Şemsiye Örgü Modeli İle Daha Gösterişli Örgüler Örme Zamanı

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Şemsiye Örgü Modeli- Değişik örgü teknikleri konumuza devam ediyoruz meleklerim. Dalgalı ajur, hasır örgü modelinden sonra şimdi de hem ajurun hem haroşanın birlikte oluşturdukları şemsiye örgü modelini sizlere hemen tanıtmak istiyorum. Nasıl yapılır değişik modellerle şemsiye desenli örgü motifini siz de beğenirseniz örgülerinizde değişik bir desen olarak kullanabilirsiniz. İşte arkadaşlarım hemen aşağıda şemsiye örgü modelinin yapılışını nakonun anlatımıyla görüyorsunuz. Çok net ve anlaşılır şekilde anlatmıştı ben de sizlerle paylaşmak istedim. Haroşa ile başlanan örgüye ajurla düz örgüyle sırasıyla yaptığınızda göreceksiniz şekiller bir süre sonra ortaya çıkacak kendini örgüde gösterecek. Ajurlu bir örgü olan şemsiye modelinden yazlık örgüler yapabilirsiniz. Tamamını şemsiye modelinden örebileceğiniz gibi yer yer bu örneğe yer vererek de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz önceki konumuz olan dalgalı ajuru da bu yazımızdan inceleyebilirsiniz. Dalgalı ajurla da yazlık çok hoş örgüler yapabilirsiniz. Yazımızın içeriğindeki örneklerle de şemsiye örgü modelini daha yakından tanıyabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 67993

Aşağıdaki örnek şemsiye modeline bir örnek ama bunda bir detay daha var. Fıstıklı ajur da diyebiliriz buna. Fıstık modeli ve şemsiye modelinin birleşiminden böyle bir örgü örneği çıkmış. Bence hoş hırka kazak süveter tarzı örgüler çıkabilir bu modelden. Yine simli ipten örülmüş bu modelden çok şık örnekler çıkarabilirsiniz. Bu fıstık modelli şemsiye modeli şallara ve pançolara da yakışacağını düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 67994

İşte şemsiye modelinden örülmüş bir hırka. Sizce de çok hoş görünmüyor mu? Bir sağda bir solda şemsiye desenleri hırka modelini çok hoş göstermiş. Kol kenarlarında da aynı desenleri görebiliyoruz. Siz tabii dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz bu modeli.

Ekli dosyayı görüntüle 67995

Henüz yeni başlanmış bir şemsiye ajur modelini görüyorsunuz. Yeni olmasına rağmen model hemen kendini göstermiş. Alt kısımlarda sanıyorum lastik örgü niyetine değişik bir model kullanılmış. Örgüden çok iyi anlayan bayanlar resimden bile örnekleri çıkarabiliyorlar ama ben daha ayrıntılı olsun diye anlatımlı video da paylaşmak istedim sizlerle. Yazımızın en altında anlatımlı videodan da faydalanabilirsiniz. Kolaylıklar diliyorum şimdiden...

Ekli dosyayı görüntüle 67996


 

Üst