Sigara İçenlerin Sayısında 10 Milyon Azalma Oldu

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sigara İçenlerin Sayısında 10 Milyon Azalma Oldu
Sigara İçenlerin Sayısı Azaldı mı ?

Evet arkadaşlarım bugünün sabah haberlerinden birisi de TSSD Yani Türkiye Sigarayla Savaş Derneğinden etkili ve yetkili bi arkadaşın hadi isim de verelim ayıp olmasın Doçent nihayetinde Dr Mustafa Aydın 'ın yaptığı açıklama ile sigara içenlerin sayısında çok ciddi bi azalma olduğu ile ilgili bi açıklama yapıldı. 30 milyon sigara içen vardı Türkiye'de artık bu sayı 20 milyona indi. burada
sigarayı bırakanlar arttı.jpg

Tamam TSSD Yönetim kurulu üyeleri ve basın açıklamasını yapan büyüklerimiz haklısınız bu sevindirici bir haber ama siz bu verileri nereden alıyorsunuz ? Ha satışlardan alıyor iseniz ki yüzde milyon öyledir yanılıyorsunuz. Türkiye'de sigara içenlerin sayısında bana kalırsa azalma yok nereden mi biliyorum kendimden biliyorum. Fiyatların bu kadar yükseldiği bir ülkede insanlar artıkr sizin veri alabileceğiniz yerlerden almıyorlar sigaralarını. Sağınıza solunuza bir bakın ve ne kadar tütün dükkanlarının açıldığını bi görün isterseniz. Hale hazırda sizler onun da kaydını tutmuyorsunuz değil mi ?

Ha Eğer yaptığınız seminerler ve konferanslardan dolayı bu böyle ise ki inşallah ben yanılıyorumdur bu büyük başarı. Yani Türkiyede para azalır su azalır ama bu millete bu kadar zam verirseniz de azalır. Bu durum bunu en güzel şekilde bence örnekliyor.

Tabiki işyerlerinde uygulanan ( genellikle delinen ) sigara içme yasağı yaptığınız çalışmalar ile işinizi iyi yapıyorsunuz yapmaya da devam edin sigara kesinlikle kimse içmesin zararlı da ama dediğimde hiç bi haklı bir yanım yok ?

Siz ne düşünüyorsunuz melekler. Sigara satışı düştü ondan mı düştü içenlerin sayısı yoksa gerçekten Türkiye'de güzel bir şeyler mi oluyor ?

Selamlar vallahi ben haberlere pek inanmıyorum laf olsun torba dolsun diye atıyorlar işkembei kübradan yahu kendimden biliyorum tütüne başladım yaaa 20 tl sigaraya para verilir mi sarılmışı paketli alıyorum yumuşak içimli 5 tl ye keşke bırakabilsem keşke ama aç kalıyorum yinede bırakamıyorum :(

Yani ne bileyim benim aklma öyle geldi. Herkes kendi çevresindeki sigara içenlere baksın bi on kişiyi düşünsün sonra düşünsün onlar bıraktılar mı sigarayı bence hayır bu haber gerçeği yansıtmıyor bence. Umarım öyledir ama pek inandırıcı gelmedi bana malesef

Geri