Sivilceler İçin Roaccutane kullananlar var mı?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sivilceler İçin Roaccutane kullananlar var mı?
roaccutane ilacını kullananlardaki sıkıntılar forum roaccutane kullananlar zayıflatırmı kullananlar 2011
Roaccutane kullanan değerli meleklerimiz, bu ilaçla alakalı çok değişik şeyler söyleniyor.
14d5c299ba1042.jpg

Ruhsal çöküntü ve ruhsal bozukluk bunların başında geliyor diye duymuştum. Siz kullandınız mı ? Bu ilacı öneriyor musunuz ? Sizdeki etkileri nelerdi ? İlaç size iyi geldi mi ?

Paylaşırsanız sevinirim.

Bir yerdeki yorumu noktası virgülüne de vermek istiyorum.

Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç.
Bu durumda site üyelerinin önerileri ile hareket etmek yanlış.
Etkisi: yağ bezi aktivitesinin baskılanması
Dikkat edilecek hususlar: Serum lipid düzeylerinin tedavi boyunca izlenmelidir.
Depresyon geçmişi olan hastalarda dikkatli takip gerekir.
İlaç teratojeniktir. yani sakat doğuma yol açar. Kullanan hastaların kesinlikle hamile kalmaması şarttır. O imzalatılan kağıt da 'hamile kalmayacağım' anlaşmasıdır.
Kullanıcılar ve ilaç kesildikten bir ay sonrasına kadar kan veremezler. (HAMİLE BİRİNE TRANSFERİNİN DOĞURACAĞI RİSKLERDEN SAKINMAK İÇİN)
Cildi aşırı kurutuyor ve çok hızlı soyuyor. Birçok dermokozmetik firma sırf roaccutan kullananlar için, nemlendirici krem formülleri hazırlamışlar. Ayrıca dudklarda da durum vahim. Yine r.. kullananlar için dudak stikleri var.
Kesinlikle güneşten korunmak lazım. Ya tedaviye kışın başlamanı ya da 50 faktörlu anthelios kullanmanı tavsiye ederim.
Umarım verdiğim bilgiler gecikmemiştir ve yeterlidir.

bende roaccutane mağdurlarından bir tanesiyim

bende roaccutane mağdurlarından bir tanesiyim
tedavim 1 ay önce bitti. ve sonuç muhteşem
evet heryerde bu ilaç ile ilgili birçok şey söyleniyor.en başta ruhsal sıkıntılar. asla böyle birşey olmuyor.evet ilaç kurutuyor. ama cildim zaten yağlı olduğu için kurumuş hali normal bir cilt gibi oluyor. en büyük yan etkisi dudaklar. aşırı kuruma ve çatlama oluyor. bununda çözümü basit tabikide bepanthene merhemi sürüyoruz ve ısırmadığımız taktirde kurumayı engellemiş oluyoruz.
ilaç karaciğeri yoruyor doğrudur. ama zaten testleri yaptırıyoruz. sadcee 2. ayda kolestrolüm 220 çıkmıştı. sonuca bende inanmamıştım ama 3. ayda 140 ölçüldü. üstelik doktorların tüm telkinlerine rağmen bu sürede alkolde kullandım ağdada yaptım, A vitamini kapsülleride kullandım ve hiçbirşey olmadı.ha birde çocuğum olmayacağını söylüyolar :D bende gülüp geçeiyorum sadece saçmalık...
herşeye rağmen ciddi boyutta sorunluysan bence kullanmanda hiçbir sakınca yok.
o A4 basılmış hayatımda gördüğüm en büyük prospektüsdeki tüm yasakları çiğnememe rağmen hiçbir sorun yaşamadım.
bilgilerine...

