Son zamanın en beğenileni: Lületaşı rengi

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Son zamanın en beğenileni: Lületaşı rengi
Ev dekorasyonlarında mobilya değişimi külfetli değişimlerden olduğu için genel manada tercih edilmemektedir. Renk birçok kişi için daha tercih edilebilir olabiliyor. Renk seçiminde de her sezon en beğenilen renk seçiminde bulunmak sizin ev görünümünüzde beğeniyi elde tutabilmenize yardımcı olacak bir tercih olabilecektir. Islak kum rengiyle dekorasyonda nasıl şık salonlar yakalayabildiğinizden bahsetmiştim dün. Lüle taşı da salonlarınızda elde edebileceğiniz özel ortamlarda tercih sebebi olarak akıllıca seçimleriniz arasında yer alabilecek renklerdendir.

ic_cephe_6798f8.jpg

Açık renk severlerin beğenisini kazanmış olan lüle taşı rengi ile dekorasyonda koltuklar, dekorasyon tamamlayıcı olarak odada hüküm süren dekoratif objeler, halı ve perdeler oda dekorasyonunda en kaliteli görünümlerle bütünleyici rolde karşınıza çıkabileceklerdendir. Üst ve alt resimde gerçekleştirilen dekorasyonda açık ve koyu ton tercihi odada yer alan unsurlara göre değişimi hissettirebilecektir. Trend renk paletleri arasında yer alan açık tonlar arasında lüle taşı rengini beğenmedim diyebilecek bir bayanı düşünemiyorum. Ha tabii koyu renklerdir benim tarzım diyenler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Onlar içinde yine resim galerimde yer alan farklı renk alternatifleri ile dolu olan koyu renkler arasında beğenilebilecek olanlar ve evinize yakışabilecek olan alternatifler mutlaka vardır.

ixir-kartela_31456.jpg

Beyaz tona yakın bir renk isteyenler için alt resimde yer alan lüle taşı ve beyaz renk karışımı ile elde edilen duvar boyası rengi harika bir seçim olabilir. Tam beyaz da değil, lüle taşı da değil. O da sizin hayalinizdeki renk karışımı işte:D Beğenebileceğiniz bir oda görünümü için lüle taşının tonlarını kaliteli marka mağaza kartelalarında inceleyip tercihte bulunmaya ne dersiniz?

DSCF1892.JPG
merbolin 1.jpg

Biraz sarı renkli oda görünümünü andıran bu ev dekorunda salon, genç odası, yatak odası, mutfak, antre, iç ve dış cephe ayırt etmeksizin dilediğiniz farklı görünümü yakalayabilme ayrıcalığını hissedebilirsiniz. Yeter ki siz o odaya lüle taşının ton seçimini yapıp gerekli yakıştırmayı yapabilmeyi bilin. Dyo, Marshall gibi bilindik markaların boya mağazalarında uygulama alan örneklerinden kesitleri inceleyerek de bir kere daha bu renk konusunda kendinizden emin olmaya bakabilirsiniz. Evinizde yeni bir renk tercihi ile farkı hissetmeye var mısınız?

iccephekucuk.png

Geri