Spiral Varken Hamile Kalınır mı Belirtiler Neler Gelin Bir Bakalım

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Spiral Varken Hamile Kalınır mı Belirtiler Neler Gelin Bir Bakalım
Spiral ile hamile kalma belirtisi - Spiral Varken Hamile Kalınır mı Belirtiler- Bir bebek istemek kadar doğal olan korunmak ve hakkında detaylı bilgiler edinmek te önemlidir. Korunma yöntemleri çeşitlidir aslında ama sanırım dünyada ve ülkemizde en güvenilir uzun süreli olanlardan biridir spiral. Spiraller değişik şekillerde ve boyutlarda, saf plastik ya da bakırlı olabilmektedir. Uzun süreli koruma sağlayan rahim içi araç olan spiraller aynı zamanda çok düşük ihtimalle hamileliğe engel olamadığını da söylemek isterim.

SPİRAL İLE HAMİLE KALMA OLASILIĞI VAR MI HAMİLE KALANLAR OLUR MU ?
Yorum aslında basit. Cevap Evet var. Aslında bu demek oluyor ki evet güvenilir ve uzun süreli koruma sağlar ama bunun markasına türüne takılış şekline göre de hamile kalma riski ile karşı karşıya da kalınabilir.

dogum kontrol yontemleri.jpg

Doğum kontrol yöntemleri çeşitli demiştim bunlardan en güveniliri ve uzun süre koruma sağlayanı spiraldir. Doğum kontrol hapları, geri çekilme yöntemi, prezervatifler koruma sağlar ama güvenirliği spiral kadar değildir. Kaza ile hamile kalma olasılığınız yüksek. Spiral taktıracaksanız bunun en iyi markasını tercih etmeli doktorunuza bu konuda danışmalısınız. Yine spiral takılırken doğru bir şekilde takılmalı ki uzun süreli koruma sağlayabilsin. Spiral varken hamile kalma olasılığı dediğim gibi takılış durumuna göre sonradan spiralin yerinden oynamasına göre değişebilir. Ne kadar doğru takılırsa takılsın bazı durumlarda spirallerin yerinden oynayarak kaydığı buna bağlı olarak hamile kalma riski oluştuğu da gözlemlenmiştir. Yani bu risk yine de söz konusudur ki sizin her 6 ay da bir mutlaka jinekolog kontollerinize gitmenizde fayda vardır.

Spiraller uzun süreli koruma yöntemidir dedik peki ne kadar süre hamile kalma durumunu engelleyebilir. Spiraller 3-10 yıla kadar koruyabilen modelleri vardır. Spiral takılma işlemi kısa süreli acısız bir işlemdir. Takıldıktan sonra 1-2 gün kanama olabilir ama bu azalarak sona erecektir. Sonraki adetiniz normal zamanında olacak siz normal hayatınıza devam edebileceksiniz.

spiral varken hamile kalinirmi.jpg

Peki spiral takılı iken hamile kalınırsa ne olur? Böyle bir durumdan şüphelendiğiniz taktirde doktorunuza hemen görünmelisiniz ki spiral takılı şekilde hamilelik sürdürmek bebeğe zararlı etkileri dokunabilmektedir. Bunun için adetiniz geçtiği anda mutlaka doktora görünüp test yaptırıp ultrason muayenesi gereklidir. Spiral varken hamile kaldıysanız eğer bu belirtiler normal gebelik belirtilerinden farklı olmayacaktır. Ama hamile kaldıysanız ve hala spiral rahminizde duruyorsa bu düşüğe yol açabilmektedir. Aynı zamanda spiral takılı iken hamilelik oluşmuş ise bu dış gebeliğe de yol açabilmektedir. Spiralin orada bulunması durumu yine ağır enfeksiyon durumlarını da beraberinde getirmektedir. Spiral varken hamile kalma durumlarında gözlemlendiği üzere bebeklerde sakatlıklar ve anormallikler olmaktadır. Bunun için bu durumları göz önünde bulundurarak kontrollerinizi mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. İstenmeyen gebelikleri engellemek amacıyla takılan spiral takılı iken hamile kalmak dünyaya gelecek bebeğin suçu değildir. Onu kürtaj ettirmek yerine onu dünyaya getirmek için neler yapılması gerekir onları düşünmenizde uygulamanızda fayda var.

