SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi?

  • Konbuyu başlatan THESECRET
  • Etiketler
    ssk
THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
ssk'dan dul maaşı alıyorum,emekli sandığından çocuklarıma maaş alabilir miyim,ssk'dan maaş alanlar emekli sandığından yetim maaşı alabilir mi,ssk'dan maaş alanlar babasından yetim aylığı alabilir mi,ssk'dan dul maaşı alıyorum babamdan yetim maaşı alabilir miyim

indir15-jpg.36038 SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi? Melekler Mekanı Forum


SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler.
NOT: Hizmet süresi 5 ile 10 yıl arası olanların yetimleri; aylık gelirlerinin
olmaması halinde, Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler.
YASAL DAYANAK : 5434 sayılı Kanunun 66,67 ve 68. maddeleri
 

Üst