Sanal Aşk;Gerçek Sevgi

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
Sanal Aşk;Gerçek Sevgi
sanal aşk hikayeleri
SANAL AŞK YAŞAYANLAR MUTLAKA OKUYUN!!! ŞAHSEN BENİM HOŞUMA GİTTİ

Bir insan gerçekte hiç görmediği birine karşı sevgi duyabilir mi?

"Sevgi beklentisiz ve çıkarsızdır" der Fromm..

Bu yazının amacı İnternet' te yaşanan aşkların benzersiz olduğunu kanıtlamak değil. Sonuçta insanlar aynı insanlar ve ilişkilerin niteliğini belirleyen yine onlar.
Ancak söylemek istediğim İnternet'in insana verdiği sınırsız özgürlük duygusu ve fantazileri gerçekleştirmek için mükemmel bir araç olduğu hissi.
Başlangıçta ve bazen asla bunun farkına varamıyorsunuz. Ancak bu duygu davranışları ister istemez etkiliyor. Ve siz bakıyorsunuz ki gerçek hayatta oynadığınız rollerden sıyrılmış gerçekte olmak istediğiniz insan oluvermişsiniz. Ve siz önce kendinize sonra da karşınızdakine karşı dürüst olduğunuz sürece ilişki gerçekten dürüst ve çıkarsız bir hale geliyor.
Artık olduğunuz gibi kabul edildiğiniz duygusuyla karşınızdakini olduğu gibi kabul etmeye başlıyorsunuz. Anlattığınız düşünceleriniz ve duygularınız o kadar içten bir o kadar bakir ve el değmemiştir. Gerçek yaşamda olamayacak kadar hızlı yol almışsınızdır
kısacık bir zaman içinde.
Karşınızdaki kesinlikle doğru kişidir çünkü siz onunla konuşmaya devam etmektesiniz. Sabahlara kadar birlikte aslında hiç yaşanmamış bir yaşamı paylaşmaktasınızdır. Yıllardır baskı altına aldığınız dürüst tepkiler vermeye başlarsınız. Onunla birlikte olmaktan ne kadar çok hoşlandığınızı onunla birlikte kendinizi çok iyi hissettiğinizi anlatırsınız.
Bu duygularınız karşılıklıdır ve aranızda önceleri beklentisiz bir dostluk doğar ve sonra bu yavaş yavaş sevgiye dönüşür. Siz belkide evlisinizdir ve belki karşınızdaki kişi gerçekte asla birlikte olmayı düşünmeyeceğiniz yaşta veya sosyal statüde olabilir.
Ve hatta siz İstanbul' da ve sevgiliniz Brezilya' da olabilir.
Ne farkeder ki ihtiyacınız olan sarılmak için bir beden degildir. Aradığınız ve istediğiniz sizi sizin kadar iyi anlayan birine karşı duyduğunuz sevginin o zaman ve mekan tanımaz sıcaklığıdır.
Bir elmanın bir yarısı siz diğer yarısı "o" dur.
Size "Bu rüyadan hiç uyanmasak" der siz de ona "Bu bir rüya değil" dersiniz rüya içinde bir gerçekliği yaşadığınızı bilerek.
Birlikte idealinizdeki evi bulur ve içini eşyalarla donatırsınız. Kocaman bir koltuğun üzerinde birbirinizin saçlarını okşar ve küçük sevgi
öpücükleri kondurursunuz dudaklara.
Bilgisayarın soğuk ve soluk ekranı karşısında o öpücüğü hissedersiniz dudaklarınızda ve gerçek olan hiç bir öpücük bu kadar derinden sarsmamıştır sizi daha önce.
Sonra; "sana tuhaf gelecek belki ama" dersiniz
"Seni seviyorum"...
Ekrandaki cevap mutlulukların en güzelini yaşatır
size
"Ben de seni seviyorum"
Sonra ne mi olur?
Bilmem..
Bu sorunun binlerce cevabı var. Bu yazının konusu İnternet üzerinde yaşanan sevgilerin nasıl başlayıp nasıl bittiğini irdelemek değil. Sanal sevgileri bir masaya yatırıp psikolojik tahliller yapmak hiç değil. Sadece İnternet'te yaşanan "Sanal aşkların" günümüzde yaşanan bir çok aşktan çok daha gerçek olduğunu anlatmak.
Belki hayatınızın aşkını İnternet üzerinde bulabilirsiniz. Belki de bulamazsınız. Ama eğer o doğru kişiyi bulursanız sakın
"Yarın bir başkasını bulurum" kolaycılığına kaçmayın.
Bulamayabilirsiniz.
Ona sahip çıkın ne pahasına olursa olsun !

