşme döneminin ilk zamanlarında, işlem bölgesini zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır.
Tam iyileşme 2 haftada gerçekleşir.
İyileşme sürecinde oluşacak şişlik ve morluklar birkaç gün içinde azalarak kaybolur.
Ameliyat izi şakaktaki saçlı deri içinde olacağı için görünmez.
İyileşmenin ardından şakak bölgesi doğal ve estetik bir görünüme kavuşur. Gençleşen şakaklar hastanın yüz ifadesine pozitif katkı sağlar.
 
Üst