Spiral çıktıktan sonra ne kadar sonra hamile kalınır ? Siz ne kadar süre sonra hamile kaldınız. Spiral ile bebeğiniz oldu ise bebeğinize bir zarar verir mi ya da verdimi bu spral. Hamile kalır isem nasıl anlarım siz nasıl anladınız kaydı mı başka bir şey mi oldu YORUMLAR ile bizlere ulaşarak sorularınızı ve yaşadıklarınızı anlatır mısınız ? Üstelik kayıt bile olmanıza gerek yok bunları anlatabilmeniz için...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ya işte hiç bir doğum kontrol yöntemi %100 korumuyor . Bu spiralde kaydığı zaman gebelik olabiliyor. Spiralde gebelik belirtisi olarak ilk etapta lekelenme ve adet gecikmesi oluyor. Kız arkadaşım spiralliyken hamile kaldı hemde 40 yaşında hahaha 1 hafta çamur gibi lekesi olmuştu. Bende test yapmasını önerdim .Yok canım ya spiralle gebelik olmaz dedi .Sonra zor ikna ettim ve birlikte hastaneye kan testi yaptırmaya gittik .Sonuç 140 pozitif .Neyse arkadaşım doğum yaptı fakat spiralde ancak doğum yaparken çıkarılabildi .Hamileyken çıkarılsaymış düşük riski oluşurmuş .Şimdi oğlu 4 yaşında :)

Aslın da belki de birçok kişi yanlış biliyor. Spiralle hamile kaldım korumadı diyenler oluyor ama bana göre spiral kaydığı için kişi hamile kalmıştır. Çoğu kez spiral kaydığı zaman herhangi bir belirti vermiyor o yüzden rutin kontrolleri aksatmadan uzmana her gidildiğin de spiralin durumu mutlaka kontrol edilmeli;)

Aslın da belki de birçok kişi yanlış biliyor. Spiralle hamile kaldım korumadı diyenler oluyor ama bana göre spiral kaydığı için kişi hamile kalmıştır. Çoğu kez spiral kaydığı zaman herhangi bir belirti vermiyor o yüzden rutin kontrolleri aksatmadan uzmana her gidildiğin de spiralin durumu mutlaka kontrol edilmeli;)
:ar4fd::asskim:

nasil anladin adetinmi gecikti adetin gelmeden belirtin oldumu bende 2bucuk yildir takili bende cok istiyorum keske bende spirale ragmen hamile kalsam

nasil anladin adetinmi gecikti adetin gelmeden belirtin oldumu bende 2bucuk yildir takili bende cok istiyorum keske bende spirale ragmen hamile kalsam
Spiral yerindeyken de gebelik söz konusu olabilir. Özellikle geç kadınlar spiral varken gebe kalabiliyor. Olasılık düşükte olsa mümkündür. Spiralin doğru konum da takılması çok önemlidir. Spiral de kayma olursa gebe kalmak mümkündür. Spiral varken gebeliğin ilk belirtisi adette gecikme olmasıdır. Aynı zaman da küçük çaplı lekelenemler de olabilir.

Spiral yerindeyken de gebelik söz konusu olabilir. Özellikle geç kadınlar spiral varken gebe kalabiliyor. Olasılık düşükte olsa mümkündür. Spiralin doğru konum da takılması çok önemlidir. Spiral de kayma olursa gebe kalmak mümkündür. Spiral varken gebeliğin ilk belirtisi adette gecikme olmasıdır. Aynı zaman da küçük çaplı lekelenemler de olabilir.
vallahi hocam insallah oyle olur ben deli gibi istiyorum ozellikle yumurtlamami bile takip ettim bakalim hayirlisi daha 15gun var ama bilmemki neolur

Geri