yazı alıntı olup sizin bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek istedim sizce sanalda başlayan aşk reeldekinden daha anlamlı olabilir mi...

evet olabilir

bence olabilir çünkü bu bnm başıma geldi 1.5 yıldır çıkıyoruz ayrı şehirlerdeniz ama her ne olursa olsun onu çok seviyorum ilk aşkımı sanalda buldum pişmanda değilim

onunla facebookta çok tartışılan bi konu üzerinde tepkimi belli etmek için attığım mesajla başladı herşey..
düşünceleri konuşmaları ilgimi çekmişti..
çok güzel ve anlamlı konuşuyordu..
tartışmamız bitecekti ki bi mesaj attım sakıncası yoksa arkadaş olarak ekleyebilirmiyim..?

olur dedi .. ekledim. konuşmaya başladık.. saatlerce konuştuk. telefon numaralarımızı aldık.. zaman onunla konuşurken o kadar güzel geçiyordu ki.. bana prenses demeye başladı.. ilk zaman çok şaşırmıştım neden öyle demişti ki. acaba bana karşı birşey mi hissediyor diye geçti içimden belki de öyle olmasını istediğim için öyle düşünüyordum..
zaman geçti bana karşı boş olmadığını söyledi bende dedim bende sana karşı boş değilim.. onunla konuşurken herşey duruyordu..çıkmaya başladık ona o kadar aşıktım ki herşeyi göze alabilirdim deliler gibi seviyordum o istanbulda ben bursa da oturuyordum.. ama yolda giderken başımı eğip yürüyordum sanki bi erkek görsem birine baksam ona ihanet ediyorum gibi gelirdi.. benim için o vardı sanki hep yanımdaydı.. ona en saf halimle aşkımı itiraf ediyordum o da öyle tabi.. biliyordum o da beni herşeyden çok seviyordu. hissediyordum.ne zaman kavga edecek gibi olsak o gün barışmadan rahat edemıyordum.
kötü tartışsak saatlerce ağlıyordum.. ya onu kaybedersem diye düşünüyordum ben ne yaparım onsuz.

ben onsuz hayatıma nasıl devam ederdim kii..
kime bitanem der kime hesap verirdim.. olmazdı biz ayrılamazdık.. o benim hayatımdı..
benim için çok fedakarlıklar yaptı bende onun için..
konuştuklarımızın hepsini saklıyordum mailimde..
çünkü onun herşeyi benim için önemliydi.
1 yılım rüya gibi geçti.. daha sonra nasıl oldu bilmiyorum ama ayrılıp barışmalar oldu.

sonunda tamamen bitirmeye karar verdik
bitsin bu işkence dedik yıprandık. eskisi gibi değiliz. bitirdik..

o yok hayatımda unutmak çok zor.. ondan sonra hep keşke dedim keşke..

ha bu arada 4 aydır ayrıyız ben hala başımı kaldırıpta bi erkeğe bakamıyorum. eğer bakarsam ona ihanet etmiş gibi oluuyorum çünkü...

aklımda sadece çok doğru paylaşım demek vardı ama birden bunlar döküldü ellerimden..
diyeceğim şu ki gerçekten reel ortamda ki aşklar herşeyden farklı oluyor..

Geri