sedef hastalığı olup çare bulan

Pardon yazinin arasina smyle girmis,cogalmamasi ve kasinmamasi icin demek istedim

Ben degilde esim de sedef hastaligi var,malesef bunun caresi yok ama cogalmamasi icin ve kasinmamasi icin devamli yumusatici kremler kullanilmali,duzenli olarak,bilhasas banyodan sonra.Kremin icinde kortison olmamasina dikkat edin,ayrica guneslenmek cok faydali,bizler soguk bir ulkede yasadigimiz icin esim haftada bir sedef hastalarin dernegine giderek sularyum yapar.ins size azda olsa yardimci olabilmisim,kesinlikle uzulmeyin allah kötu hastaliklar vermesin bu neki saglikla kal:asskim:

maalesef kortizonlu ilaç kullanıyorum,biraz olsun fayda veriyor ama bırakınca dahada alevlenip çoğalıyor,bu ara o kadar çoğaldıki psikolojim çok kötü :(sabırda kalmadı..çok teşekkür ederim umarım eşinizde en kısa zamanda sağlığına kavuşur :kiss:

Benim abalam kollarında cıkardı hepsinin ismi var derdi bu şuna sinirlendim ondan oldu bu şuna üzüldüm ondan oldu tek tek sayardı yani bu işin sırrı kendini sıkıntıya sokmamak stres olayı az ise yaralarda az oluyor yani ilaç milaç fayda etmiyooo tek cözüm üzülmemek

Benim abalam kollarında cıkardı hepsinin ismi var derdi bu şuna sinirlendim ondan oldu bu şuna üzüldüm ondan oldu tek tek sayardı yani bu işin sırrı kendini sıkıntıya sokmamak stres olayı az ise yaralarda az oluyor yani ilaç milaç fayda etmiyooo tek cözüm üzülmemek

üzülmemek birde elimde olsa,sanki bütün sıkıntıları ben çözücem :cry: zaten sedef yaralarını görünce iyice strese giriyorum,dahada çoğalcak diye uykularım kaçıyor :( umarım en kısa zamanda kurtulurum

üzülmemek birde elimde olsa,sanki bütün sıkıntıları ben çözücem :cry: Zaten sedef yaralarını görünce iyice strese giriyorum,dahada çoğalcak diye uykularım kaçıyor :( umarım en kısa zamanda kurtulurum
her şey o yaraları görmezden gelmekte canım polyana gibi bakacaksın hayata kendini başka bişeylere vereceksin hoppp puf bi bakmışın gitmişler ablam sadece sinirlendiğinde cıkıyor 15 gün sonra gidiyor o cözümü öğrenmiş kendini sakinleştiriyor kendine uğraş buluyor

her şey o yaraları görmezden gelmekte canım polyana gibi bakacaksın hayata kendini başka bişeylere vereceksin hoppp puf bi bakmışın gitmişler ablam sadece sinirlendiğinde cıkıyor 15 gün sonra gidiyor o cözümü öğrenmiş kendini sakinleştiriyor kendine uğraş buluyor

çok haklısın aslında 3,5 yaşında aşırı yaramaz bir kızım var,sürekli evdeyiz, malum evde olunca sıkıntı stres hepsi bir arada şubat ayında anaokuluna vericem o zaman mutlaka birşeylerle uğraşmalıyım.ilk işim herhangi bir kursa yazılmak olucak tavsiyen için sağol :kiss:

Geçmiş olsun iki sene önce benimde vücudumun % 80 ni sedefle kaplıydı.2 senedir iyiyim % 5 civarına geriledi. İstanbulda bir klinik var oraya tedavi oldum halada ilaçlarını kullanıyorum 25 senelik hastayım şimdiye kadarki beni mutlu eden tek tedavi oldu bu kadar uzun iyi olmamıştım. ilaçlar doğal kliniktekiler cilt doktoru öyle şarlatan lokman hekim falan değiller.Bu güne kadar ki deneyimlerimden edindiğim tecrübe her tedaviye her vücut farklı tepki veriyor. buranın tedavisi bana ıyi geldi. isterseniz mesajla yeri ve teefonunu verebilirim .nettede zaten aratırsanız sitesi var incelersiniz.tekrar geçmiş osun

Geçmiş olsun iki sene önce benimde vücudumun % 80 ni sedefle kaplıydı.2 senedir iyiyim % 5 civarına geriledi. İstanbulda bir klinik var oraya tedavi oldum halada ilaçlarını kullanıyorum 25 senelik hastayım şimdiye kadarki beni mutlu eden tek tedavi oldu bu kadar uzun iyi olmamıştım. ilaçlar doğal kliniktekiler cilt doktoru öyle şarlatan lokman hekim falan değiller.Bu güne kadar ki deneyimlerimden edindiğim tecrübe her tedaviye her vücut farklı tepki veriyor. buranın tedavisi bana ıyi geldi. isterseniz mesajla yeri ve teefonunu verebilirim .nettede zaten aratırsanız sitesi var incelersiniz.tekrar geçmiş osun

Geçmiş olsun. Bahsettiğiniz yer İstanbulda muhtemelen ya Sedef Polikliniği ya da On Kliniği olsa gerek. Biri Avcılar'da biri karşıda. Abim On Kliniğine gitti ama görüşmeden pek memnun kalmadı.Fiyatların çok pahalı olduğunu buna rağmen tekrarlama riski hakkında da hiçbir garanti vermediklerini söyledi. Halen kendi drunun tavsiye ettiği özel yapım ilaçları kullanıyor, yazın bol bol güneşleniyor ama 1-2 ay azalsa daha sonra artarak devam ediyor. Zaten yaralar hiç geçmiyor sadece biraz hafifliyor. Allah tüm hastaların şifasını versin..

söylediğiniz yer on klinik galiba yanılmıyorsam,orayı araştırdım fakat doğruysa ilacı bırakınca lezyonlar hemen tekrarlıyormuş,sizde o kadar iyi biliyorsunuzki bu hastalıkla uğraşmak çok zor :( 4 sene önce sedeflerimden tamamen kurtulmuştum ama maalesef 1 senedir tekrar çıktı şimdi ise hiçbir ilç fayda etmiyor,hiç ummadığımız bir uygulama çok iyi gelebilir,eğer farklı yerse telefonunu veririmisiniz,ilginiz için teşekkür ederim.inşaallah size çok iyi gelir ve tamamen kurtulursunuz, sevgiler :)

Geri