Sistit olup antitibiyotik kullananlar sististim geçmeyenler

Suserkuka

Yeni Üye
Üye
Sistit olup antitibiyotik kullananlar sististim geçmeyenler
İyi günler. Geçen hafta cuma başlayan sistitim hala geçmedi. Ctesi doktora gittim idrar yolu temizleyen bir ilaç ve 5 kapsülü olan bir antibiyotik verdi doktor. bugün antibiyotiğin son günü ama hala bir fayda göremedim sizce ne kadar sürer bu olayın geçmesi. Lütfen yardımcı olun

İyi günler. Geçen hafta cuma başlayan sistitim hala geçmedi. Ctesi doktora gittim idrar yolu temizleyen bir ilaç ve 5 kapsülü olan bir antibiyotik verdi doktor. bugün antibiyotiğin son günü ama hala bir fayda göremedim sizce ne kadar sürer bu olayın geçmesi. Lütfen yardımcı olun
Civanperçemi otu muhteşem bi idrar ve rahim temizleyicidir

Enfeksiyon sonucu yani idrar torbasının iltihaplanmasına sistit denir. Bazı ilaçlar,hamilelik sırasında hormon değişimleri, menopoz, idrar yapmayı erteleme, böbrek taşı idrar kesesi kateterleri sistite neden olabilir. İyileşme süreci uzun sürebilir , ilaç tedavisinin yanında sizinde yapmanız gerekenler vardır.Tuvalette temizlik yaparken önden arkaya silmek gerekir.Günlük mutlaka 1.5 litre su içilmelidir. İdrara çıkma ertelenmemelidir. Cinsi münasebet sonrası mutlaka idrar yapılmalıdır.Naylon iç çamaşırı kullanılmamalıdır.Her gün çamaşırlar değiştirilmelidir. Ayrıca çay ve kahveden uzak durmanız gerekiyor..

Geri