sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
sevgililer günü akşam için pasta tarifiniz varmı??
Selamlar. Eşime bu gece sürpriz yapmak istiyorum.Ona hediye alırdım normalde,i pasta falan ama bu sene tamamen kendim donatacağım sofrayı.Acaba şöyle şık ve lezzetli bir sevgililer günü pastası tarifiniz varmı ?

Sevgililer Günü Pastası İçin Gerekli Malzemeler

Pastamızın Pandispanyası için

*4 yumurta
*1 su b. tozşeker
*1,5 su b. un
*1 p. kabartma tozu
*1 p. vanilya
*yarım portakal suyu

Patstamızın Kreması için

*2,5 poşet çilekli damla çikolatalı kremşanti
*2 su b. süt
*1 kase frambuaz

Pastamızı Süslemek için

*½ poşet sade kremşanti
*kalp şeker

Sevgililer Günü Pastası Yapılışı

Pandispanyası için bir karıştırma kabına 4 adet yumurtanın akını ekleyin.Yumurtanın sarısını diğer bir kaba alın.
Yumurta aklarının üzerine toz şekerin yarısını ekleyin.Mikserle çırpın.Diğer kapta olan yumurta sarısının üzerine kalan tozşekeri ekleyip çırpın ve diğer karıştırma kabına ekeleyin.

Daha sonra Üzerine 1 paket vanilya,1 paket kabartma tozu ve unu ekleyin.Üzerine portakal suyunu ekleyip kaşık yardımı ile karıştırın.Kalpli kek kabını yağlayın üzerine karışımı ekleyin.Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin.Kreması için ise karıştırma kabına toz çilekli damla çikolatalı kremşantileri bir kaba alın zerine süt ekleyip çırpın.Pişen kalpli pandispanyayı ortadan 2 ye kesin.

Pandispanyalarımızın her katını sütle veya ben frambuazların suyunu süzerek bu meyve suyunu ıslatmak için kullandım sizde o şekilde yapabilirsiniz.Üzerine kremşantiyi sürün meyveleri koyun diğer pandispanya kekimizi üzerine koyup kapatın.Tekar kremşantiden sürün.Sade krem şantimizi krema sıkma torbasına koyup istediğiniz bir uç takıp pastanın kenarlarına sıkın.Üzerlerine renkli şekerlemeler ile süsleyin işte Sevgililer günü pastanız hazır..

Geri