Sıkıntı, Bunalım ve Depresyonda Okunacak Dualar

Hastalıktan kastiniz adet dönemi ise bu hususta Resulullah (a.s.m.) şöyle buyururlar: Cünüp ve adetli kadın Kuran dan hiçbir şey okuyamaz. Fatiha, Ayetül-kürsi , Felak, Nas ve İhlas Surelerini korunma maksadıyla, Allahı hatırlamak düşüncesiyle okumak haram değildir. Tüm islam alimleri bu konuda aynı görüştedir. Kadınlar adetliyken namaz kılamaz kuran okuyamaz. İbadet niyeti ile okunacaksa temizlendiğiniz zaman bunu ancak yapabilirsiniz. Dua edebilirsiniz bun da sakınca yoktur.
Tesekür ederim peki sorum su ki üsteki yazilan duvalari okuyabilirmiyim

Allah razı olsun :) öyle önemli bi sorunum yoktu çok şükür ama rahatlattı teşekkür ederim böyle paylaştığın için

Merhaba bende kafama her şeyi takıyorum doktor tedavisi görüyorum sürekli dua okuyorum . Birkaç arkadaşı m bahsetmişti onların arkadaşı böyle sorunları yüzünden temizlik hastalığı başlamış ben bunu da kafama taktım ve bişey yaparken Aklıma o geliyor durduramıyprhm ağlıyorum neden böyle oluyor diye mantı yaparken kafamda bir sürü şey geçiyor üzülüyorum canım yanıyor ya bunu ben düşünmüyorum ama kalbime ben atmıyorum duayla bunu yok edemez miyim

MErhaba her şeyi vicdan yapıyorum böyle düşündükçe etlerim kesiliyor resmen canım yanıyor uyku istiyorum aklıma geldikçe mesela bişey yapıyorum erkek arkadaşıma anlatmak istiyorum kendimi affetmiyorum anan çokkk küçük boş bişey nasıl atlatıcam doktora da gidiyrpjm nasıl geçiricem

Merhaba bende kafama her şeyi takıyorum doktor tedavisi görüyorum sürekli dua okuyorum . Birkaç arkadaşı m bahsetmişti onların arkadaşı böyle sorunları yüzünden temizlik hastalığı başlamış ben bunu da kafama taktım ve bişey yaparken Aklıma o geliyor durduramıyprhm ağlıyorum neden böyle oluyor diye mantı yaparken kafamda bir sürü şey geçiyor üzülüyorum canım yanıyor ya bunu ben düşünmüyorum ama kalbime ben atmıyorum duayla bunu yok edemez miyim

Merhaba, anladığım kadarı ile takıntı hastalığınız var. Obsesif Kompülsif Bozukluk bir kişinin defalarca tekrarlama isteği duyduğu kontrol edilemeyen, tekrarlayan düşünceler ( takıntılar ) ve davranışları olan , yaygın, kronik ve uzun süreli bir hastalıktır . Takıntılar , endişeye neden olan düşünceler, dürtüler veya zihinsel imgelerdir. Bu düşünce ve davranışlar günlük hayatınıza müdahale edip zorlaştırabilir. OKB, tipik olarak ilaç, psikoterapi veya ikisinin kombinasyonu ile tedavi edilir. OKB hastalarının çoğunun tedaviye yanıtı olmasına rağmen, bazı hastalar belirtiler göstermeye devam etmektedir.Bazen OKB olan insanlarda ankesiyete, depresyon gibi başka zihinsel rahatsızlıklar da vardır. Bu durum da yapmanız gerekeni yapmış hekime görünmüş sünüz ve tedavinizi oluyorsunuz. Burda en önemli detay sizsiniz. Kimseyi memnun etme mutlu etme çabanız olmasın. Herşey den önce kendinize ve refahınıza odaklanın. İkinci yorumunuzda ki durumunuza bir anlam veremedim. Kafa karışıklığı ile olsa gerek kendinizi tam ifade edememişsiniz. Tam olarak rahatsızlık duyduğunuz durumu belirtirseniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Allah sizden razı olsun ALLAH NE MURADIN VARSA VERSİN ÇOK RAHATLADIM KAFAM RAHAT KALBİM RAHATLADI ÇOK TEŞEKKÜR EDERIM HAYIRLI AKŞAMLAR.

Geri