Sara Ve Cin Tutana Karşı Okunacak Dualar

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Sara Ve Cin Tutana Karşı Okunacak Dualar
Sara Ve Cin Tutana Karşı Okunacak Dualar hangi dualardır lütfen bilgi verin kızlar.

Cin ve Sara Tutana Karşı Okunacak Dualar

Bismillâhirrahmânirrahim.
E fe hasibtüm ennemâ halaknâküm abesen ve enneküm ileynâ lâ türceûn. Fe teâlellâhül melikül hakk, lâ ilahe illâ hû, rabbül arşil keriym. Ve men yed'u meallâhi ilahen âhara lâ bürhâne lehû bihî fe innemâ hısâböhû inde rabbih, innehû lâ yüflihul kâfirim. Ve kul rabbığfir verham ve ente hayrur râhımiyn.

* Abdullah b. Mes'ud (r.a.) sara ve cin tutan bir kimsenin kulağına bu ayeti kerimeleri okudu. Hasta hemen toparlanıp kendine geldi. Bunun üzerine Resulü Ekrem (s.a.v.): "Onun kulağına ne okudun? " buyurdu. İbni Mes'ud: "Efehasibtüm ennemâ halaknâküm... ayetlerini okudum, dedi. Resulü Ekrem: "Eğer bir kimse bu ayetleri tam bir iman ve sadakada bir dağa okursa, dağ harekete gelirdi." buyurdu.

Bismillâhîrrahmânirrahim.
Ve kulil hamdü lillâhillezî lem yettehız veleden ve lem yekûn lehû şeriykün fil mülki ve lem yekûn lehû veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbiyrâ.

Fazileti:
"Allah Teala bu ayeti okuyana yerler ve dağlar gibi sevaptan ecir yazar."
"Bu ayet okunan eve hırsız veya bir âfât girmez."

* "Abdülmuttalib oğullarından konuşmaya başlayan her çocuğa Resulü Ekrem bu ayeti öğretirdi."

Benzer Diğer Konularımız !

K
Cevaplar
1
Görüntüleme
1K
TİTAN
T
K
Cevaplar
1
Görüntüleme