Son dakika Sultanahmette patlama 10 Ölü var

Uzman SühaN

Administrator
Son dakika Sultanahmette patlama 10 Ölü var
Sultanahmet Meydanı'nda saat 10.20 sıralarında dikili taşın yakınlarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

İstanbul Valiliği, Sultanahmet'teki patlamada ilk belirlemelere göre, 10 kişinin öldüğünü, 15 kişinin yaralandığını bildirdi.

Yaralılardan bazılarının durumunun ciddi olduğu belirtildi. Ölü sayının artmasından endişe ediliyor.

01.jpg

CANLI BOMBA İDDİASI

Patlamanın nedeni hakkında ise henüz net bir bilgi yok.

Ancak canlı bomba saldırısı ihtimalinin ağırlık kazandığı patlamanın yaşandığı yere ceset kabin ve çadırı istendi.

BOMBA İMHA EKİPLERİ BÖLGEDE

Patlamanın ardından olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, Sultanahmet Meydanı çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Meydan çevresine şerit çeken Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü polisleri, patlamanın olduğu bölgeye vatandaşların ve basın mensuplarının girmesini engelliyor.

Kaynak:milliyet.com.tr

Aynı gökyüzü altın da halen neyi paylaşamıyoruz anlamış değilim kim neyi götürmüş bu dünyadan...Artık o kadar çok normal haber okur ve izler gibi görüyoruz ki bu tür haberleri içim çok acıyor benim yaşayacağım en fazla 40 yıl yada bir gün ama çocuklarımın geleceğinden artık endişe duyar oldum sürekli çocuklarıma aman çok dikkatli olun kalabalığa girmeyin kimseye karışmayın gibi telkinler de bulunuyorum. Artık kan görmek istemiyorum bu tür olaylar yaşansın istemiyorum çocuklar ölmesin analar ağlamasın ocaklar sönmesin bu dünya herkese yetecek kadar büyüklükte...Allah zalimleri kahhar ismi ile kahretsin...

Evet maalesef o kadar sıradan gelmeye başladıki..O kadar uyuşmuşuz ki.Eskiden tek şehitle yıkılan bizler,şimdi nerdeyse her gün şehit haberine karşı duyarsızlaşmışız. Bitkisel hayata girmiş vaziyetteyiz. Hangi ülkede yaşadığımı sorguluyorum şu olaylarla.Daha kaç kez canımız yanacak, daha kaç kez masum insanlar terör yüzünden zarar görecek canından olacak bilmiyorum.Onlarca insanın ölmesi Türkiye için normal bir hal aldı artık.. Şiddetle kınar ve iki gün sonra güldür güldür izler, ardından zap yapıp okan bayülgen de milleti dikizleriz unutuveririz. Ülkemizi seviyoruz. milliyetçiyiz, müslümanız.3ay önce 100 insan ankara nın göbeğinde öldü ve şimdi kim hatırlıyor ki ?
Allaha emanet yaşar durumdayız..Allah sonumuzu hayır etsin .

Geri