sedef hastalığı olup çare bulan

arkadaşlar bu sedef tedavisiyle ilgili araştırmalarımda dr.elif güveloğlu'nun tedavilerinin başarılı olduğunu okudum,acaba giden varmı,ben gitmeyi düşünüyorum,bilgisi olan yazabilirmi??

hastalığı yavaşlatabilmek için yapabileceklerimiz:
1- kendimizi bu konuda üzmeyeceğiz. hatta hiç takmıyacağız.
2- temizliğe kesinlikle önem vereceğiz. (çünkü eğer vucudumuzu ne kadar zararlı olanlardan uzak tutarsak savunma sistemine o kadar ihtiyacımız kalmaz.)
yanlız bu temizlik yapmakla değilde kalmakla sağlanmalıdır.
3- olabildiğince kimyevi temizlik malzemelerinden uzak durmalıyız. şampuanlar deterjanlar hatta bazılarına göre sabunlar bile bizim için tehlikeli.
4- o sebebten doğal ürünleri tercih etmeliyiz. saçlar için zeytin yağlı ürünler uygundur. banyo için zeytin yağlı doğal sabunlarda mevcuttur.
5- bizim için fazla banyoda tehlikeli çünkü su verilen yeşillik gibi canlanıyorlar. kesinlikle keselenmeyin. çünkü bu kesinlikle meydan okumadır.
6- çamaşırlarımız 2 defa durulanmalıdır. dediğim gibi deterjanların bize zararı çok fazla. zaten cild kanserine sebeb olduğunu iddia edenlerde mevcut.
7- antioksidan meyve ve sebzeleride çok tüketmeliyiz. çünkü bunlar derimizi çok kuvvetlendiriyor. portakal nar domates bu konuda başı çekenlerden.
8- vucudumuzu kesinlikle sıcak tutmalıyız. çünkü vücudun en zayıf olduğu zaman üşüdüğü zamandır
9- giysilerimizide diğerlerinde olduğu gibi kesinlikle doğal olanlardan seçmeliyiz. yün bu konuda mükemmeldir.
10- güneşlenmeliyiz ama yanacak şekilde değil. kesinlikle bunu yapmayın.
11- vücudunuzu sabit ısıya alıştırın kışın üşütmeyin yazın terletmeyin. üşüdüğümüzde çok zayıf oluruz terlediğimizde tuz ve asit bizi fazla rahatsız eder. hatta kaşındırır.
12- kesinlikle kaşımamalıyız. çünkü kabuk kaldırılınca savaş yeniden başlıyor. yaranın içindeki kan ve suyu kesinlikle elinize veya vucudunuza sürmeyin. çünkü vücut savunmayı oryada uyguluyor.
13- verilen ilaçlarda aşırıya kaçmayalım yani örneğin merhemi az sürelim. daha ilk başta bütün cephaneyi tüketmenin bi anlamı yok. vucut buna alışırsa zamanla tepki vermeyi keser.
14- vücudumuza bi bebekmiş gibi davranalım.. kendimizi herzaman sevindirecek güldürecek eğlendirecek şeyler bulalım. çünkü moral düzeyimiz vucudumuzdaki borsadır. düşerse bütün herşeyi perişan ediyor. karamsar olursak vucutta karamsar davranır.
15- sigara ve alkol konusunda bişey söylemeye gerek yok.
Başta dediğim gibi bu hastalık deri hastalığı değildir. savunma sistemi problemidir. bu problemin ne olduğu tespit edilemiyor. dolayısıyla çözümde bulunamıyor. buyüzden kronik olduğu sanılıyor. bir zamanlar vebada öyleydi. şu anda yapabileceğimiz en iyi şey savunma sistemini olabildiğince az çalıştırmak az savaşa sokmak. çünkü iki tarafıda imha etmeye çalışıyor. bizim sedef hastalığında yaptığımız gibi kesin çözüm istiyor. biraz sabırlı olmalıyız.

herkese merhabalar ve geçmiş olsun..ben bir öğretmenim ve genelde doktor tavsiyesi olmadan hiç bir ilacı kullanmam allerjik bir bünyem olduğundan bitkisel ilaçları da kendi kafama göre kullanmayı sevmem. fakat sedef hastalığına kesin iyi geldiği babamda bizzat kanıtlanmış olan SUMAK AĞACININ YAPRAĞININ KAYNAMIŞ SUYUNU sedefli kimi görsem tavsiye ediyorum..babamın gitmediği üniversite profesör ve denemediği krem, ışın tedavisi vb kalmadı..sonuçta tesadüfen başka bir doktorda duyduğumuz bu bitkisel ilaçla iyileşti ve şu an derisi aynen eskisi gibi hatta sedefi olan bir ortopedi prof. a önerdik kaç defa teşekkür etti.denemekten birşey kaybetmezsiniz bence. Tarifi: 1-2 avuç (1 maydanoz demeti kadar) toplanmış sumak ağacı yaprağını(dallarıyla beraber..yaprak bulamazsanız aktardan alacağınız sumak tohumlarını 3 çorba kaşığı olarak kaynatabilirsiniz ama yaprak gibi etkili değil) 1 litre su 2/3 ü kalana kadar kaynatın.. daha sonra sık sık günde en az 4-5 defa ılık ılık sedefli bölgeye sürün..önemli olan sedefli bölgenin çok kuru kalmaması..bitmiş bir sprey şişesine doldurup sıkabilirsiniz..AMA DİKKAT KIYAFETLERELEKE YAPIYOR VE ÇIKMIYOR..Ayrıca 15 gün ılık sürdükten sonra daha sonra ılık sürmeye gerek yok..buzdolabında bekletilebilir..herkese geçmiş olsun..

