Sıkıntı, Bunalım ve Depresyonda Okunacak Dualar

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Merhaba, her şeyin bir nedeni vardır. Sizin durumunuzun da öyle. Bilinç altınızda kimbilir kaç tramva yatıyor. Yaşadığınız kötü deneyimler sizi sürekli kötü şeyler olucakmış hissine sürükleyebilir. Öncelikle korkularınızın üzerine gidin. Kötü düşünmeyin olumlu düşünün. Nasıl düşünürseniz her şey o şekilde gelişir. Durumunuz bana göre hem psikolojik ve ayrıca vesvese. Duanızda ısrarcı olun ve tedavinizi aksatmayın. Rabbim en kısa zaman da Şafi ismiyle size ve ümmeti muhammede şifa versin inşallah..

E

Ebrulinka

Yeni Üye
Üye
Hocam bende panik atak var doktora gittim ilac kullaniyorum duaların hepsiniz okudum şuanda biras daha rahatım ama sürekli bi ölüm korkusu var acaba ben hasta miyim acaba bi yerim de bisi mı var diye sürekli kafam da kuruyorum ve uyuyamiyorum ailemi eşimi de sürekli tedirgin ediyorum ne yapmam gerek lütfen bana yardım edin. Ebru

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, panik atak hastaların da bu tür olumsuz düşünceler olabiliyor. İlaç kullandığınız halde bu tür düşüncelerden sıyrılamıyorsanız tekrar doktorunuzla görüşün. İlacınız değişebilir yada dozajı artabilir. Durumunuz sizde uykusuzluğada yol açmış doktorunuz gerekirse uyku hapıda reçete edebilir.Yani sadece dua etmekle probleminiz çözülmez. Duanızı edin tıbbın olanaklarından da faydalanın..

Ecem ;)

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Merhaba, bende panik atak hastasıyım. Bu durumları yaşaman normal. Ama tedavi olmana rağmen ataklarınız sıklık gösteriyor. Bu da demek oluyorki size farklı bir ilaç tedavisi gerekli. Benim ataklarım azaldı tabi kendimde bazı önlemler alıyorum. Şu duayı okumanızı öneriyorum . Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh . Allah şifa versin size de ümmeti muhammede de.

E

Ebrulinka

Yeni Üye
Üye
Çok teşekkür ederim bana yardımcı oldunuz doktoruma gözüktüm 3 ay ilaç kullandım sonra da kendimi iyi hissettiğim için bıraktım ama anladım ki henüz iyilesememisim bol dua ve ilaç taksiyesine devam allah sizden razı olsun çok saolun

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Rica ederiz. Panik atak gibi psikolojik rahatsızlıklarda ilaç tedavisi hekimin önerdiği zamana kadar sürmeli. İlaçları düzensiz kullanmanız yada tedaviyi kesmeniz hastalığın nüksetmesine alevlenmesine yol açabilir. Bu yüzden tedavinizi aksatmayın dualarınızı da her gün yapın. Sağlıklı günler diliyoruz..

F

Fatmaaaaaaa

Yeni Üye
Üye
merhaba .
Herhangi bir insana karşı çok sevdiğimi biliyorum olur olmadık zamanda bir anda yaptığı bişey gözüme batmazken bir anda aklıma geliyor ve ondan soğumuş hissine kapılıyorum o kişiyi görmek sesini duymak düşünmek istemiyorum ama onu çok sevdiğimi biliyorum bir anda aklıma geliyor o his o kötü his biliyorum o vesvese bundan nasıl kurtulabiliyorum sürekli ağlamalı oluyorum

A

Arhez

Forum Okuru
Zor zamanlar geçiriyorum aklım araliksiz şeylerle meşgul ve ben bu durumdan dolayı nefes alamiyodumsıkça dua etmeme rağmen şimdiki gibi hissedemiyorum çok sukur bi süredir bu duaları okuyorum ve kendimi eskisi gibi hissetmiyorum hafifledim biraz Allah razı olsun.

A

Arhez

Forum Okuru
Bi süredir aklim gereksiz şeylere takılı kalmıştı dualar etmeme rağmen atamıyodum kafamdan bi süredir bu duaları okumaya başladım çok sukur kendimi az da olsa hafiflemis hissediyorum Allah in izniyle tamamen kurtulmayı diliyorum. Vesile olanlardan Allah razı olsun.

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Arhez' Alıntı:
Bi süredir aklim gereksiz şeylere takılı kalmıştı dualar etmeme rağmen atamıyodum kafamdan bi süredir bu duaları okumaya başladım çok sukur kendimi az da olsa hafiflemis hissediyorum Allah in izniyle tamamen kurtulmayı diliyorum. Vesile olanlardan Allah razı olsun.
Selamün aleyküm , Duanın açmayacağı kapı yok. Her derde devadır dua . Hem olumsuzlukları bertaraf eder , hemde kişiye huzur verir. Cenabı Allah size ve sizin gibi olanlara şafi ismi ile şifa versin insaallah.

