sedef hastalığı olup çare bulan

Çok geçmiş olsun diliyorum size.
Ben sedefin kardeşi olarak anılan egzama ile boğuşuyorum ama çevremde sedef hastalığını yaşayan 3-4 yakın örneğim var.
Bunlardan sadece bir tanesi çok yoğun bir şekilde yaşadığı ( saç dipleri bembeyazdı artık ) atlattı bu hastalığı ya da vücüdunda sinsice bekliyor ama yıllardır tek bir şikayete yok.Sadece bu hastalığı umursamıyor , elbette bir dönem yoğun ilaç tedavisi gördü ama asıl olan bu hastalığı ciddi anlamda onu üzmedi.
Stres ilk düşmanı bu hastalıkların , zaten neyin değil ki.
Size tavsiyem ; iyi ve tek bir doktor ile gereken tedavinizi sürdürürken , bir yandan da sedef hayatınızda yokmuş gibi yaşayabilmek.
Arkadaşımın kullandığı özel kürler varsa öğrenip paylaşırım burada sizinle.

Çok geçmiş olsun diliyorum size.
Ben sedefin kardeşi olarak anılan egzama ile boğuşuyorum ama çevremde sedef hastalığını yaşayan 3-4 yakın örneğim var.
Bunlardan sadece bir tanesi çok yoğun bir şekilde yaşadığı ( saç dipleri bembeyazdı artık ) atlattı bu hastalığı ya da vücüdunda sinsice bekliyor ama yıllardır tek bir şikayete yok.Sadece bu hastalığı umursamıyor , elbette bir dönem yoğun ilaç tedavisi gördü ama asıl olan bu hastalığı ciddi anlamda onu üzmedi.
Stres ilk düşmanı bu hastalıkların , zaten neyin değil ki.
Size tavsiyem ; iyi ve tek bir doktor ile gereken tedavinizi sürdürürken , bir yandan da sedef hayatınızda yokmuş gibi yaşayabilmek.
Arkadaşımın kullandığı özel kürler varsa öğrenip paylaşırım burada sizinle.

çok teşekkür ederim,sizede çok geçmiş olsun, arkadaşınızın kullandıklarını paylaşırsanız çok mutlu olurum,belki sedef hastalarından birine faydalı olur :) bende dahil.birde sedef vücudumda yokmuş gibi yaşamayı öğrene bilsem şuan her yerime sıçradı :( lezyonları gördükce dahada kötü oluyorum.birgün bende kurtuldum demeyi çok istiyorum,her sedefli gibi...:eek:pucuk:

sedef tedavisi için kullanmam gereken hap tedavisine başlamak için o kadar testten geçiyorumki sağolsun,mükemmekl bir doktora denk geldim :)) ilacın tetikleye bilecegi tüm rahatsızlıkları göz ardı etmeksizin araştırıyor,herşeyi yakından takip ediyor.inşaallah sonuçda güzel olur :)

Bu dert anneannemde de var kadın yıllardır çekiyor. Ama son zamanlarda aldıgı bir bitkisel ürün sayesinde baya rahatladı. Tabi tamamen geçmiş değil ama rahatladı cok.

bugün tedaviye başlıyorum sonunda.hayırlısı bakalım sonuç ne olacak umarım güzel olur.doktorum 1,2 ay içinde vücudumun sedefden kurtulacağını söyledi.ama tekrarlaya bileceğini henüz sedefi vücutdan tamamen söküp atan bir tedavi olmadığını söyledi maalesef :(.dikkat etmem gerekenlerin öncelikle stresten uzak olmam ve gribe mümkün olduğunca yakalanmamam gerektiğini söyledi.hayırlısı bakalım sonuçları yazıcam :)

nurcannur kullandıgın hapın ısmıni öğrnebilirmiyim ve şuan tedavin ne durumda ? bende hap tedevavisi olmustum iki sene gibi geçti daha sora tekrar çıktı hastalık bende

nurcannur kullandıgın hapın ısmıni öğrnebilirmiyim ve şuan tedavin ne durumda ? bende hap tedevavisi olmustum iki sene gibi geçti daha sora tekrar çıktı hastalık bende

ilaç ismi öneremiyoruz galiba,ama özelden yazarım.ben tedaviye başladım ama ilacı maalesef sürekli kullanamadım,yinede şuan inanılmaz geriledi sedefim,çok yoğun olan yerlerdekiler kaldı ama kabuklanma ve kaşıntı yok oda zamanla gidecek galiba.doktorum sedefi vücuddan tamamen söküp atan bir tedavi yok dedi :( tekrarlaya bileceğini söyledi zaten bunun farkındayım,ama şuan çoooook rahatım bu bile psikolojimi inanılmaz düzeldi :)))

3,5 yaşındaki kızım geçen gün koluma bakıp "anneeee beneklerin geçmiş" diye sevindi.bu beni o kadar mutlu ettiki anlatamam.şuan çok rahatladım kızımın tabiriyle beneklerimden kurtuluyorum,kaşıntı ve kızarıklık olmadığı zaman benekler (sedef) unutuluyor ve tedavinin iyileşme süreci dahada hızlanıyor.umarım beneklerim tekrar geri gelmezler.inşaallah en kısa zamanda tamamen yok eden bir tedavi bulunur :)

Geri