Sosyal medya günah mı ? ne diyorsunuz kızlar ?

N

nmzmdayım

Forum Okuru
Sosyal medya günah mı ? ne diyorsunuz kızlar ?
Sosyal Medya Kullanmak Günah Mı ?

Kızlar bu Yasin Gündoğdu diye bir hoca vardı hani haberlerde de 2015 yılında verdiği vaazlar fenomen olmuştu. Benim aklım karıştı yeni yeni daha namaza başladım ve her kes gibi, her kes kadar sosyal medya kullanıyorum resim vs paylaşıyorum Acaba Caiz mi ?

Sosyal Medyada Fotoğraf Paylaşmak Caiz Mi ?
Bir kadının sosyal medyada fotoğraf paylaşması ile ilgili fetva meclisi bu duruma ne diyor küçüklük fotoğrafı paylaşmaya kadar fotolar ile ilgili bildikleriniz var mı kızlar ?
bir kadın sosyal medyada nelere dikkat eder.jpg

Bir aklım kullanma diyor kafam gidiyor geliyor özellikle tesettürlü bir bayan paylaşınca ve profilide herkese açık ise ben bu durumu malesef yadırgıyorum kızlar. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz.

Yani bu sosyal medya durumu çağın hastalığı, yapılan yemekler, gezilen yerler ilişki durumu yaşama dair her alan ve her dakika malesef paylaşılıyor. Bunu bütün işlerleri de yapıyor insanlar da malesef yapıyor. Çok irdelemiyor ve çok aktif kullanamıyorum ama benim de kafamı kurcalayan şeyler var. Çok fazla vakit harcıyoruz çoooook
sm.jpg

SOSYAL MEDYA'DA ÇOCUKLARIMIZI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE VAR

Özellikle daha küçük yaşlarda çocuklarımıza açılan çizgifilmler, aman yemek yesin diye önünden alınamayan tabletler vs vs... Allah'tan biz öyle değiliz ama emin olun frenliyoruz. İnternet ile ilgili bu yeni yetme veletlerde inanılmaz bir bağımlılık var. Ailede yer alan kadınlar artık erkekler de buna dahil olmuş durumda, birbirlerine laf sokmak için bile adres vermeden resim atıyorlar laf sokuyorlar. Bana kalır ise yüzyılın vebası bu...

İnsanlar malesef bu interneti doğru düzgün kullanamıyorlar. Ev hanımları eskiden yapamadıkları yemeklerin videolarını ya da bir el örgüsünü nasıl bulabileceklerini bile bilmiyorlardı ama şimdilerde bakıyoruz bütün çocuklarımızın ellerinde telefon, ilişkiler sıfır, aile ilişkileri yerlerde, ne büyük büyük, ne küçük küçük.... Bir dokundunuz ama bin ah ettim hakkınızı helal edin lütfen.

Peki sevgili melekler siz bu hususta ne düşünüyorsunuz. ?

Merak edenler için üstteki konuma da 4 yıl önce yayınlanan bir video ekliyorum başka bölümleri de var ilgilenenler bi göz gezdireyim kulak kabartayım ne diyor bu kişi diyenler bi dinlesinler merak ediyorum düşüncelerinizi kızlar.

Merak edenler için üstteki konuma da 4 yıl önce yayınlanan bir video ekliyorum başka bölümleri de var ilgilenenler bi göz gezdireyim kulak kabartayım ne diyor bu kişi diyenler bi dinlesinler merak ediyorum düşüncelerinizi kızlar.
Bu hocayı bende takip ediyordum dinimize göre kapalı bi bayanın giydikleri vücut hatlarını belli etmicek başını sıkma baş baglamıcak ben kapalı birinin herkese açık resim paylaşmasınıda doğru bulmuyorum bu benim görüşüm

Yahu işte özel diye bir şey kalmadı hoca da onu diyor. Evlatlarımız da bu sosyal medya durumundan dolayı kafalarını gömmüşler kuma devam edip gidiyorlar bir dur demek lazım diyemiyor isek bile biraz engellemek şart getirmek gerekiyor.

Geri