Şekerle gebelik testi yapan varmı ?

M

Miraycıkk

Forum Okuru
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Şekerle gebelik testini yapabilirsiniz ama doğruluk oranı yüzde seksenin üzerine çıkmayacaktır. Sabah kalktığınızda bir kasenin içine biraz bir kaşık toz şeker koyuyorsunuz idrarınızı şekerin üzerine döküyor ve on dakika bekliyorsunuz. Eğer şeker tamamen erir ise sonuç negatif yanı bebek yoktur. Eğer şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitif olarak değerlendirilir.

HCG hormonu şekerin erimesine neden olacağı için pozitiftir diyebiliriz. Başka yapan var ise konumuza yazabilir.

T

Tugbalperen

Forum Okuru
Ben bugun yaptim erimedi

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Allah Allah bu çok garip olmuş halbuki şekere ne dökersen dök erir :D Ben demin tükürdüm eridi Senin asitli idrar nasıl eritememiş hayret ettim :D

I

ipek kılıç

Forum Okuru
Miraycıkk' Alıntı:
Herkese merhaba , gebelik testiyle ilgili arama yaparken şekerle gebelik testi yapıldığını okudum .Acaba doğrumu değilmi ,şekerle gebelik testi yapıp sonuç alan varmı ? Lütfen kızlar şekerle gebelilk testi yapanlar yorum yapabilirmi ?
Slm kardesim evet ne kadar doğru bilmiyorum ama sekerle gebelik testi yaptım ve sonuç çok şükür pozitif çıktı.

D

Dilan Can

Forum Okuru
Bende evde yaptım ermedi iki gündür yani hamile miyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Dilan Can' Alıntı:
Bende evde yaptım ermedi iki gündür yani hamile miyim
Yani bir gebelik testi temin etmek çok mu zor anlamış değilim . Şekerle gebelik testi diye bilimsel bir veri yok. Diş macunu, karbonat şeker ile gebeliğin tespiti yapılmaz. Eczaneden test alın uygulayın gebe olup olmadığınızı öğrenirsiniz.

G

Gulsecen

Forum Okuru
Merhaba ben dün gebelik testi yaptım ama birinci çizgi biraz silik çıktı sizce hamileyim şimdiden teşekkür ederim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gulsecen' Alıntı:
Merhaba ben dün gebelik testi yaptım ama birinci çizgi biraz silik çıktı sizce hamileyim şimdiden teşekkür ederim
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Fakat bazı koşullar testin hatalı sonuç vermesine neden olabilir. Bu nedenle hcg testi yaptırmanızı öneriyorum.

N

Namso

Forum Okuru
SadmiN' Alıntı:
Şekerle gebelik testini yapabilirsiniz ama doğruluk oranı yüzde seksenin üzerine çıkmayacaktır. Sabah kalktığınızda bir kasenin içine biraz bir kaşık toz şeker koyuyorsunuz idrarınızı şekerin üzerine döküyor ve on dakika bekliyorsunuz. Eğer şeker tamamen erir ise sonuç negatif yanı bebek yoktur. Eğer şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitif olarak değerlendirilir.
HCG hormonu şekerin erimesine neden olacağı için pozitiftir diyebiliriz. Başka yapan var ise konumuza yazabilir.
Ben karbonatla test yaptim karimdan daha cok hamile ciktim

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Namso' Alıntı:
Ben karbonatla test yaptim karimdan daha cok hamile ciktim
doğruluk payı olmayan şeyler bunlar bence binde bir tutan vardır ama ben şahsen inanmıyorum en güzeli gidin tertemiz kanda testinizi yaptırın sonuç kesin elinizde :)

S

Sarı Şeker 45

Forum Okuru
Gulsecen' Alıntı:
Evet hamilesin erken hamilelik olduğu için silik çıkmış durumda