Sigara İçmek Kilo Verdirir mi?

ms_enemy

Yeni Üye
Üye
Sigara İçmek Kilo Verdirir mi?
su içmek kilo verdirirmi sigara kilo verdirir mi sigara verdirirmi zayıflatırmı içmek zayıflatırmı
Yapılan çalışmaların sonucunda; sigara içmenin zayıflatıcı etkisi ve sigaraya başlama nedeninin zayıflatıcı etkisinin olduğu tespit edilmiştir. Genellikle daha kilolu olan kişiler sigaraya başlamaya daha meyilli olmaktadır.
Sigaranın vücut ağırlığı üzerindeki etkisini inceleyen çalışmalardaki bireylerin birçoğu sigara içme alışkanlığını kilo vermek amacıyla kazandıklarını ve kilo alma kaygısı ile sürdürmekte olduklarını belirtmişlerdir. Bu bilginin gençler tarafından da belirtilmesi ne yazik ki çok acıdır.
Araştırmalar gösteriyor ki sigara içen bireyler, içmeyenlere göre daha fazla öğün atlamaktadırlar. Bu da bu bireylerde daha az enerji alımına neden olmakla birlikte normal bireylere göre kilo alımının daha az olabileceğini göstermektedir.
Bu konuda yapılan çalışmalar bireylerin sigara içmekle birlikte sigaranın iştah üzerine olumsuz etkisinin olabileceğini göstermiş ve genel anlamda az enerji alımına bağlı bir durum olabileceğini bildirmişlerdir.

Sigora kilo tabiki verdidir arkadaşlarım herkes gibi bende kullanıyorum günde bir paket, sabahları kalktığımda hiç bir şekilde yemek ya da kahvaltı yapamıyorum. Ama siz siz olun kilo vermek için asla sigara içmeyin pek tavsiye etmiyorum. Kilo vereceğim diye sağlığınızdan olmayın. Teşekkürler yararlı bilgiler için sağolun.

Geri