Şipşak Kolay Pasta Tarifleri İsteyen Var mı ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Şipşak Kolay Pasta Tarifleri İsteyen Var mı ?
kolay pasta çeşitleri
kolay pasta tarifleri

Bazen çatkapı misafir gelir hani melekler :) Ya da bir telefon açarlar ve birkaç saate sizdeyiz derler. Aslında gelen çok yakınımsa sorun yok ancak değilse işte ona kızıyorum doğrusu. Siz siz olun çok samimi olmadığınız yere en az 1 gün önceden haber verin, hatta 2 gün en iyisi. Şimdi konumuza geri dönelim ve zamansız gelen misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz kolay pasta tarifleri listemize :)

kirazli_pasta-3ca.jpg

Bisküvili Kirazlı pasta

Bu pasta için gerekli olan malzemeler:

2 paket kare hazır bisküvi
1 su bardağı süt
1 paket sütsüz çikolata
1 su bardağı ceviz, fındık veya badem
1 su bardağı çekirdekli çıkartılmış kiraz
1 su bardağı vişne ya da herhangi bir meyve suyu
1 su bardağı kremşanti

Pastanın Yapılışı

Bisküviyi, cevizi, çikolatayı fındık büyüklüğünde doğrayınız.
Kiraz tanelerini ve 1 su bardağı meyve suyunu, sütü karışıma koyunuz.
Hepsini kaşıkla iyice eziniz.
Bir kalıbın içini kâğıtla kaplayınız.
Karışımı kâğıdın üzerine döküp, bastıra bastıra düzeltiniz.
Kalıbı buzdolabına koyup, 7-8 saat bekletiniz.
Servis tabağına ters çevirip, kâğıdını çıkarıp, üzerini kremşantiyle kaplayıp, servis yapınız.

kayisili_pasta-365.jpg

Kayısılı kolay pasta tarifi

bu pasta için gerekli olan malzemeler:

• 1 tane hazır pasta keki
  • 1 su bardağı hazır kayısı suyu
  • 10 tane taze kayısı
  • 1 çay bardağı damla çikolata Krema:
  • 2 bardak süt
  • 1 çorba kaşığı un
  • 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi

Pastanın yapılışı:

Hazır pasta kekinin bir parçasını servis tabağına koyun. Bir bardak kayısı suyuyla keki ıslatın. Üzerine çekirdekleri çıkarılmış kayısılar yarım yarım dizin. Tencerede un, süt, limon kabuğu rendesini koyulaşıncaya kadar pişirin. İyice soğutun. Soğuduktan sonra krem şantiyi ilave edip, mikserle katılaşıncaya kadar çırpın. Kekin üzerine yayın, üzerine damla çikolatası serpin. En az 4 saat beklettikten sonra servis yapın.

cikolatali_pasta-37e.jpg

Çikolatalı Kolay Pasta

Bu pasta için gerekli malzemeler:

1 adet hazır kek 2 katlı
1 paket bebe bisküvisi
2 paket çikolatalı krem şanti
1 paket çikolata sos
ceviz içi veya antep fıstığı

Pastanın yapılışı:

Kekler sütle ıslatılır. 2 paket kremşanti tarife göre derin bir kapta çırpılır. Bebe bisküvilerini bu kabın içine kırmadan koyun. Bir kaşık yardımıyla yavaşça şantiye bulayın. Islattığınız kekin üstüne bebe büskivilerini tane tane dizin. Aralarına ceviz veya fıstığı serpin. Kekin diğer yarısıyla büskivilerin üzerini kapatın. Kabın dibinde kalan şantiyi bu kısmın üstüne sürün. En üstüne çikolata sosu hazırlayıp, soğutup dökün ve hindistan cevizi ile süsleyin.

Bu pastayı en az 10 saat buzdolabında bekletmeniz gerekli.

pastanız süper.yaptım sınıfa dağıttım.herkes harika kim yaptı dedi bende..........dedim........çok güzel yapmış dediler.aslında tatlıyı sevmeyen biri dahi yedi.çünki...............yaptı. noktalı yerlerin ne olduğunu vermek istemedim çünkü ünlü diyetisyen.

Geri