Şıpıdıkla Her Telden Sohbet Fun Club

pineye katılıyorum hiç değilse doğum yapana kadar çalış
3 ay maaşını al, sonra birkaç gün işe gidersin sonra da gelmiyorum dersin
3 aylık doğum parasını ihbar'a sayarsın o aradada para kazanırsın
ev almak istiyorsun daha bir sürü hedefiniz var, çalışmadan nasıl ulaşıcaksın hedeflerine

canımmmm bende kaçırmışım demekki şimdi okudumm hakkınızda hayırlısı inş..
negzel yaaaa :) :) :nazar:
tes çok çok geçmiş olsun inş. yoktur önemli bişi dadiğin gibi kızartma ağır gelmiş olabilir
herkesten slmm yaz canımmmmm
çok teşekkür ederim superim bakalım hayırlısı.

yazdım kızlar herkesten selam

Esracım kızların hepsiseni çok özledi, hep aklımızdasın, sana dua ediyoruz. Allah doğacak evladınısizlere hayırlı evlat etsin.Doğum yaparken ne isterse o esnada kabul olurmuş. Herşeygüzel olacak iyi haberlerini bekliyoruz çok öpüyoruz.

Doğum sırasındaokunacak duayı, Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
l- Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkladoğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk veNâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:
"İnnerabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmestevaalel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse velkamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehülhalku vel emr tebarakellahü rabbül alemın"(A'raf suresi 54. ayet)
Meali :
Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istivaeden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe,aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmakda, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'rafsuresi, 54)
evet var kuzum oldum bugün :)

hayırlı cumalar meleklerim,

herkese huzurlu sağlıklı mutlu bereketli bir gün diliyorum

tesadüfüm geçmiş olsun canım, midesini üşütmüştür veya reflü/ gastrit başlangıçı olabilir
benim eşimdede var ne zaman ağır bişey yerse o gece kıvranır şurubunu içince geçiyor

huzurcum, hakkınızda hayırlısı olsun canım
genelde almanlar eşlerin aynı şirkette özellikle aynı projede yer almalarına sıcak bakmazlar. Sizin patron şaşırttı beni:)
Rabbim hayırlısını nasip etsin

kızlar queeen'e mesaj atarken benim adımı da yazın lütfen, bende numarası yok maalesef.
canım benim ya, Rabbim bebeğinin güzel yüzünü görmeyi sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Inşallah

baldemim hoşgeldin. aslında şu anda ayrı işbirimlerinde çalışacağız. belki ileride y.dışı projede birlikte olacak. bakalım inş hayırlı olur.
alakasız olcak amaaa beyaz eşyalarımın taksidini bitirdimm :ohoh::kedi::dp178::deli:

superim hayırlı olsun güzel günlerde kullan canım benim..

kızlar dün bizimkiler çaya gelmişti pudingli pasta yaptım ama biraz özendim. 2 ayrı puding kullandım. biri çikolatalı biri sütlü çikolatalı . aralara fındık kırptım serptim üstüne fındık serptim herkes beğendi.

yarın kızçem gidecek galiba.

annemler mantı kapamışlar bugün onu yeriz.
birde bulgurlu domatesli bir yemek var eşimin yöresinden.
salata vs. yeter. :)

eşimle kendime olunca özenle hazırlıyorum da kızçe burdayken saldım biraz kızlar yaaaa.

pineye katılıyorum hiç değilse doğum yapana kadar çalış
3 ay maaşını al, sonra birkaç gün işe gidersin sonra da gelmiyorum dersin
3 aylık doğum parasını ihbar'a sayarsın o aradada para kazanırsın
ev almak istiyorsun daha bir sürü hedefiniz var, çalışmadan nasıl ulaşıcaksın hedeflerine

bende sana katılıyorum kuzum :) doğumdan sonra çalışırsın 1 hafta neyse sigortadan paranı alırısn benim odada arkadaşım aldı şuan hala çalışıyor ama 2,500 liraya yakın para almış yani biraz düşün bunları zahmet çekmeden rahata erilmiyor maalesef çalışacaksın tabii boşunamı okul okuduk o zaman okumasaydık allah allah bu kız beni bazen deli ediyor gerçekten ev hanımı olda kafayı ye hiç değilse şimdi maddi özgürlüğün var oda gitsin elinden tam olur aaaaaa ne çok şey yazdım dimi neyse kuzum sen ne karar verirsen biz yanındayız ama dediğim gibi iyi düşün taşın

erken gibi ama büyükler bizden daha biliyor
bazı mobilyacılar önceden ödeme yapılıp sonradan üründe değişiklik yaptırma opsiyonunu açık tutuyor ama yinede risk var

mobilyaya taksit öder gibi ayır kenera peri

kuşum evet sonradan değiştirme yapma şahsımız var mobilyadada

taksit öder gibi kenara para ayırmayı yapabilceme inanmıyorum ya ille harcanır diye düşünüyom :) :)

Geri