spiraldan korkuyorumm beni rahatlatın nolurrrrrrrrrrrrr

ya arkadaşlar ben spiral taktırmak istiyorum sağlık ocakları takıyo mu şu anda beni bilgilendirebilirmisiniz??

arkadaşlar bende taktırmadım benim eltim özel bir hastahanede taktırdı bir sürü para ödedi ve spiral takılı iken hamile kaldi cocuk dogdu sırtında yapışık çıktı dr kaymıs dedi görümcem ise saglık ocagında taktırdı hiçbir sorunu yok her altı ay da bir kontrol için sağlık ocağına çağırıyorlar hiçbir sorunu da yok

ben normal doğum yapmadım sancıdan beynim yerinden
çıkıyor sandım

Sezaryenle cocuk dogurdum boyle aci, sanci gormedim.. Rahimagzim kapaliymis, tovbe ettim bidaha taktirmam, cikartmaya da anestezisiz girmem. Ne bileym bole olacagini eve de yuruyerek acidan aglaya aglaya dondum

Bugun taktirdim bir sezaryan bir anestezili kurtaj bir dpgal dusuk yasamama ragmen hastaneyi ayaga kaldirdim inanilmaz canim acidi agladim bagirdim korkudan ter icinde kaldim. Hic acimiyo diyen kadinlara inandim gittim gitmez olaymisim. Hic dpgum yapmayanlarim ve sezaryanle doguranlarin biraz acir istersen anestezi verelim dedi doktor forumlara guvendim istemedim ama boyle sci yok

Benim 25 aylık kızım var halen emiyor çünkü rahatsız beyin de sorun var 1 yaş gibi birde oğlum var 7 yasında sezaryen oldum 3 aylık iğne vurumdym adetim gitdi yeni yasmin kullandım ikinci kutuda birakdim çünkü nefes darlığı aşırı bulantı birde migren çok oldu ama en önemlisi sütum geri gelirmi biraz var spiral istiyorum ama eşinden nasıl saklarim birde kayarsa yardım lütfen

Merhaba eşiniz spiralli olduğunuzu anlamaz.Ama yinede söyleyin..Spiral de kayma olabiliyor.Size uygun bir korunma yöntemi için hekime danışabilirsiniz..Emziren kadınlarda doğum kontrol haplarının alımından sonra süt miktarında önemli bir azalma görülebilir.Sütünüz geri gelirmi onu bilemem ..

Spiral taktıranların çoğu acı hissetmezken bazıları da sizin gibi hissedebilir. Ben de taktırdığım da 5 dakkalık hafif bir anestesi alarak takdırdım ve oyüzden hiçbirşey hissetmedim. Ağrı eşiği düşük olanlara tavsiye ederim.

cnm hiç korkma inan korkacak bişey yok eğer özel hastane de taktıracaksan 5 dakkalık aneztesi almayı talep et onun için ama ayrı ücret ödüyorsun iğneyi yapıyorlar toplasan kendinden geçmen spiralin takılması ayılman falan ancak 5 dk sürüyor

Geri