Spermlerin Vajinadan Dışarı Akması Normalmidir?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Etiketler
    normalmi
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hdhsh' Alıntı:
Biz ilişkiye girdikten sonra eşimin vajinasindan bisaldigim sipermler geri geliyor yastik koyup bekledik herşeyi yaptık ama hala dışarı akıyor ne yapmamız lazim şimdi bizim biz bebek istiyoruz tesekkurler
Merhabalar konuda belirtildiği üzere spermler mecburen vajinadan geri akacak. Nereye gidecek o kadar sperm ? Mecburen akacak sadece içlerinden sağlam bir spermin yumurtalarınızı döllemesi yeterli onun haricindeki tüm spermler geri akacaktır. Akmaması için hiç bir şey yapmanıza gerek yok mecburen akacak doğal olanı bu :)

M

melike bhr

Forum Okuru
3 aylık evliyim benimde vajinamdan spemler geri akıyor kısırlık yapmaz değilmi çocuğum olsun istiyorum

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
melike bhr' Alıntı:
3 aylık evliyim benimde vajinamdan spemler geri akıyor kısırlık yapmaz değilmi çocuğum olsun istiyorum
Merhaba, konu içinde ve yöneltilen soruların cevapların da ilişki sonrası vajinadan spermin geri akmasının normal olduğunu , bu durumun kısırlığa neden olmayacağını sürekli belirtiyoruz. Gebeliğin oluşabilmesi için 1 sperm yeterlidir . Geri kalanı vajindan dışarı akacaktır. Spermin uzun süre rahimde kalması için ilişki esnasın da kalçanızın altına yastık koyarak gebe kalma şansınızı yükseltebilirsiniz.

W

Wublkan

Forum Okuru
ben 3 senelik evliyim ama9 ay oldu çocuğumuz olmadi bende sorun yokmus eşimde ameliyat oldu varikosel ocak ayında oldu 3 ay oldu deniyoruz şuan hala bişi yok ama suresi varmıdır yani olurmu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, varikosel ameliyatı sonrası bir çok çift bebek sahibi olabiliyor. Ameliyatın 6. ayın da genelde gebelik elde ediliyor. Ameliyat sonrası eşiniz düzenli olarak semen analizi yaptırsın sperm sayısı hakkın da bilgi edinsin.

N

Nurr92

Forum Okuru
Merhaba ben gecen ay 5 haftalik normal dusuk yapdim dusuk kanamam bitdikden sonra yeniden bebek sahibi olmak icin calismaya basladik acaba bu ay hamile kalma olasiligim varmidir? Kasiklarimda belimds agrilar mide bulantisi ve zaman zaman basdonmem var adet olmadim ama hafif beneklenme var Lutfen cevaplayin

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, düşük sonrası gebelik planı öncesi bir hekimin fikrini almanız faydanıza olurdu. Üreme ile ilgili her hangi bir problem yoksa gebe kalmanız mümkün. Adetinizde gecikme olursa test yapın.Belirtilerden yola çıkarak gelik teşhisi yapılmaz

C

Ceyda esra

Forum Okuru
Dr.gittigimde yumurtam catlamisti 1 ay oldu gebelik olusmadi neden acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ceyda esra' Alıntı:
Dr.gittigimde yumurtam catlamisti 1 ay oldu gebelik olusmadi neden acaba
Bunun nedenini ancak hekiminiz söyleyebilir. Gebe kalamamanın bir çok nedeni vardır. Sorun sizden yada eşinizden veya her ikinizden birden kaynaklanabilir.Durum sebepsizde olabilir.

C

Ceyda esra

Forum Okuru
Sorun bendede yok esimdede yok dr yumurtaliklarim duzenli calisiyo dedi zamanla olur diyo acele etmiyin ama biz ikimizde cabuk olsun diyoruz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Doktorunuz gereken bilgiyi vermiş , bu durum da endişelenecek bir durum yok. Sabırlı olun . En kısa zaman da mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

A

Ardaarda

Forum Okuru
Meraba hocam eşimle birlikte oldum hemen spermi dışarı çıktı bide ayın 25 adet oldum dönlenmem ne zaman olur hesap yapamıyorum

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Birliktelik sonrası spremin dışarı akması normaldir bu gebe kalmayı engellemez. Yumurtlama döneminizi hesaplamak için kaç günde bir adet olduğunuzu belirtmeniz lazım..

M

Medik

Forum Okuru
Selam ben 3ay önce ölü doğum yaptım 35haftalik gebeliğim normal doğum ile gerçekleşti ben şuan gebelik düşünüyorum sizce uygun olurmu yoksa beklemeli miyim

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Medik' Alıntı:
Selam ben 3ay önce ölü doğum yaptım 35haftalik gebeliğim normal doğum ile gerçekleşti ben şuan gebelik düşünüyorum sizce uygun olurmu yoksa beklemeli miyim
Selamlar öncelikle geçmiş olsun aradan üç ay geçtiğini ifade ediyorsunuz tamamdır gebelik için uygun zamandasınız fazla beklemenin anlamı yok tabiki bebek istiyor iseniz ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Medik' Alıntı:
Merhaba,bu durumu hekime danışmanız en doğrusu. Gebe kalmaya engel bir durum olup olmadığını, sağlıklı bir gebelik süreci için muayene olmanızı tavsiye ediyoruz.

A

alicetrum

Forum Okuru
erkek arkadaşımla ilişkiye girdik onda prezervatif vardı ilişki bittikten sonra geri çekildi ve prezervatifin yırtık olduğunu gördük bütün spermler içime akmıştı çok korkuyorum hamile kalırmıyım aradan 6 gün geçti ne zmana test yapayım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İlişki esnasında spermler vajinaya dökülmüş .Verdiğiniz bilgilere göre evet gebe kalma ihtimaliniz var. Beklenen adet döneminizde gecikme olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

E

emre24

Forum Okuru
4 aylık evliyiz çocuk istiyoruz ilişkiye girdikten sonra spermler eşimin vajinasından dışarı geri akıyor bu kısırılık yaparmı?

D

danelii

Forum Okuru
bir yıllık evliyiz bebek istiyoruz benim anlamadığım altıma yastıkta koysam spermler geri akıyor bu kısırlık yaparmı ya