Ben kullanmadım fakat çevremde kulalanlar oldu ,ruhsal bir bozuklukta yaşamadılar üstelik...Ama her ay kan tahlili yapılıyor ve kandaki yağ oranına göre ilaçın dozu ayarlanıyordu.Ciltte kuruluk yapıyordu fakat bunun için de nemlendirici krem doktor tarafından veriliyordu.Güneş en büyük etkenlerden birisiydi kullanan kişiler sık güneşte kalmamaya özen gösteriyorlardı...Cilt soyularak pisliği atıyordu...Bildiklerim bu kadar adminim:)

sakın kullanmayın

bence yazık edersiniz kendinize vücut bütün sivilelerei bi anda boşaltıyo iltihaplı bir şekilde daha sonra bu iltihaplar kan yumağı haline geliyo kan oturmuş sivilceler çöküntü halinde kalıyo tam bir rezalet kesinlikle tavsiye etmiyorum doktorlar sırf para kazanmak için bu ilacı veriyor hastalarına ben kullandım çok pişmanım asla ve asla tavsiye etmiyorum.hormonlarınıza ve cildinize verdiğiniz zarar da cabası

1 aydır kullanıyorum dudaklarım fene dahada fenası hamleym galba kesn degl ama yarın bi test daha yapılacak umarım degldr cok üzülürüm bi sivilce için bebege zarar verebilirim zaten bkac dr yazmadı 3 gündür kullanmıyorum ankarada yasayan ve bu ilacı kullanan vara bana hangi dr gittigini söylermi ben bu ilacı baka yerde yazdırmıştım

bende bu ilacı kullananlardanım bırakalı 1 hafata oldu ama cildim tekrar pürüzlenmeye başladı burnmun üstünde bir çok minik sivilce çıktı kullanım süresi boyunca aşırı kuruluk yapıyo dudak göz burun kol bacak ve bir çok yerinizde kuruluk meydana geliyo etkisi oluyo ama daha bırakalı bir hafta olmasına rağmen böyle bişeyle karşılaşmyı ummuyordum ayrıca aşırı uyku sersemlik sinir bozukluğu yapıyor birde yüzde aşırı tüylenme yapıyo bende işe yaramadı kullandığıma pişmanım ama bazılarında işe yarıyo fakat zararlarının yanında hiç bişey kalır eğer sivilceleriniz aşırı değlse kullanmayı ..

hala kullanıyorum.

ben 3 aydır bu ilacı kullnıyorum.cildimde kırmızı sıvılce ızlerı ve asırı puruzlenme seklınde sıvılceler vardı.doktorum bu ılaca baslamam gerektıgını soyledı.ilk ay yuzum dahada hassaslastı.kırmızılıklar arttı.cok fazla bı sıvılce artısı görmedım.ama ıkıncı ayın sonlarına dogru gözle görulur bı sekılde beyazlasma ve sıvılcelerın sonmesı durumu oldu.arkadslarım bıle bu duruma ınanamadılar.suan ucuncu ayım bıtmek uzere ve tek sıkıntım asırı uyku ve dudaklarda asırı kuruluk.bıde kollarımda ve ellerımn ustunde cıkan ufak kabuk baglamıs yaralar.bırde kaslarımı alırken derım ınanılmaz ınceldıgı ıcın soyuluyo ve derım kalkıyo tek sorunum bu.ama ıyıkı kullanmısım dıyorum kendıme guvenım arttı :) tavsıye edıyorum.ama kesınlıkle doktor kontrolunde

Ben ilaca başlayalı 11 gün oldu bi sabah bi akşam kullanıyorum. Dudaklarım ve yüzümde aşırı bir kuruma var bunu biliyoruz zaten. Ama bu ilacı kullanmaya başladktan sonra aşırı derecede saçlarım dökülmeye başladı .s Başka böyle bir yan etki gören var mı ? Yada ilacı bırakmalımıyım korkmaya başladım yüzümü düzeltmeye çalışırken saçımdan olacam .s

ya ben dün sivilcemi sıktım. kocamandı ve canımı acıtıyodu. bu sabah bi kalktım ki sormayın !!! kan oturmuş.. iz kalır falan dedi annem ama of bilmiyorum. iz kalırsa ben mahfolurum yia. Allah aşkına yardım edin. Eczaneye bi gösteriyimmi?. Doktora kadar bu suratla asla gidemem. Eczaneye de aslında. ama napiyim çürümüş gibi duruyo. noluu yardım edin.

Geri