semüjün resmi eklenmesi olay olan ıslak keki:)

seda88

Aktif Üye
Üye
semüjün resmi eklenmesi olay olan ıslak keki:)
evet melekler bugün misafirlerim gelmişti ve bende onlar için ıslak kek yapmıştım bu akşamda beyzanın isteği üzerinde resimli tarifini veriyorum:) çok basit gerçekten dilediğiniz zaman hemen yapıp yiyebilirsinizzz şimdiden afiyet olsunn

1 adet yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağından biraz eksik sıvıyağ
1 su bardağı süt
1 paket kakao
1 su bardağı un
vanilya,kabartma tozu

bir kapta sıvı yağımızı sütümüzü şekerimizi yumurtamızı çırpalım sonra kakaomuzu ekleyelim tekrar çırpalım,elde etmiş olduğumuz karışımdan 1 su bardağı ayıralım sonra kalan karışıma unumuzu ekleyelim tekrar çırpalım kalıbımıza dökelim ardından önceden ısıtmış olduğumuz 180 derecelik fırına verelim piştikten sonra keke kalıbındayken ayırmış olduğumuz karışımı üzerine yavaşça döküp çekmesini bekleyelim çektikten sonra kalıptan çıkarıp servis edebilir dilerseniz üzerine hindistan cevizi veya çamfıstığı tozu dökebilirsiniz afiyet olsun

kızlarrrrr kusura bakmayınnn resim ekleyemiyorum sitede sorun varmışşşş sizi güzel kekimin tadından mahrum ettiğim gibi bide resminden de mahrum ediyorum ama kusura kalmayın lütfennnnn inşallah bigün hepberaber kek yeme fırsatımız olurrr:)

eline sağlık semüjüm enfes görünüyo:hhh: ben 3 yumurtalı yapıyom 1 yumurta entersan geldi daha hesaplı denemek lazım:mendil:

eline sağlık semüjüm enfes görünüyo:hhh: ben 3 yumurtalı yapıyom 1 yumurta entersan geldi daha hesaplı denemek lazım:mendil:

Bitanesi, bu tarif senin elinde ki tarifin muhtemelen yarısı ölçülerinde, yani küçük bir kalıp için. Yoksa 1 bardak un kime yeter, onun için tarifte 1 yumurta kullanılmış :tik:

Semüjjj harika görünüyor , ağzım sulandıııı :oppucuk:

Geri