Sıcak Havalarda Nasıl Egzersiz Ne Kadar Süre İle Yapılır...

Sıcak Havalarda Nasıl Egzersiz Ne Kadar Süre İle Yapılır...
Yaz Aylarında Egzersiz Yapmak
Sıcak Havalarda Egzersiz YapmakHavalar ısındı bayanlar peki spor dengemizi nasıl sağlayacağız..Dr Öz den tavsiyeler bakalım sıcak havalarda ne kadar süre ne zamanlar egzersiz yapılırmış....İşte sizler için aşağıda paylaşıyorum meleklerim....Vücut tipinize göre egzersizlerini de öğrenmek isterseniz buyrun...Sıcak Havalarda Bunları Yapmayın!
Dr. Mehmet Öz, sıcak havalardan olumsuz etkilenmeden nasıl spor yapılması gerektiğini anlatıyor.

Yaz mevsimi gelince hem kilo vermek hem de zinde kalmak için egzersiz yapılır. Fakat doğru koruyucu önlemleri almadığınız sürece, sıcak havalarda egzersiz yapmak tehlikeli olabilir.

Egzersiz süreniz ne olmalı?

Havanın sıcak olması, fiziksel zorlama ile birlikte vücut ısısını arttırır. Eğer vücudunuz hava sıcaklığına henüz adapte olmadıysa, düşük yoğunlukta bir egzersiz ile başlayarak, 2 hafta gibi bir süre içerisinde seviyenizi artırmalısınız.

Öğle saatlerinde spor yapmayın!

Güneşin güçlü olduğu öğle saatlerinde egzersiz yapmaktan kaçının. Havanın daha serin olduğu sabah erken veya akşam erken saatlerini tercih edin. Mümkünse, güneşe maruz kalmadan gölgede egzersiz yapmaya çalışın.

Spor yaparken aşırıya kaçmayın!


Egzersizinizi sınırlamak için belirli bir süre vermek doğru olmaz. Sadece, vücudunuzun ısı ile birlikte yorgunluk ve halsizlik veren sinyallerine dikkat etmek önemlidir. Kas krampları, bulantı, baş ağrısı ve baş dönmesi gibi sinyaller, egzersizde aşırıya kaçtığınıza işaret eder. Bu durumda dinlenmeniz ve bol su içmeniz gerekir.
 
Üst