Spiral varken hamile kalmak mümkün mü?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, spiralle hamile kalmak mümkündür spiralde kayma olursa hamile kalınabilir. Bugün gebelik testi yapabilirsiniz.
 
D

durdanabck

Forum Okuru
7 yıldır spiralle korunuyoruz bu ay adet olmadım ilk defa adetim gecikiyor sadece kahve telvesi gibi 1 günlük akıntım oldu sizce hamilemiyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Spiral varken hamile kalmak mümkün. Spiral yerinden kaymışsa gebe kalmış olabilirsiniz. Bu durum da gebelik testi yapın ve sonuca göre bir kadın doğum uzmanına görünün.
 
E

elifscb

Forum Okuru
7 yıldır spiralle korunuyorum ilk defa afed olmadım aşırı yorgunluk var birde bu sabah çamaşırımda kahve telvesi gibi akıntı gördüm hamile olabilirmiyim
 
N

nurteenn.

Forum Okuru
3 çocuk annesim yaşım 40 7yılıdr spiralim var ilk defa adetim gecikti kahve telvesi gibi akıntım var hamile olabilirmiyim?
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, benzer soruları sıklıkla almaktayız ve genelde aynı yanıtı veriyoruz. Spiraliniz yerinden kaymışsa gebelik söz konusu olabilir. Bunun dışında tıbbi koşullar adet gecikmesine ve lekelenmeye neden olabilir. Öncelikle bir gebelik testi yapın ve sonuca göre hekime görünün.
 
S

sznandam

Forum Okuru
5 yıldır spiral takılı 1 çocuğum var bu ay adet olmadım kahve telvesi gibi lekelenme var hamilelik olabilirmi?
 
S

sezen2233

Forum Okuru
spiralle korunalı 7 yıl oldu ilk defa adet gecikmesi yaşıyorum kasıklarımda ağrı var bu sabah tuvalete gittiğimde bir damla leke geldi umarım hamile değilimdir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Benzer soruları sıklıkla alıyoruz . Spiral varken gebe kalmak mümkündür. Tedbir amaçlı gebelik testi yapın ve sonuç negatifte pozitifte olsa bir kadın doğum uzmanına görünün.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gördüğünüz lekelenme rahim kaynaklı bir sorundan,hormonal problemlerden yada gebelikten dolayı olabilir. 2 gün sonra adetiniz gerçekleşmez ise gebelik testi yapın
 
D

deryacaml6544

Forum Okuru
slm 5 yıldır spiral kullanmaktayım adet dönemi kasık ağrısı ve lekelenme oldu ama adetim tam sökülmedi gebelik söz konusu olabilirmi??
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, spirail ile doğum kontrolünü sağlayan kadınlarda gebe kalınabileceği rapor edilmiştir. Spiraliniz yerinden kaymışsa gebelik söz konusu olabilir. Bugün gebelik testi yapın ve spiralinizin kayıp kaymadığını öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına görünün.
 
Üst