Şehidime dik yürüyün!!!!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Şehidime dik yürüyün!!!!
Bitlis'te şehit düşen Asteğmen Uzun'un cenazesinde gözyaşları sel olurken şehit annesinin sözleri yürekleri dağladı..

2922.jpg
Şehidin yanında dimdik yürüyelim

Bitlis'te terör örgütünce araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen Asteğmen Sertaç Uzun'un cenazesi, Elmadağ'da toprağa verildi.

Uzun'un ailesinin Kemalpaşa mahallesindeki evinin önünde düzenlenen törene, ailesi ve yakınları ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Ankara Valisi Kemal Önal, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, siyasi partilerin temsilcileri, bazı milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, Orgeneral Büyükanıt, Milli Savunma Bakanı Gönül ve kuvvet komutanları, Uzun'un ailesine başsağlığı dilediler.

Tören sırasında, şehit Asteğmen Sertaç Uzun'un annesi Selda Uzun, baba Faruk Uzun'u teskin ederken, ''Şehidin yanında dimdik yürüyelim. Yapanlar utansın. Aziz şehidin babası oldun, ben de annesi oldum. Üzülme'' dedi.

Bu sırada Uzun'un akrabaları ve komşularının, gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Şehit Asteğmen Uzun'un cenazesi daha sonra evlerinin yakınındaki İstasyon Camii önünde bulunan katafalka konuldu. Şehit asteğmen için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı.

Namazda Orgeneral Büyükanıt, Vecdi Gönül ve kuvvet komutanları, Uzun'un ailesiyle birlikte saf tuttular. Cenaze namazının ardından askerler tarafından top arabasına konularak bir süre taşınan şehit asteğmenin naaşı, daha sonra mezarlığa götürülmek üzere cenaze arabasına konuldu. Bu sırada bir grup vatandaş, terör örgütü PKK'yı lanetleyen sloganlar attılar. Bazı vatandaşlar da şehit asteğmen Uzun'un tabutu üzerine karanfiller bıraktılar. Uzun'un cenazesi toprağa verilmeden önce annesi Selda Uzun'un isteği üzerine yüzü açılarak ailesine gösterildi. Şehit Asteğmen Sertaç Uzun'un cenazesi, daha sonra Elmadağ Kargalı Mezarlığı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Geri