Selülit oluşmasını engellemek için ne yapmalıyız?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Selülit oluşmasını engellemek için ne yapmalıyız?
selülit için ne yapmalı
Selulitler biz bayanların canını oldukça sıkan bir olaydır.Hele o ciltte portakal kabuğu görünümü yokmu ne sinir bozucu bir durum değil mi?
Peki selulitler neden oluşur ve oluşmaması için neler yapabiliriz işte cevabı
selulit2-4680.jpg

Selülit, dolaşım bozukluğu veya cilt altı yağ dokusunun yeteri kadar beslenememesi durumudur.

Bozulmuş kan dolaşımı, fazla östrojen, yağlanmaya ve vücutta su tutulmasına neden olan diğer hormonal sorunlar, toksinler, karaciğer yorgunluğu, yaşlanma, kalıtım, yaşam tarzı, yanlış beslenme, selülit oluşumuna zemin hazırlar.

Vücudunuzda Hiç Selülit Olmaması için:

* Sık sık kilo alıp vermek,

* Hormon dengesini korumak,

* Yaşam boyunca düzenli egzersiz yapmak,

* Bol bol su içmek,

* Protein, balık, doymamış yağlar, çiğ sebze ve meyve tüketmek,

* Tuz, hamur işleri ve şekeri kısıtlı almak,

* Öğün atlamamak,

* Alkol, sigara ve kafeinden uzak durmak,

* Ödemleri çözerek yağları parçalayan, kan ve lenf dolaşımını hızlandıran çeşitli tedavilerin biraraya getirilmesi,

* Daha 15-20 yaşlarından başlayarak, her adet döneminin sonunda bir masaj yapılması gerekir. İleride selülitlerin artmasını önler.

kızlar ben bugün mediamarkt tan 10 liraya basit birr masaj aleti aldım. selülitte en önemli şey masaj. ayaklar için yapılmış bir alet esasen ama ben kalçamda ve bacaklarımda kullanmak için aldım. farklı seçenekleri var masaj için. en yogun olanıyla eve geldikten sonra yaklaşık 20ser dakika bacaklarıma masaj yaptım, yaptıktan sonra da vaseline in nemlendirici kremiyle bacaklarımı ovdum. inanılmaz bir şekilde tek seferde resmen bacaklarım parladı. tabi ki selülitler uçtu gitti demiyorum :) ama galenik, avon vs kullanan biri olarak, ilk kez böyle bir görüntü aldım hem de tek seferde. bakalım kullanmaya devam edicem. neler olucak.

kesinlikle katılıyorum aynı uygulamadan bende yaptım yok kremin iyisiymiş bilmemne değil siz önce bi çalıştırın
kan dolaşımını arttırın üstüne spor yapın selülit falan kalmıyo yıılarca vucudumuzda taşıdığımız selülitlerden çok kısa zmanda kurtulabiliriz aslındada yemiyo işte:)
kızlar ben bugün mediamarkt tan 10 liraya basit birr masaj aleti aldım. selülitte en önemli şey masaj. ayaklar için yapılmış bir alet esasen ama ben kalçamda ve bacaklarımda kullanmak için aldım. farklı seçenekleri var masaj için. en yogun olanıyla eve geldikten sonra yaklaşık 20ser dakika bacaklarıma masaj yaptım, yaptıktan sonra da vaseline in nemlendirici kremiyle bacaklarımı ovdum. inanılmaz bir şekilde tek seferde resmen bacaklarım parladı. tabi ki selülitler uçtu gitti demiyorum :) ama galenik, avon vs kullanan biri olarak, ilk kez böyle bir görüntü aldım hem de tek seferde. bakalım kullanmaya devam edicem. neler olucak.

merhaba arkadaşlar son zamanlarda dietlerin yanı sıra çeşitli selülit kremleri de dietle birlikte kullanılırsa etki gösteriyor..ben geçen ay kullandığım birkaç delülit giderici ve inceltici kremden bahsetmek istiyorum ilgilenenlere dietle birlikte gözle görülür şekilde giderdi..ama spor falanda ayrıca yapmanızı öneriyorum..sonuçta hayatımızın bi parçası ve vücudumuun direncini her daim hareket halinde tutmamız gerekiyor ben çok araştırdım son zamanlarda buradan tedarik ediyorum çoğu ihtiyacımı gayet güvenilir herhangi bi sorun yaşatmadılar henüz..fiyatlarıda uçuk değil..unutmamanız gereken spor ve dieti sıkı tutmak..

ben daha 13 yaşındayım ama selülitler oluşucak biliyorum ve önlemini şimdiden almak istiyorum spor yapıyorum arkadaşım yatarken bacaklarını yukarda tutuyor yastıkla bu işe yaramaz dedim ama oda yarar dedii merak ediyorum işee yararmııı ?

Canim ben on yedi yasindayim selulitim yok ama etrafimda herkesin var bol bol su ic ve duzenli beslen onn ise yarayacagini sanmam

Çok sık kilo alıp veriyorum.Masa başında çalışıyorum ve haliyle hareketsiz oluyorum.Bu yüzden selülit oluşumu başladı. Şu an kahve kaya tuzuyla bacaklarıma masaj yapıyorum.Umarım işe yarar . Olumlu sonuç alırsam burdan deneyimimi paylaşırım.

Geri