Sogan kurunu adetimin bitiminden hemen sonra basladim, toplamda 1 hafta yaptim, normalde 15 gun oluyordu sanirim ama ben hamile kalabilme olasiligina karsi erken biraktim.. Oglen ve aksam yemeklerden once orta boy sogani 4 e bolup 2 su bardagi kadar kaynayan suda 5 dk kapagi kapali sekilde kaynattim ve onemli kismi bu, ac karnina 1 bardak ictim.. Duzenli ve saatinde yaptim ve ayni aylar icinde kalabildim, tesadufmu tevafukmu bilemem ama 2 hamileligiminde sogan kuru yaptigim ay olmasi beni buna inandirdi, once Allah tabiki vesileside sogan kuru diye dusunuyorum.. Allahim evlat hasreti ceken tum arkadaslarimiza bu guzel duyguyu ins yasatir...

ben soğan kürünü bebek için değilde bir ara ödem atmak için kullanmıştım sizin soğan nasıldı benim tercih ettiğim ki önerilen bu sanıyorum açık kahverengi olacak ben bu soğanı kabukları ile birlikte sirkeli suda 5 dk kadar bekletip daha sonra dörde bölüp kaynatıyordum sonra aç karnına suyunu içiyordum ama soğan kürü ile hamile kalanların oldukça fazla olduğuna duydum

Acik kahverengi,bildigimiz yemeklik kuru sogan, ben kabuklarini soyarak kullandim, ve o donemde ekstra hic bir sey denemedim.. hamile kalmak,adet duzensizligi,pko,iltihap sokturucu,odem attirici gibi pek cok seye iyi geldigini duymustum,hatta prof. dr ibrahim saracoglu bizzat kis aylarinda gripten korunmak icin bu kuru yaptigini tv programinda dile getirdi, soganin sifa deposu oldugunu artik tum tip dunyasida kabul ediyor ve bundan mutlaka herkes faydalanmali..

Bebek olması içşn yardımcı oluyormuş diye okudum bazı yerlerde o yüzden. Herhangi bir problemim yok hsg falan çektirdim. Adetim düzensiz ama 2 3 gün oynar ayda. Bebek için istiyorum

Tekrar merhaba, hiç bir problem yoksa kürü uygulamayın. Problemi olmayanların bazılarında soğan kürü uygulaması sonrası gebelik dışı adet gecikmesi olmaktadır. Bunun dışında ovülasyon günlerinizi takip ederek ve bu günlerde birlikteliği sağlayarak gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz. Gebe kalmaya yardımcı bilgiler için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

Hamile kalmak için ne yapmalıyım ?

Merhabalar bende 9 aydır çocuk düşünüyorum bende de polikist var dedi doktor bugün önceden de vardı ama korunurken gittigimdeki doktor gebelik için engel değil demişti bugunki gittiğim doktor engelliyor olabilir dedi ve klomen verdi ilk defa kullanacam soğan kurunu okudum klomen kullanırken kürü yapsam bi sorun olurmu acaba

Papatya selamlar, ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zaten bu alternatif ve tamamen bitkisel bir yöntem ilaç değil bir şey değil nasıl yapıldığını yazdığımız konumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsin hayatım. Soruların olur ise lütfen ama lütfen çekinmeden bizlere istediğin konudan ulaş buradan yaz farketmiyor sana yardımcı olacağımızdan emin olabilirsin. Rabbim tez zamanda nasip etsin inşallah.

Geri