Sivilceler İçin Roaccutane kullananlar var mı?

roaccutane

merhaba,
ben 1 er yıl arayla 2 defa roaccutane kullandımşuan ılaç tedavım bıtelı yaklaşık 1 yıl oldu ve sivilcelerlm tekraradan çıkmaya başladı eskı halıne dondu dıyebılrım ve roaccutane kullanırken saçlarım çok dökülmüştü ve nerdedeyse eskı saçlarımın yarısı var hala da bu sorunu yaşıyorm henüz doktora gıtmedım evde doğal yollarla kurutmaya çalıştım ama tabıkı nafile bı değişiklık yok haftaya dr. gıdıcem ama 3. kez roaccutane kullanmak istemıyorm kullanılır mı yada nasıl bı tedavi uygulanır onu da bılmıyorm konuyla ılgili bılgısı olan varsa lütfen yazsın.
şimdiden teşekkürler.

Yaa arkadaşlar lütfen yardımcı olun surtmda pembe kırmızı yanklrmda bir sürü leke kaldı bunları roactona geçirir mi ?

Arkadaşlar bende kullanıyorum ve bi kaç arkadaşımda kullandı bu hapı kesinlikle tavsiye ederim.Yan etkileri elbette olacak ama hapı bırakır bırakmaz bu yan etkiler kaybolur.Sivilceye tek çözüm arkadaşlarımın tedavileri biteli 4 yıl oluyor hala yüzleri berrak ve tertemiz kulaktan dolma şeylere inanmayın.Doktorunuza ve hapınıza kesinlikle güvenin bi sorun olmaz,içinizi ferah tutun.:)

Merhabalar yaşadıklarımı anlatmak istediğim bir platform arıyordum şükür bulabildim:) 21 yaşımdayım 7 aydır roaccutane kullanıyorum. Kistik aknelerim vardı herkes sordu neden cilt bakımı yaptırmadığımı ama benim sivilcelerim cildimin en dip noktasında yani içerideydi. Üstelik dokununca iltihap akıyor ardından kanıyor ve 3 gün sonra aynı yerde aynı büyüklükte tekrar oluşuyordu. Gerçek bir mikroptu yani. Müthiş ağrılar acılar çekiyodum. Yüzüm durduk yere acıyor(sanki iğneler batırılıyor), canım yandıkça ağlıyordum. Aynaya bakmaktan nefret ediyordum. Cildiye cilt kremleri jeller falan verdi ama ne fayda! En sonunda doktorum kan tahlili istedi karaciğer enzimlerine falan bakmak gerekliymiş çok şükür normal çıktı. Ve başladım. İlk başta pek bi değişiklik hissetmedim ama zamanla içindeki şişlikler (kistik akneler) duruldu. Dıştaki ufak tefek sivilceyi de yok etti tabi bunlar 4 ila 5 ayımı aldı keşke diyorum ilk aydan itibaren yazsaydım gün gün ama başka sitelerde bunları yapan arkadaşlarımız var. Şuan 7. ayımdayım ve yüzümde sadece biraz lekelerim (pudra ile kapatabiliyorum) ve yer yer çukur izlerim kaldı. Allahıma çok şükür o günleri unuttum bile. Aslında buraya yazma amacım şuydu arkadaşlar; sivilce akne siyah nokta vs. amansız bir hastalık değildir. Tedaviden korkup yok karaciğere zarar veriyor yok intihar ettiriyor gibi koca karı hikayelerine inanmayın. Bunların aslı olsa bile sizde de aynı boyutta olacak diye birşey yok. Zaten doktor senin değerlerine bakıp dozunu ayarlayıpta veriyor kafasına göre değil ki herkese verilen bir ilaç da değil. Ben sadece dudaklarımın kurumasından şikayetçiydim ne bir hastalık ne bir psikolojik sıkıntım oldu. Hepimiz okuyabilen araştırabilen insanlarız lütfen ön yargıları korkuları atalım içimizden:) çünkü samimiyim ben ilacımdan çok memnundum. İlaçtan kremden yada başka bir tedaviden korkmayın çünkü aynanın karşısına geçince ne kadar kötü göründüğünü çok iyi biliyorum. Herkese bol bol şifalar diliyorum kendinize iyi bakınn:)

Benim bugün 3 ay oldu ilacı kullanalı.sivilceler geçti artık sivilce çıkmıyor.ama sivilcelerin yerini daha belirgin yaralar aldı :( yüzüm sürekli kuruyo ve pul pul dökülme oluyor.yüzüme decubal merhem sürüyorum günde 2-3 defa çok rahatlatıyor ve yumuşatıyor.ama yaralar halen belli .normalde kullanıcı yorumlarına baktığımda hep 3. Aydan snra bişey kalmıyor deniyor.ama benim şuan tamamen geçmedi.ve çok korkuyorum geçmezse diye :( kullanan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum .oluşan belirgin kırmızı yaralar normal mi ?

Geri