Size Uygun Saç Kesimi Hangisi

Size Uygun Saç Kesimi Hangisi
omuzlarda saç modelleri 2011 omuzda saç modelleri 2011 omuz hizasında kısa boylular nasıl kestirmeli omuz hizası
Saçlarını kestirmeyi düşünen melekler saçlarınızı kestirmeden önce yazımıza bir göz atın ...Uzun Görünüm: Uzun saçlı kadınlar genelde saçlarını kişiliklerinin değişmez bir parçası gibi görürler. Birçoğu da saçlarını görünümlerini kolayca değiştirmek için uzun tutarlar. Üstelik, uzun saç genelde kısa kesimlerden daha seksi ve kadınsı görünür. Peki, kim saçlarını uzatmamalı? Eğer yüzünüz ince ve uzunsa veya altmış yaş üzerindeyseniz kısa saçla daha hoş görünebilirsiniz; uzunluğu yukarı çekmek yüz hatlarınızı da yukarı çekecek ve yüzünüze derinlik verecektir. Belli bir yaştan sonra, uzun bir model genç görünmeye özendiğinizi düşündüreceği için saçlarınızı kısaltmanızda fayda var.

Doğru kullanmak: Julia Roberts'ınki gibi uzun katlar saça hareket veriyor ve doğal yapısının ön plana çıkmasını sağlıyor. Sarah Jessica Parker da bu modeli çok iyi taşıyanlardan. Eğer saçı daha kısa olsaydı büyük ihtimalle yumuşaklığının büyük bölümünü kaybederdi.

Eğer hiç kat kesilmezse, uzun saçların çok basık ve hacimsiz görünme riski vardır. Bununla birlikte, Demi Moore bu katsız modeli iyi taşıyan nadir isimlerden biri.
Şekil verme sırları: Jessica Alba'nın uzun saçları bu kadar iyi taşımasının en önemli nedeni, saçlarının kalın telli ve hacimli olması. Böylece fön çekildiğinde bile basık ve hacimsiz görünmüyorlar. Saç guruları, uzun saçların daima bakımlı olması gerektiği konusunda hem fikirler. Eğer saçlarınız mat ve donuksa uzun saçlarla güzel görünmeniz imkansız.Omuz Hizası
Görünüm : Saçlarınızın cinsi ne olursa olsun - dalgalı, kıvırcık veya dümdüz - bu boy kesimde güzel görünür. Fakat orantılarınızı göz önüne almayı unutmayın. Eğer boynunuz ve vücudunuzun üst bölümü kısaysa, omuzlarınızı açıkta bırakan daha kısa saçlar size daha çok yakışacaktır. Özellikle kısa boyunlarda, uzun saç boynun daha kısa görünmesine neden olur. Eğer saçlarınız ince telliyse kısa modelleri tercih edin, çünkü boyunu kısalttıkça saç daha hacimli görünür. Omuz hizasındaki saçlar size yumuşak ve feminen bir hava katacaktır.

Doğru kullanmak: Omuz hizasında saçlar, yüz hatlarını vurgulamakiçin doğru tercih. Bu modelde, kahküllerle yüzü çerçevelemek yüze temiz ve genç bir görünüm verir. Kahkülleri yana doğru ayırarak çok daha seksi ve sofistike bir hava elde edebilirsiniz. Ama ne olursa olsun ince ve belirsiz kahküllerden kaçının; bu tarz kahküller artık çok demode. Kısacası, perçemleriniz belirgin olmayacaksa hiç kestirmeyin daha iyi.

Şekil verme sırları: Bu boy saçta, birçok kat kesilmesi çok hoş bir görünüm yaratıyor. Ama uzun katlarla da son derece iyi sonuçlar almak mümkün. En kısa katı 15-20 santim uzunluğunda olan bir saçı birçok farklı şekilde kullanma avantajınız vardır. Dilerseniz dalgalı bırakabilirsiniz, dilerseniz fön çektirerek daha derli toplu bir görünüm yaratabilirsiniz. Saçınıza topuz yaptırdığınızda, ön kısmında birkaç perçem bırakarak saçınız uzunmuş etkisi yaratabilirsiniz. Fakat katlar çok kısa olduğunda, dalgalı modellerle kullanmak iyi sonuç vermeyecektir.Omuz Hizasının Üstünde
Görünüm: Son derece kullanışlı bir saç boyu olsa da, yine de dikkat etmeniz gereken birkaç kural var. Eğer yüzünüz güçlü ve geniş bir yapıya sahipse, saçınızın daha hacimli olmasına özen gösterin. Eğer yüzünüz küçükse, saçınız yüzünüze daha yakın bir şekilde düşebilir ve tam anlamıyla onu çerçeveleyebilir. Saçınızın kalitesi nasıl olursa olsun, doğru kesilmiş katlar daha modern görünmesini sağlayacaktır.

Doğru kullanmak: Naomi Watts'In yumuşak dalgalarla yüzü mükemmel bir şekilde çevreleyen saçları tam çene altına düşüyor. Bu kesim, düz ve bukleli saçlarda da çok güzel duruyor – Michelle Pfeiffer'ın kısa ve bukleli saçlarına dikkat! Bu boydaki bir saç kesiminin en önemli özelliği, tam elmacık kemiklerinin üzerine düşerek, kemik yapısını vurgulaması ve yüze son derece çekici bir hava vermesi.
Şekil verme sırları: Kısa saçta olduğu gibi bu boydaki saçlarında sıradan görünmemesi çok önemli. Bu kesimin daha seksi ve feminen durmas için kuaförünüzden katlar ve bir yana ddoğru ayrılmış uzun perçemler kesmesini isteyin. Saçınızı fönle kuruturken önce kısa perçemleri ve katları kurutun, çünkü yüzünüzün çevresindeki saçlar elektriklenmeye başlarsa, bu daha yaşlı görünmenize neden olacaktır.
 

toi avec moi

Üye
Üye
uzun saci bazen seviyorum bazende his sevmiyorum uzun sac devamli bakim gerekiyor ama saclarim cok uzun belimi geciyor katli kestirdim yakisiyor diyorlar amada uzun sac kadini gosteriyor bence zor olsada bakimi
 
Üst