sedef hastasıyım,bu hastalıktan kurtulan veya etrafında olupda çare bulan varsa lütfen bilgi verebilirmi,şuan dayanılmaz boyutda :(
öncelikle çok geçmiş olsun,cilt rahatsızlığı gerçekten çok kötü olsa gerek.cilt rahatsızlığı olan kişilerin en büyük düşmanı kimyasallar.ERSAĞ markasını belki duymuşsunuzdur.ürünlerini kullanıp iyileşenler olduğunu duydum.Ersağ ürünlerinde asyada yetişen ritha bitkisini kullanıyor iyileştirici özelliği var sedef egzama giibi cilt rahatsızlıklarına iyi geliyor.ilk başta temizlik maddesi üreten bir firmanın ürünlerinin nasıl böyle bir etkisi olur diye düşünmüyor değil..bu kadar basit bir iyileşme şekli de olur mu diyenler de olabilir.ama gerçekten iyi geliyormuş bi araştırın derim ben

öncelikle çok geçmiş olsun,cilt rahatsızlığı gerçekten çok kötü olsa gerek.cilt rahatsızlığı olan kişilerin en büyük düşmanı kimyasallar.ERSAĞ markasını belki duymuşsunuzdur.ürünlerini kullanıp iyileşenler olduğunu duydum.Ersağ ürünlerinde asyada yetişen ritha bitkisini kullanıyor iyileştirici özelliği var sedef egzama giibi cilt rahatsızlıklarına iyi geliyor.ilk başta temizlik maddesi üreten bir firmanın ürünlerinin nasıl böyle bir etkisi olur diye düşünmüyor değil..bu kadar basit bir iyileşme şekli de olur mu diyenler de olabilir.ama gerçekten iyi geliyormuş bi araştırın derim ben

ilk defa duyuyorum bu markayı,mutlaka araştırıcam..şu an sedeflerim yanardağ gibi faaliyete geçtiler her yerimde çıkmaya başladı açıkcası ne duysam deniyorum..tıp bu konuda neden bu kadar yetersiz anlamış değilim:( allaha her gün dua ediyorum umarım en kısa zamanda çaresi bulunur...

herkese merhabalar ve geçmiş olsun..ben bir öğretmenim ve genelde doktor tavsiyesi olmadan hiç bir ilacı kullanmam allerjik bir bünyem olduğundan bitkisel ilaçları da kendi kafama göre kullanmayı sevmem. fakat sedef hastalığına kesin iyi geldiği babamda bizzat kanıtlanmış olan SUMAK AĞACININ YAPRAĞININ KAYNAMIŞ SUYUNU sedefli kimi görsem tavsiye ediyorum..babamın gitmediği üniversite profesör ve denemediği krem, ışın tedavisi vb kalmadı..sonuçta tesadüfen başka bir doktorda duyduğumuz bu bitkisel ilaçla iyileşti ve şu an derisi aynen eskisi gibi hatta sedefi olan bir ortopedi prof. a önerdik kaç defa teşekkür etti.denemekten birşey kaybetmezsiniz bence. Tarifi: 1-2 avuç (1 maydanoz demeti kadar) toplanmış sumak ağacı yaprağını(dallarıyla beraber..yaprak bulamazsanız aktardan alacağınız sumak tohumlarını 3 çorba kaşığı olarak kaynatabilirsiniz ama yaprak gibi etkili değil) 1 litre su 2/3 ü kalana kadar kaynatın.. daha sonra sık sık günde en az 4-5 defa ılık ılık sedefli bölgeye sürün..önemli olan sedefli bölgenin çok kuru kalmaması..bitmiş bir sprey şişesine doldurup sıkabilirsiniz..AMA DİKKAT KIYAFETLERELEKE YAPIYOR VE ÇIKMIYOR..Ayrıca 15 gün ılık sürdükten sonra daha sonra ılık sürmeye gerek yok..buzdolabında bekletilebilir..herkese geçmiş olsun..

bu sumak yemeklerde ekşi tat versin diye kullanılan bitki mi

cevabın için teşekkürler.evet bu bitkinin yaprakları tam olarak haziran temmuz aylarında yeşeriyor.mutlka deneyeceğim.bende sedef hastasıyım

sanada çok geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda kurtuluruz bu rahatsızlıktan,ben şuan ahmat maranki'nin kırmızı pancar kürünü uyguluyorum,sumak ağacının yaprakları çıkana kadar bunlarıda deniycem :) deneme tahtasına döndüm ama olsun mutlaka bir çaresi var inanıyorum :)

Geri