ßeLeN'in Kaleminden..

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
ßeLeN'in Kaleminden..
güzel yazılar, sözler,üzgün sözler, istek mektubu hakkında yazılar burada

Öylesine yazmıştım bir ara pc de dolaşırken çıktı karşıma paylaşmak geldi içimden;

mektup-3de.gif

Benimkisi bir istek mektubu hayattan ..!

Dileklerim , isteklerim , sahip olmak istediklerim vs .Neden degerini bilemeyiz ki yasamın , elimizdeyken herseyin degerini, neden kaybedilince anlasılıyor önemi ...Yada niye ozaman daha iyi kavrayabiliyoruz degerlerini . Ama yok bizim illa basımıza bisey gelmeli ki yada elimizdekini kaybetmeliyiz ki ozaman anlayabilelim öylemi yani .
Bazen düsünüyorum her istedigim oluyoır mu yada bazı seylerden umudumu kesdiysem niye benim basıma geliyor hep bu tarz seyler ...
Karamsarız iste ...
Ama biraz bile mutluysam yada bazı seyler yolunda gitmeye basladıysa düsüncemiz bir nebzede olsa bir anlık degisiyor ve nekadar sanslı oldugumuzu düsünmeye baslıyıveriyoruz ... Bir yandandan içimizdeki sese kulak verip yok sadece bir tesadüf oldugu , kırk yılda bir gerceklestigi kanısına varabiliyoruz .. ikilem içerisinde kalabiliyoruz dedim yukarıda da Karamsarız iste..
Mesela size yılbası günü ögle saatlerinde yasadıgım bir olayı örnek olarak verecek olursam ; yılbası bileti almayı düsündügüm ve gec kaldıgımı fark ettigim anda karsıma bır sansın cıkıp ; ‘’canım bir bilette senin sansına cek’’ dedigi an ; aslında o an nekadar sanslı oldugumu düsünürken içimdeki sese kulak verdigimde sadece o anlık bir tesadüf olduguna inanmamak için direndigimi su an anımsıyorum . Simdi de size soruyorum ;Fırsat elindeyken kıymetini bilebildin mi ; degerini iste o an farkedebildin mi ; gec olmadan ... ise yaramayacagını düsündügünde elinin tersiyle bir kenara itip vazgecebiliyor musun yada bir kösende saklayabiiyor musun ?
Bu her ne olursa olsun ; insan , esya , can , canan ...

öncelikle yazin cok güzel olmus emegine saglik canim..

evet malesef aynen de dedigin gibi ..elimizde olunca hic bir önemiyo yok..var ama öyle onu istedigin günkü gibi deil..neden?? cünkü o senindir artik savasmak zorunda deilsin..sana aittir..ama sonra?
onu kaybetmeye basladiginda farkedersinki o senin icin cok ama cok degerlidir..o seni tamamlayan bir bütündür..her nekadar farketmesende cogunluk ondan ibarettir..
ben hep esimden yana derdimki beni aldattigi anda biter siler gecerim...ama olmuyor vazgecemiyorum..ona öyle alismis ve baglanmisimki olmuyor...vazzgecilmiyor..o yanimdayken bazi kadinca yaptigim hatalari yapmasayadim diyorum ..egerki bilseydim böyle olacak yapmazdim tabiki..

herneyse konuyu saptirmadan yanimdaykende yari degerini bilip yari bilmedigim esimden kaybedecegimi anladigimdan dolayi vazgecemiyorum... :cry:

Kalemine sağlık öncelikle Belenimm..
Aynen bazen iş işten geçtikten sonra anlıyoruz kıymetını... Bazen geçen bir anın bazen de kaybettiğimiz insanların kıymetini tam bilememiş hissediyoruz.... Aldığımız her nefesn , zaman geçirdiğimiz insanların kıymetını bilmeliyiz...
İnan kötü bir olay yaşasak bir pay çıkarmalıyız beterın beteri olduğunu hiç bi zaman unutmamalıyız ve her şerde bi hayır vardır tabiki... Uzun lafın kısası Her anın kıymetini bilmeliyiz (iyi-kötü) ve ne kadar şanslı olduğumuzu da unutmamalıyız ;);)

Son düzenleme:
Geri