Sarımsak çayı nedir sarımsak çayı ile zayıflayanlar

Sarımsak çayı nedir sarımsak çayı ile zayıflayanlar
sarımsak çayı ile zayıflayanlar, sarımsak çayı nedir, sarımsak çayı zayflatırmı, sarımsak çayı ile zayıflama, sarımsak çayı kullanıcı yorumları ile ilgili bilgiler sizler için bu konumuz da yer alıyor.

Son zamanlar da alternatif tıpa olan ilgi oldukça artış göstererek birçok kişi güzellikten sağlığa kadar devayı ve çareyi bulmak için soluğu aktarcılar da alıyor. Elbette ki ilk önce hastalığınızın teşhisi ve tedavisi için mutlaka bir uzman hekime görünmeniz de fayda olacağınızın altını çizerek hatırlatıyoruz sizlere;)

Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı bir şekil de kilo vermek isteyenlerin yeni gözdesi haline gelen sarımsak çayı, prof dr Ender Saraç'ın da tavsiyeleri ile oldukça rağbet görmeye başladı. Biz de şimdi ki konumuz da merak edenler için sarımsak çayı nedir? sarımsak çayı ile zayıflamak mümkün mü? sarımsak çayının faydaları gibi konulara değiniyoruz.

Hatta belki içiniz de hatırlayanlar olacaktır ünlü dizi ve film oyuncularından biri olan Fahriye Evcen sarımsak çayı ile kilo vermiş haberi büyük yankı uyandırmıştı.

Sarımsak çayı nasıl hazırlanır?

Sarımsak çayının hazırlanışı çok pratik ve basittir. Hemen hemen her evde bulunan sarımsak ile hazırlayacağınızın çaya bir iki ilave yaparak çayınızı kolay bir şekil de yapabilirsiniz. Sarımsak çayı için gereken malzemeler ise şunlar;

Yarım limon
Bir parça taze zencefil
2 Diş sarımsak
Bir bardak su

sarmisak-cayi-jpg.83534,Sarımsak çayı nedir sarımsak çayı ile zayıflayanlar


Zencefil ile birlikte suyu kaynattıktan sonra içine iki diş sarımsağı ekleyin ve sarımsakların kokusu çıkana kadar kaynatmaya devam edin. Kaynatma işlemi tamamlandıktan sonra içine yarım limonun suyunu sıkarak çayınızın yapılış aşaması bitirebilirsiniz;)

Hazırladığınız bu çayı sabah ve akşam olmak üzere aç karnına tükettiğiniz de kısa sürede faydasını göreceksiniz.

Sarımsak çayı ile zayıflama mümkün mü?

Sarımsak çok faydalı bir bitkidir. Kokusundan ve tadından dolayı belki de birçok kişi bu şifa kaynağı bitkiyi tüketmekten uzak dursa da hem sağlık açısından hem de kilo vermenize fayda sağlayacak bir bitkidir. Doğal bir antibiyotik kaynağı olan sarımsak çayı, yaraları iyileştirmekte, enfeksiyonları tedavi etmekte ve hatta tüberküloz tedavisin de bile etkili bir çaydır.

Vücutta toplanan ödemi atmaya faydalı olan sarımsak çayı, kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Metabolizmayı da hızlandırıcı etkisi olan sarımsak çayını kilo vermek için tercih edebilirsiniz.

Sarımsak çayının faydaları nelerdir?


1- Kalp Sağlığı ve Kan Basıncı

Sarımsak çayı kalp koruyucu özelliklere sahiptir. Rhode Island Memorial Hastanesi'nden gelecek vaat eden bir 1996 çalışması, yüksek kolesterollü 41 erkeğe sarımsak özü verdi ve çalışma süresince toplam kolesterolün yüzde 6 ila 7 oranında düşürdüğünü buldu. Sarımsak ekstresi de LDL'yi, "kötü kolesterolü" yüzde 4 ve tansiyonu yüzde 5,5 oranında düşürdü. Dolayısıyla bir fincan sarımsak çayı kalp sağlığına oldukça iyi gelecektir.

2- Vitamin ve mineraller bakımından zengindir.

3- Gazın giderilmesine yardımcı olur.

4- Sinüsleri açar.

5- Gribe iyi gelir ve her türlü enfeksiyona karşı vücudu korumaya yardımcı olur.
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Sarımsağı çok severim bazı yemeklerin olmazsa olmazı. Bazen püre haline getirir ev salçasına karıştırır ekmeğime sürür yerim. O derece seviyorum sarımsağı. Ama çay olarak hayatta tüketemem zaten bitkisel çaylarla pek aram yok . Yinede Allah sağlık sıhhat versin tüketmeye muhtaç etmsin. Paylaşım için teşekkürler adminim
 
Üst