E

ETosun

Yeni Üye
Üye
Mrblar bi bayan arkadasim var yaşı 30 küsür.evlenmek istiyor bi türlü karsisina duzgun biri çıkmıyor ya da uygun olmuyor. Bunun için hangi duaları okuması gerekiyor.adi meliha ismine denk gelen ebced degeri olan esma nedir? Kac zikir cekmesi lazim.ve hayırlı bir evlilik için hangi duaları okuması gerekiyor.simdiden Allah razı olsun...

E

ETosun

Yeni Üye
Üye
Mrblar bi bayan arkadasim var yaşı 30 küsür.evlenmek istiyor bi türlü karsisina duzgun biri çıkmıyor ya da uygun olmuyor. Bunun için hangi duaları okuması gerekiyor.adi meliha ismine denk gelen ebced degeri olan esma nedir? Kac zikir cekmesi lazim.ve hayırlı bir evlilik için hangi duaları okuması gerekiyor.simdiden Allah razı olsun.. ya da uygun olmuyor. Bunun için hangi duaları okuması gerekiyor.adi meliha ismine denk gelen ebced degeri olan esma nedir? Kac zikir cekmesi lazim.ve hayırlı bir evlilik için hangi duaları okuması gerekiyor.simdiden Allah razı olsun..

N

nick35

Forum Okuru
Yarısına kadar gelmiştim zamanım yoktu. O bile yetti ferahlamama. Şimdi okumadan gün geçirmek istemiyorum tüm aksilikler gidiyor

B

busem busram

Yeni Üye
Üye
hocam iyi gunler bende gece uykuda olum korkusu var ben bunu nasil yenebilirim ayrica hamileyim hende cocuk emziriyorum lutfen yardim edin osikoejik yardimda aliyorum ama ilac kullanmiyorum benim bu takinti dogumdan sonra bir gece beni korkuttular sonrasinda baslagi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba busem hanım . Biraz kendinizle ilgili detaylı bilgi verebilirmisiniz. Kaç aylık hamilesiniz ? Doğum sonrası nasıl bir korku durumuyla karşılaştınız ?

B

busem busram

Yeni Üye
Üye
hocam adim gulay 30 yasindayim ilk once dogum yaptim 6gunlukken cocugun gebzine sut kacti sonrasinda bende hep cocuga bisey olacak diye vesvese oldu osa beni ruhi bunalima soktu 40ciktiktan 2gun sonra da gece uyurken bogazimi siktikar ayetel kursiyi okudum uyanmadim sonrasinda kelimeti sahadet getiriken uyandim sonrasinda bende yine olursa diyr basladi sonra dusunerek gece uykuda olursem korkusu basladi onu yenemiyorum hadi bugun gece olursem diye hergun onu dusubuyorum 3aylik hamileyim 8aylikta kizim var cocugu bile aldirmayi dysundum bu pisikolejidr oldugum ucin

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gülay hanım. Öncelikle geçmiş olsun dileklerin de bulunmak istiyorum. Şu anda hem gebesiniz hemde 8 aylık bir kızınız var. Gebelikte hormonlarda dalgalanma oluyor buda anneyi çeşitli duygulara sürükleyebiliyor. ( Kaygı, heyecan, korku asabiyet gibi) Anne olan tüm kadınlarda da evladını kaybetme korkusu vuku buluyor. Yani endişeli olmanız olağan. Gelelim probleminize , Cenabı Allah bizi yarattıklarının en şereflisi ve güçlüsü kılmıştır. Alemde bizim dışımızda da yaşayanlar vardır. Biz onları gözlerimizle göremeyiz. (Cinler, melekler gibi) Şunu unutmayınki sizi korkutanlardan güçlüsünüz. Onlar sizin korkunuzla beslenir .Siz korktukça onlar sizi korkutmaya devam eder. Size bir kaç dua söyleyeceğim. Bunları mutlaka sürekli okuyun ve kendinize telkin yapın. ''Allah beni yarattıklarından güçlü ve şerefli kıldı '' diye . Abdestsiz gezmeyin. Evinizi temizlerken helal ve harama dikkat edin.Temizlik sadece yer silme toz almayla bitmiyor helal ve haramada dikkat etmek gerekir. Gece abdestli uyuyun. Her gece uyumadan önce ; felak, nas, ihlas ve ayetel kürsiyi 7 defa okuyun . Ayrıca yine 7 defa ; Euzü bi kelimatillahit-tammati min şerri ma haleka duasını okuyun. Allahın izni ile korkularınızdan endişelerinizden kurtulacaksınız. Size öneride bulanacağım bir diğer nokta gebesiniz ve bebek emziriyorsunuz. Bu konuda hekimler görüş ayrılığın da . Kimi emzirilir kimi emzirilmez diyor. Bir hekimin görüşünü mutlaka alın diyorum. Cenabı Allah size sağlık sıhhat ve afiyet versin, sağlıklı huzurlu günler diliyorum..

B

busem busram

Yeni Üye
Üye
hocam sordum emzirebilirsinuz dedi apdessiz gezmiyorum namazlarmi kilarim Allaha sukur harami helali ayirt ederim geceleride apdessiz yatmam ama bu dusuncededen kurtulamiyorum sitenuzdeki duayi okusam faydasi olurmu hocam birde cok merak ediyorum uykuda olum nasil olur