Soğan suyu içerek şifa bulun

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Soğan suyu içerek şifa bulun
Yemeklerin ve salataların vazgeçilmez bir lezzeti olan soğan, ne yazık ki kosu yüzünden bazıları tarafından çekinilerek yeniliyor yada yememek tercih ediliyor.
Ben şahsen soğanı çok severim ve hemen hemen her yemeğin yanın da keyifle yerim. Tam bir şifa kaynağı olan soğanın faydaları hakkın da bilgi edinince yediğim için de ayrıca kendime teşekkür ettim :D:D
Gülü seven dikenine katlanırmış varsın kokusuda kötü olsun napalım ona da bir çare bulunur elbet hahaha
Bu kadar faydalı olan soğan doğal bir antiboyitiktir. Şimdi sizlere soğanın suyunun faydaları hakkın da bilgi vermek istiyorum. Siz de birazdan paylaşacağım bilgileri öğrenince soğan suyunun faydaları karşısın da oldukça şaşıracaksınız;) Bu arada soğan suyu ile kilo vermek isteyenler için soğan suyu zayıflatır mı konumuzu incelemesini öneriyoruz.
sogan suyu neye iyi gelir.JPG

Soğan suyu içildiğinde kalp sağlığını güçlendirir ve kalbi kalp-damar hastalıklarından koruyucu etki gösterir.

Vücutta bağışıklık sistemini güçlendirici etki yaratabilmektedir.

Dolaşım bozukluklarını yok edebilme etkisi vardır.

Kansızlığa çare olmaktadır.

En büyük etkisi vücutta yağ tabakasını çözerek kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Metabolizmada oluşacak olası kan pıhtılaşması probleminin önüne geçebilmektedir. İçeriğinde bulunan “ester” denilen yapılar pıhtılaşmanın önlenmesini sağlayan yapılardır.

Soğan suyu içildiğinde kişi stresten uzaklaşıp daha sakin bir yapıya sahip olabilmektedir.

Soğan suyu iyi bir balgam söktürücüdür.

Prostat hastalarının iltihaplanmadan dolayı çektikleri ağrılarının giderilmesinde çok etkili bir üründür.

İçeriğinde bulunan “flavonoid” maddesi sayesinde soğan suyu, damarları genişletici etki yaratabilmektedir.

Kadınlarda ortaya çıkan “polikistik over sendromu” hastalığının iyileşme sürecinde rahatlıkla kullanılabilir.

Metabolizmada tansiyon değerlerini ve kan şekeri değerlerini olması gereken seviyeye getirme özelliği bulunmaktadır.

İçeriğinde bulunan “sulfosid” enzimi yüzünden soğan suyu, iyi bir antibiyotik ürün olma özelliği taşımaktadır.

Kadınların erken menopoz sürecine girme durumlarında hem fiziksel hem de ruhsal rahatlama sağlamaları adına çok etkilidir. Özellikle içeriğindeki “dimethylthiopen” grubu maddeleri ve buna benzer türevlerin bulunmasıyla birlikte menopoz dönemlerinde görülebilen ateşlenme durumlarına son derece etkili bir çözüm sağlamaktadır.

Boğaz ağrısı ve boğaz iltihabı gibi sorunlar yaşayan kişilerin soğan suyunu balla karıştırarak kullanmaları takdirinde tüketilen bu macun bu tip şikayetlerin kısa sürede yok olmasına neden olmaktadır.
sogan suyunun faydaları.JPG

ADETLİYKEN SOĞAN SUYU İÇİLİR Mİ

SOĞAN KÜRÜ VE FAYDALARI

Geri